160 zł od ING

kobieta nakłada na wafel gałki lodów

160 zł od ING oraz przystępne opłaty, szeroka gama płatności mobilnych, liczne promocje dla nowych i obecnych klientów – tak w skrócie można scharakteryzować sztandarowy rachunek osobisty ING Banku Śląskiego. Otwierając Konto z Lwem, obniżysz też wydatki podczas wyjazdów za granicę. Jeśli rozglądasz się za wielofunkcyjnym ROR-em, przyjrzyj się bliżej tej propozycji.

Konto z Lwem Direct od dłuższego czasu znajduje się w czołówkach rankingów – klienci doceniają jasno określone warunki prowadzenia konta, nowoczesne rozwiązania i kompleksowość oferty, jak i renomę samego banku.

Konto Direct najważniejsze atuty

Decydując się na Konto z Lwem, zyskasz dostęp do wielu przydatnych usług i narzędzi. Przykładowo: będziesz mógł skorzystać z nowoczesnych form płatności, które znacznie uproszczą Twoje codzienne zakupy. Rachunek może również przypaść Ci do gustu, jeżeli często wyjeżdżasz za granicę. Takie udogodnienia, jak karta wielowalutowa czy możliwość wymiany waluty po konkurencyjnych kursach mogą okazać się wówczas przydatne.

Być może jednak zaliczasz się do tych osób, dla których najważniejsze są koszty związane z prowadzeniem rachunku. Także pod tym względem Konto z Lwem prezentuje się atrakcyjnie. Za chwilę sam się o tym przekonasz.

Otwórz konto

Najważniejsze opłaty – 160 zł od ING

Konto z Lwem jest oferowane w dwóch wersjach: standardowej oraz „studenckiej”, z której mogą skorzystać osoby między 18. a 26. rokiem życia. Co ciekawe, rachunek możesz też założyć nastolatkowi, jednak w tym ostatnim przypadku znacznie bardziej opłacalnym wyborem będzie konto młodzieżowe Mobi dedykowane osobom od 13 do 26 roku życia.

Zarówno w wersji dorosłej, jak i studenckiej Konto z Lwem cechuje się brakiem kosztów za większość podstawowych operacji bankowych. Poniżej przedstawiamy szczegółowe parametry rachunku.

KONTO

Przeznaczenie konta – konto osobiste dla osób powyżej 18. r.ż.

Oprocentowanie rachunku 0%

Opłata za otwarcie konta 0 zł

Miesięczna opłata za prowadzenie rachunku 0 zł

KARTA:

  • BANKOMATY I OPERACJE GOTÓWKOWE
  • PRZELEWY

INNE

Otwórz konto

Jak sam widzisz, bank nie pobiera opłat za podstawowe usługi i operacje, czyli prowadzenie rachunku, zwykłe przelewy internetowe oraz wypłaty gotówki z bankomatów ING i Planet Cash. Nie zapłacisz także za korzystanie z wpłatomatów ING i Planet Cash, zlecenie stałe i polecenie zapłaty (ustanowione w bankowości internetowej i mobilnej).

Także obsługa karty stanie się bezpłatna, o ile będziesz jej używać z umiarkowaną aktywnością. Wystarczy, że w danym miesiącu wykonasz transakcje bezgotówkowe plastikiem na łączną kwotę min. 300 zł, a bank zrezygnuje z pobrania prowizji. Natomiast jeżeli masz 18-26 lat, możesz jeszcze łatwiej uniknąć opłaty za kartę, dokonując transakcji na min. 200 zł, a do tego uzyskać bezpłatnie pierwszą Moją Kartę ING (kartę debetową z własnym wzorem graficznym) oraz Kartę wirtualną ING Visa (płatności internetowe). W przypadku małoletnich właścicieli rachunku (w wieku od 13 do 18 lat) bank w ogóle nie pobiera prowizji za obsługę karty.

Zwróć uwagę na niektóre opłaty

Nie możemy także pominąć kilku wad samego rachunku. Przede wszystkim są to wysokie prowizje za przelewy i operacje gotówkowe zlecane w oddziale banku – każdorazowo tego typu czynność narazi Cię na koszt w wysokości 9 zł. Dlatego jeśli wolisz bankować w tradycyjny sposób, rachunek w ING Banku Śląskim nie będzie dla Ciebie zbyt dobrym wyborem.

