Bank Pekao

logo banku pekao

Bank PEKAO – Polska Kasa Opieki Spółka Akcyjna (Bank Pekao, Pekao, Pekao SA, dawniej PeKaO) – polski bank uniwersalny założony 17 marca 1929 r. jako państwowy bank komercyjny w formie spółki akcyjnej. Od 1998 notowany na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. W latach 1999–2017 kontrolowany przez UniCredit. 7 czerwca 2017 roku zarząd nad Bankiem przejęły spółki Powszechny Zakład Ubezpieczeń i Polski Fundusz Rozwoju, których kontrolne pakiety akcji posiada Skarb Państwa.

Informacje o Bank Pekao

Moje Konto.pl

Sesje Elixir przychodzące i wychodzące w Bank Pekao

Moje Konto.pl

Konta bankowe Pekao SA dla klientów indywidualnych

Najważniejszym rachunkiem dla klientów detalicznych jest Konto Przekorzystne, oferowane dla dorosłych oraz studentów (jako Konto Przekorzystne dla Młodych). ROR ma charakter uniwersalny i daje dostęp do wielu nowoczesnych i przydanych usług, w tym do wielofunkcyjnej aplikacji mobilnej PeoPay.

Dla osób między 18. a 26. rokiem życia rachunek jest darmowy. Z kolei starsi posiadacze Konta Przekorzystego mogą w łatwy sposób zapewnić sobie zwolnienie z najważniejszych opłat, korzystając z rachunku z umiarkowaną aktywnością. Wystarczy, że zapewnią wpływ na konto w wysokości min. 500 zł i wykonają minimum 1 transakcję bezgotówkową w miesiącu za pomocą plastiku lub PeoPay, a nie zapłacą prowizji za prowadzenie rachunku i obsługę karty.

Do Konta Przekorzystnego dołączone są różne przydatne usługi i funkcjonalności, które mogą ułatwić korzystanie z ROR-u. Jedną z nich jest karta wielowalutowa pozwalająca na uniknięcie kosztów przewalutowania, kolejną – konto oszczędnościowe, oferowane na promocyjnych warunkach (3% dla kwot do 30 tys. zł przez 4 miesiące). Warto również wspomnieć o rozbudowanej ofercie kredytowej, bogatym pakiecie ubezpieczeń oraz produktach inwestycyjnych. Klienci banku mogą skorzystać np. ze strukturyzowanych certyfikatów depozytowych lub funduszy inwestycyjnych udostępnianych w ramach Pekao TFI, a także otworzyć rachunek IKZE.

Bankowość elektroniczna w Bank Pekao SA

System bankowości elektronicznej banku Pekao zawiera szereg udogodnień, które nie tylko ułatwią nam zarządzanie kontem, ale też przydadzą się w codziennym życiu. Za pośrednictwem aplikacji możemy np dowolnie zarządzać kartami (włącznie z ich tymczasowym blokowaniem, zastrzeżeniem oraz zmianą limitów transakcyjnych i PIN-u), wymienić walutę czy płacić za granicą telefonem bez ponoszenia dodatkowych kosztów. Pozostałe funkcje aplikacji to m.in. płatności mobilne (BlikApple Pay, lub HCE), szybkie przelewy na telefon, przelewy zwykłe, walutowe i podatkowe oraz płatności internetowe z wykorzystaniem kodów QR.

Możliwość otworzenia Konta Przekorzystnego metodą „na selfie”.

Konto Pekao dla firm + dodatkowe usługi

Oferta dla przedsiębiorców obejmuje ogromne spectrum produktów i usług. Konto Przekorzystne Biznes dedykowane jest przedsiębiorcom prowadzącym działalność w różnych formach prawnych: od mikrofirm po duże spółki czy stowarzyszenia rejestrowe. Wśród usług finansowych powiązanych z rachunkiem możemy wyróżnić takie udogodnienia, jak bezpłatne rachunki pomocnicze w 20 walutach, terminale płatnicze, kredyt w rachunku bieżącym, leasing, kartę wielowalutową, lokaty i firmowe konto oszczędnościowe.

Drukuj
by
Dziennikarka z doświadczeniem. Absolwentka Uniwersytetu Warszawskiego, Akademii Wychowania Fizycznego, Olsztyńskiej szkoły Wyższej i Szkoły Muzycznej I i II st. Pedagog, nauczyciel, instruktor. Kocha dzieci, morze i zwierzęta.
BNP Paribas Alior Bank

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

The maximum upload file size: 64 MB. You can upload: image, audio, video, document, spreadsheet, interactive, other. Drop file here

0 shares

Subskrybuj Nasz Biuletyn