Aplikacja mobilna mBank

aplikacja mobilna mbanku

Aplikacja mobilna mBank. Interesująca oferta rachunków, promocje i przejrzyste warunki korzystania z produktów – to tylko niektóre powody, dla których mBank cieszy się sporą popularnością wśród klientów indywidualnych i firmowych. Kolejnym jest naprawdę dobra aplikacja mobilna mBank. Sprawdźmy jej możliwości.

źródło: najlepszekonto.pl

O mBanku piszemy najczęściej o promocjach kont osobistych i firmowych, czasem też produktach oszczędnościowych. Choć zawsze miło zgarnąć premię, to chodzi przecież o to, by korzystanie z usług banku było łatwe i przyjemne przez cały czas, także wtedy, gdy po promocyjnym zastrzyku gotówki zostaną już tylko wspomnienia.

mBank robi bardzo wiele, by jego klienci mogli swobodnie korzystać z jego usług zdalnie, w dowolnym miejscu i czasie – zarówno z poziomu internetowego serwisu transakcyjnego, jak i aplikacji mobilnej. W tym tekście skupimy się na tej ostatniej.

Pełna analiza aplikacji mBank

Aplikacja mobilna mBank w pigułce

Logowanie, ekran startowy:

Transakcje (przelewy, płatności):

Ustawienia konta i karty:

Przydatne lub unikalne funkcje:

Wygoda:

Logowanie i ekran startowy

Bank oferuje użytkownikom bankowości mobilnej tradycyjną metodę logowania (PIN), a jako alternatywę – metody oparte o rozwiązania biometryczne (odcisk palca, Face ID, tęczówka oka), które mają coraz szersze zastosowanie w technologii mobilnej.

Na ekranie startowym – a więc widocznym jeszcze przed zalogowaniem – możesz ustawić podgląd stanu konta, a także szybko wygenerować kod Blik.

Transakcje (przelewy, płatności)

Z poziomu aplikacji mBank na komórkę z łatwością wykonasz przelew; i to nie tylko zwykły, ale również natychmiastowywalutowy (SEPA) i podatkowy. Z kolei operacje zlecone przez system bankowości internetowej zatwierdzić w telefonie przy pomocy mobilnej autoryzacji, która w powszechnej opinii gwarantuje największe bezpieczeństwo.

Mobilna autoryzacja w aplikacji mBanku
Mobilna autoryzacja w aplikacji mBanku

Oprócz wspomnianego już kodu Blik mBank mobilny daje możliwość skorzystania z jeszcze jednej praktycznej funkcji Blika, a mianowicie przelewów na telefon. Co więcej, nie dość, że zlecisz taki przelew, to do tego możesz wysłać innej osobie prośbę o jego wykonanie. To całkiem przydatne np. gdy organizujesz zbiórkę wśród znajomych albo jesteś z przyjaciółmi w restauracji i chcecie rozliczyć się między sobą ze swojej części rachunku.

Jeśli chodzi o funkcjonalności w zakresie transakcji internetowych, to nie zapominajmy też o opcji doładowania telefonu na kartę i wygodnego opłacania rachunków.

Ustawienia konta i aplikacji

Dzięki aplikacji mBanku klienci mogą dokonywać zmian najważniejszych ustawień swoich produktów i kart z poziomu urządzenia mobilnego. Możliwa jest zatem m.in. zmiana limitów i PIN-u karty, jej zastrzeżenie oraz tymczasowa blokada. To ostatnie przyda się szczególnie, gdy jesteś zmuszony zostawić portfel w depozycie albo w szafce na basenie, siłowni czy innym miejscu.

Jeśli interesują Cię kolejne produkty, to zawnioskujesz o nie także przez telefon, wypełniając wniosek w apce.

Szczególnie należy docenić możliwość dokonania operacji wymiany walut, która – naszym zdaniem – w aplikacjach bankowych wciąż jest dostępna zdecydowanie zbyt rzadko.

Przydatne lub unikalne funkcjonalności

Dostęp do środków i ustawień produktów to dla wielu klientów za mało. mBank dobrze o tym wie i dlatego kusi dodatkowymi funkcjonalnościami tych, którzy oczekują czegoś „ekstra”.

W bankowości mobilnej mBanku możesz w razie konieczności zastrzec nie tylko kartę, ale również utracony dokument. Mało? Aplikacja ułatwi odkładanie pieniędzy na wakacje, remont czy droższy zakup (Cele):

Cele oszczędnościowe w aplikacji mBanku
Cele oszczędnościowe w aplikacji mBanku

Co jeszcze oferuje mBank mobilny?

Specjalnie dla swoich klientów bank oferuje również udział w programie mOkazje, w ramach którego korzystasz ze zwrotów za zakupy u partnerów. W aplikacji łatwo sprawdzisz, gdzie możesz liczyć na zwrot.

Podróżnicy skorzystają z opcji czasowego blokowania transakcji zagranicznych, np. płatności kartą lub wypłat z bankomatów (z usługą DCC lub opłatą surcharge). Dzięki temu unikną kosztów związanych z przewalutowaniem naliczanych przez niektórych operatorów maszyn za granicą.

Mało? Inwestorzy mają możliwość zarządzania portfelem funduszy inwestycyjnych w aplikacji. mBank pozwala też na „śledzenie” statusu wysyłki karty z poziomu telefonu.