Kolejnym minusem, o którym warto wspomnieć, jest wysoka opłata za wypłatę środków z bankomatów za granicą – ING pobiera 3% kwoty wypłaty i dodatkowo 3% za przewalutowanie transakcji. Na szczęście, w tym przypadku bank wprowadził rozwiązania, dzięki którym możesz zmniejszyć te koszty. Są to – wspomniana już wcześniej – karta wielowalutowa lub „Pakiet wypłat gotówki” (który opisujemy w dalszej części tekstu).

Otwórz konto

Nie unikniesz za to prowizji za wypłatę gotówki z „obcych” bankomatów. Co prawda, pierwsza taka operacja będzie bezpłatna, jednak za każdą kolejną zapłacisz aż 5 zł! Oczywiście, metodą na uniknięcie prowizji będzie skorzystanie z darmowych bankomatów sieci ING i Planet Cash. Nie da się jednak ukryć, że ten „podwójny” sposób naliczania opłat może być mało przejrzysty dla wielu klientów. Zatem osoby, które często podejmują gotówkę i nie chcą tracić czasu na szukanie bezpłatnych maszyn, raczej nie będą z Konta z Lwem zadowolone.

Smart Saver – czyli jak oszczędzać na codziennych płatnościach

W ramach rachunku osobistego Direct możesz też skorzystać z usługi Smart Saver. Polega ona na zaokrąglaniu kwot transakcji i przenoszeniu nadwyżki na specjalnie do tego przeznaczony rachunek oszczędnościowy. Taka metoda pozwala na automatyczne i systematyczne oszczędzanie bez zbędnego wysiłku i wyrzeczeń.

Rachunek oszczędnościowy Smart Saver otworzysz bezpłatnie w oddziale banku lub za pomocą bankowości internetowej. Możesz na nim zyskać 2,50% dla kwot do 5 000 zł (oprocentowanie dla kwot wyższych wynosi 0,50%). Z oszczędności zgromadzonych na rachunku skorzystasz w każdej chwili bez utraty odsetek.

Czy udział w takim programie jest opłacalny? Naszym zdaniem tak, ponieważ pozwala na łatwe i bezbolesne oszczędzanie drobnych kwot, z których po jakimś czasie może uzbierać się większa suma. Jeśli chcesz wypracować nawyk oszczędzania, program typu „saver” może Ci to ułatwić.

Duże ułatwienia dla podróżników 

Bank przygotował także kilka interesujących rozwiązań dla osób wyjeżdżających za granicę – oto one:

Karta wielowalutowa

Karta wielowalutowa umożliwia wygodne płatności za granicą bez konieczności posiadania kilku kart w walucie czy ponoszenia wysokich prowizji dla „plastiku” w złotówkach. Możesz nią płacić w sklepach stacjonarnych lub internetowych, wypłacać gotówkę z bankomatów na całym świecie oraz wpłacać pieniądze na swoje konto.

Aby skorzystać z tego udogodnienia, będziesz musiał wykonać dwie proste czynności: po pierwsze, otworzyć rachunek walutowy w euro, dolarach lub funtach brytyjskich. Konto założysz szybko i wygodnie za pośrednictwem bankowości mobilnej lub internetowej i – co istotne – uczynisz to za darmo, nie zapłacisz również za prowadzenie rachunku.

Po drugie – będziesz musiał podpiąć swoją kartę Visa wydaną do konta osobistego w złotówkach do nowo otworzonego rachunku walutowego. Od tej pory podczas dokonywania transakcji system sam rozpozna walutę płatności i pobierze środki z odpowiedniego konta (jeśli na rachunku walutowym nie będzie wymaganej kwoty, zostanie ona pobrana z konta w PLN). Także w przypadku, gdy waluta transakcji będzie inna niż euro, dolary lub funty, płatność zostanie rozliczona z konta w złotówkach.

Przekształcenie „zwykłej” debetówki w kartę wielowalutową nie wiąże się z żadnym dodatkowym kosztem. Bez zmian pozostaje także wysokość opłat za obsługę karty, jak i warunki umożliwiające uniknięcie tej opłaty.

Otwórz konto

Konkurencyjne przeliczniki

To jednak nie wszystko. Posiadając bezpłatne konto walutowe, wymienisz waluty po konkurencyjnych spreadach w kantorze walutowym ING Banku Śląskiego za pośrednictwem systemu transakcyjnego. To rozwiązanie może Ci się przydać, jeśli często podróżujesz za granicę lub robisz zakupy w zagranicznych sklepach internetowych. W kantorze wymienisz nawet małe kwoty (już od równowartości 5 euro), możesz również ustawić automatyczną wymianę walut po określonym przez Ciebie kursie,

Kiedy kurs wybranej przez Ciebie pary walut osiągnie poziom, który ustalisz, bank powiadomi Cię o tym w Moim ING lub aplikacji mobilnej. Możesz jednocześnie skorzystać z 10 powiadomień i 10 zleceń.

