Alior Bank

logo alior banku

Alior Bank SA – bank uniwersalny w Polsce, który rozpoczął działalność operacyjną 17 listopada 2008. Bank kieruje swoją ofertę zarówno do klientów indywidualnych, jak i biznesowych. Alior Bank stworzył w pełni internetowy bank i bankowy internetowy kantor walutowy. Był też odpowiedzialny za uruchomienie pierwszej w kraju wideoweryfikacji przy zakładaniu rachunków osobistych. Badał nowe technologie m.in. blockchain, robodoradztwo czy sztuczną inteligencję. Bank notowany jest na warszawskiej giełdzie i znajduje się w składzie głównego indeksu giełdowego – WIG20. Największym akcjonariuszem banku jest Grupa PZU, która posiada około 32% akcji.

Informacje o Alior Bank

Moje Konto.pl

Sesje Elixir przychodzące i wychodzące Alior Bank

Moje Konto.pl

Produkty bankowe Alior Banku dla klientów detalicznych

Dla klientów indywidualnych bank oferuje dwa rachunki rozliczeniowo-oszczędnościowe: Konto Jakże Osobiste oraz Konto Internetowe.

Konto Internetowe to uniwersalny i tani rachunek – jego prowadzenie jest bezpłatnie, a opłaty za obsługę karty łatwo można uniknąć, wykonując transakcje bezgotówkowe kartą na min. 300 zł miesięcznie. Natomiast Konto Jakże Osobiste staje się darmowe jeśli zapewnimy wpływ na rachunek w wysokości 1500 zł miesięcznie i przeprowadzimy wymagane transakcje kartą na kwotę min. 300 zł.

Najważniejszą cechą Konta Jakże Osobistego jest możliwość jego personalizacji. Jest to jeden z nielicznych rachunków na rynku, który możemy samodzielnie skonfigurować w zależności od naszych aktualnych potrzeb. Z rachunkiem powiązany jest pakiet 10 korzyści, które można swobodnie dobierać i zmieniać w bankowości elektronicznej Alior Banku lub w oddziale stacjonarnym. Dwie z nich przysługują nam za darmo, za każdą kolejną pobiera jest opłata.

Dodatkowe usługi i funkcje

Do obu rachunków dołączone są różne dodatkowe usługi i funkcje, które mogą ułatwić korzystanie z konta. Jedną z nich jest Kantor Walutowy (łączący konta walutowe i tradycyjne kantoru), w którym wymienimy waluty przez Internet po korzystnym kursie. Do wyboru mamy rachunki w aż 23 walutach, do tego bank dorzuca kartę wielowalutową obsługującą prawie 160 walut.

Rozbudowana oferta kredytowa, która obejmuje: limit odnawialny w rachunku, pożyczki gotówkowe, kredyty konsolidacyjne i hipoteczne oraz kredyt ratalny. Bank udostępnia także dwie karty kredytowe: Mastercard OK! i Mastercard Tu i Tam! umożliwiające skorzystanie z moneybacku.

Osoby zainteresowane pomnażaniem oszczędności mogą skorzystać zarówno z tradycyjnych lokat terminowych i kont oszczędnościowych, jak i z produktów strukturyzowanych czy też oferty funduszy inwestycyjnych.

Bankowość elektroniczna Alior Banku

W Systemie bankowości internetowej możemy wykonać nie tylko przelew zwykły i natychmiastowy, lecz również przelew Blik na telefon, ustanowić zlecenie stałe, zmienić PIN lub dzienny limit transakcji czy przejrzeć listę ostatnich operacji. Zyskujemy także dostęp do oferty banku i możliwość wnioskowania o dodatkowe produkty.

Podobne funkcjonalności oferuje aplikacja mobilna Alior Banku. Jej użytkownicy mogą skorzystać z ciekawej innowacji, jaką jest biometryczna metoda logowania (za pomocą odcisku palca lub skanu twarzy). W ten sam sposób mogą też zatwierdzać zlecane operacje.

Dla klientów biznesowych

Alior Bank posiada rozwiązania dla mikro, małych i średnich firm oraz rolników prowadzących księgi rachunkowe. Rolnicy mogą otworzyć Rachunek Biznes AgroKomfort, natomiast dla osób prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą bank przygotował iKonto Biznes. Ostatni z firmowych ROR-ów – Rachunek Biznes Komfort – dedykowany jest większym podmiotom, które oczekują bardziej zaawansowanych rozwiązań przygotowanych dla klientów korporacyjnych.

Źródło: Wikipedia i najlepszekonto.pl

Drukuj
by
Dziennikarka z doświadczeniem. Absolwentka Uniwersytetu Warszawskiego, Akademii Wychowania Fizycznego, Olsztyńskiej szkoły Wyższej i Szkoły Muzycznej I i II st. Pedagog, nauczyciel, instruktor. Kocha dzieci, morze i zwierzęta.
Bank Pekao Blik

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

The maximum upload file size: 64 MB. You can upload: image, audio, video, document, spreadsheet, interactive, other. Drop file here

0 shares

Subskrybuj Nasz Biuletyn