Wygoda korzystania z aplikacji

Kluczowa w ocenie aplikacji bankowej jest wygoda. Korzystanie z nawet najbardziej funkcjonalnej apki może przysporzyć frustracji, jeśli jednocześnie będzie się ona często zawieszać lub wyświetlać komunikaty o błędach.

Na szczęście wspomniane problemy nie dotyczą bankowości mobilnej mBanku. Aplikacja działa płynnie. Co równie istotne, jest intuicyjna w obsłudze i oferuje użytkownikom spory komfort korzystania.

Przykłady? Jeśli musisz wysłać swój numer rachunku innej osobie, możesz go skopiować lub udostępnić kod QR. Gdy poszukujesz oddziału lub bankomatu, aplikacja również będzie pomocna. A gdy będziesz chciał nawiązać kontakt z bankiem, do wyboru masz połączenie telefoniczne, czat, a nawet wideorozmowę. Nie musisz też pamiętać o każdorazowym wylogowaniu z aplikacji, gdyż nastąpi ono automatycznie.

Google Pay, Apple Pay… mBank oferuje pełen wachlarz płatności mobilnych

Wspomnijmy jeszcze o czymś, co – choć nie dotyczy bezpośrednio samej aplikacji – to jednak ma z pewnością duże znaczenie dla klientów chętnie korzystających z nowoczesnych rozwiązań w bankowości. Jeśli aplikacja mBank jest dla nich niewystarczającym powodem do otwarcia konta lub innego produktu w tym banku, to może przekona ich bogaty wachlarz oferowanych płatności mobilnych.

Klienci mogą nie tylko płacić popularnym Blikiem, ale również zbliżeniowo telefonem (Google Pay i Apple Pay). mBank udostępnia też płatności zegarkiem (Garmin Pay, Fitibit Pay). Instytucja należy do grona zaledwie kilku banków, która udostępnia wszystkie wspomniane metody.

Aplikacja mBank – opinie. Jak zacząć korzystać?

Jak oceniana jest aplikacja mBank? Opinie w głównych sklepach z aplikacjami są w większości pozytywne. Wystarczy wspomnieć, że średnia ocen w Google Play to obecnie 4,6 gwiazdki, a w App Store – aż 4,8. My również doceniamy zalety apki, o czym świadczy wysoka pozycja w rankingu.

Co zrobić, by zacząć korzystać z bankowości mobilnej mBanku? Przede wszystkim potrzebujesz któregoś z jego produktów, chociażby standardowego eKonta osobistego. Jest to rachunek prowadzony za bezwarunkowe 0 zł, a opłaty za kartę unikniesz po wykonaniu zaledwie jednej transakcji w danym miesiącu. Podpowiedź: zwróć uwagę, czy konto nie jest aktualnie objęte promocją z premią za otwarcie 😉

Aby korzystać z aplikacji, pobierz mBank mobilny na urządzenie z systemem operacyjnym Android lub iOS. Po jej zainstalowaniu na telefonie musisz połączyć ją z kontem. W tym celu konieczne będzie podanie nr PESEL i nazwiska panieńskiego matki. Następnie wpisz 4-cyfrowy kod dostępu, który usłyszysz w wiadomości głosowej.

Kolejne etapy to zalogowanie do aplikacji tym samym hasłem, którego używasz przy logowaniu do serwisu transakcyjnego, podanie 8 środkowych cyfr z numeru karty oraz nadanie PIN-u do apki (później będziesz mógł ustawić którąś z biometrycznych metod logowania). Przejście całego procesu skutkuje pomyślną aktywacją – odtąd możesz w pełni korzystać z bankowości mobilnej.

Korzystasz już z aplikacji mBanku i chciałbyś podzielić się swoimi wrażeniami? Napisz w komentarzu!

O banku

logo mbanku
LOGO MBANKU

mBank SA (dawniej Bank Rozwoju Eksportu Spółka Akcyjna w skrócie BRE Bank SA) – bank uniwersalny, założony w 1986 jako Bank Rozwoju Eksportu, piąta pod względem wartości aktywów instytucja finansowa w Polsce. Oferuje bankowość detaliczną, inwestycyjną, rozwiązania dla przedsiębiorców oraz usługi bankowości prywatnej. Od 2007 operuje na trzech rynkach: w Polsce, Czechach i na Słowacji. Na koniec III kwartału 2016 mBank obsługiwał prawie 5,3 mln klientów detalicznych i 20,7 tys. klientów korporacyjnych. CZYTAJ DALEJ

Źródło: strona mBank

by
Dziennikarka z doświadczeniem. Absolwentka Uniwersytetu Warszawskiego, Akademii Wychowania Fizycznego, Olsztyńskiej szkoły Wyższej i Szkoły Muzycznej I i II st. Pedagog, nauczyciel, instruktor. Kocha dzieci, morze i zwierzęta.
900 zł premii za transakcje kartą płatniczą w promocji + 400 zł za terminal Karta kredytowa z rabatami do 1200zł!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

The maximum upload file size: 64 MB. You can upload: image, audio, video, document, spreadsheet, interactive, other. Drop file here

0 shares

Subskrybuj Nasz Biuletyn