Warto jednak w tym miejscu dodać, że także zagraniczne płatności kartą złotową nie zrujnują Twojego portfela, ponieważ przewalutowanie transakcji na złote odbywa się po całkiem niezłym kursie (ok. 3,25%).

Alternatywa dla karty wielowalutowej

Natomiast dla osób, które podczas zagranicznego urlopu wolą posługiwać się standardową kartą Visa podpiętą do konta w złotówkach, bank przygotował jeszcze jedną opcję. Za 15 zł miesięcznie możesz wykupić „Pakiet wypłat gotówki”. Jest on ważny przez 30 dni, liczonych od następnego dnia po jego aktywacji i obejmuje wszystkie wypłaty gotówki w bankomatach polskich oraz zagranicznych. Innymi słowy, podejmując gotówkę z zagranicznych maszyn unikniesz pobieranej przez bank prowizji (wynoszącej 3% kwoty wypłaty) i zapłacisz jedynie za przewalutowanie transakcji. Jeśli chcesz, możesz również włączyć cykliczną aktywację pakietu, a usługa co 30 dni będzie się odnawiała automatycznie.

Ukłonem w stronę osób zwracających uwagę na dodatkowe profity jest program „Moje rabaty”. Przystępując do niego, będziesz mógł zaoszczędzić nawet kilkadziesiąt złotych podczas zakupów w sklepach partnerskich banku.

Otwórz konto

Co jeszcze zyskujesz z Kontem z Lwem w ING Banku Śląskim?

Jeśli nie rozstajesz się z telefonem, cenisz sobie wygodę i oszczędność czasu, na pewno będziesz zadowolony z różnych form płatności mobilnych, z których będziesz mógł skorzystać po otwarciu konta. Dzięki takim ułatwieniom, jak BlikGoogle PayApple Pay, Garmin Pay (elektroniczny portfel w zegarku) lub HCE (karty Mastercard) zakupy w sklepach stacjonarnych i internetowych staną się bezpieczne, szybkie i proste.

Z kolei bankowość internetowa „Moje ING” oferuje ponad 60 usług i funkcji ułatwiających zarządzanie kontem. Są wśród nich takie udogodnienia, jak uproszczone wykonywanie przelewów, saldo dostępne po każdej transakcji, konfiguracja strony startowej, przelewy na telefon, łatwa edycja danych osobowych (także PIN-u lub hasła do konta) czy wreszcie – dostęp do różnych oferowanych przez bank produktów.

System transakcyjny banku oferuje również mniej „oczywiste” usługi. Dobrym przykładem mogą być np. „Moje faktury” (opłacanie należności jednym kliknięciem) czy podgląd kont osobistych, firmowych i oszczędnościowych, a także kart przedpłaconych lub kart kredytowych, które posiadasz w innych bankach (na razie podgląd obejmuje produkty PKO BP, Banku Millennium i mBanku, jednak bank pracuje na poszerzeniem oferty).

Za pośrednictwem bankowości internetowej Moje ING założysz także profil zaufany ePUAP oraz podpiszesz umowę z dostawcą gazu lub prądu. Kolejną unikalną funkcjonalnością, która może się spodobać zwłaszcza młodszym klientom, jest doładowanie gier i multimediów.

Równie rozbudowana jest aplikacja mobilna, do której zalogujesz się odciskiem palca. W aplikacji znajdziesz niemal wszystkie narzędzia i funkcje znane Ci z bankowości internetowej, łącznie z podobnym układem menu.

Otwórz konto

Drukuj

Informacje uzupełniające

słowniczek ing
Moje Konto.pl

O banku ING

CZYTAJ DALEJ…
by
Dziennikarka z doświadczeniem. Absolwentka Uniwersytetu Warszawskiego, Akademii Wychowania Fizycznego, Olsztyńskiej szkoły Wyższej i Szkoły Muzycznej I i II st. Pedagog, nauczyciel, instruktor. Kocha dzieci, morze i zwierzęta.
Promocja zakończona mKonto Empik 3 lata za darmo Podstawy zarządzania pieniędzmi Jars

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

The maximum upload file size: 64 MB. You can upload: image, audio, video, document, spreadsheet, interactive, other. Drop file here

0 shares

Subskrybuj Nasz Biuletyn