Bank Pocztowy

logo bank pocztowy

Bank Pocztowy powstał w 1990 r. Jego akcjonariuszami są Poczta Polska S.A. oraz PKO BP S.A. Bank stawia na to, co polskie, dlatego znajdziemy tu konta i lokaty prowadzone w złotówkach, a nie w innych walutach. Strategią banku jest zapewnianie klientom możliwie szerokiego dostępu do usług, co jest możliwe dzięki rozbudowanej sieci ok. 4,7 tysięcy urzędów pocztowych. Bank posiada również 190 placówek własnych.

Informacje o Bank Pocztowy

Moje Konto.pl

Sesje Elixir w Bank Pocztowy

Moje Konto.pl

Oferta Banku Pocztowego jest prosta i przejrzysta, obejmuje rachunki dla osób fizycznych i przedsiębiorstw, karty kredytowe, zagraniczne przekazy pieniężne, kredyty gotówkowe i hipoteczne, depozyty i konta oszczędnościowe, fundusze inwestycyjne oraz ubezpieczenia. Bank prowadzi również działalność w segmencie rozliczeniowym i skarbowym.

Bank Pocztowy – propozycje dla klientów indywidualnych

Dla klientów detalicznych bank przygotował uniwersalny rachunek – Konto w Porządku – w trzech wariantach wiekowych. Poszczególne ROR-y różnią się wysokością opłat i są dedykowane nieco innym grupom klientów. Co ciekawe, wybór wersji konta jest dokonywany automatycznie po weryfikacji daty urodzenia klienta.

Konto w Porządku Start to bezwarunkowo bezpłatny rachunek przeznaczony dla osób w wieku 13-25 lat. Jego posiadacze nie zapłacą za przelewy internetowe i obsługę karty, będą mogli też za darmo wypłacić gotówkę ze wszystkich bankomatów w sieci Planet Cash.

Konto w Porządku (standardowa wersja rachunku) adresowane jest do klientów między 26 a 64 rokiem życia. Również ten wariant ROR-u prowadzony jest bezpłatnie, jednak aby uniknąć opłaty za kartę, należy wykonać transakcje bezgotówkowe na określoną kwotę.

Natomiast Konto w Porządku Plus jest dedykowane osobom powyżej 65. roku życia. Prowadzenie rachunku staje się całkowicie darmowe pod warunkiem wydania do konta karty płatniczej lub co miesięcznych wpływów na renty lub emerytury z ZUS W ramach tej wersji rachunku klienci mogą skorzystać z takich udogodnień, jak możliwość dostarczenia gotówki pod wskazany adres przez listonosza czy dodatkowe bonusy za płatności kartą w placówkach pocztowych.

Warto również wspomnieć o bankowości elektronicznej Banku Pocztowego. Ciekawostką jest fakt, że bank oferuje obecnie dwa różne systemy transakcyjne: bankowość internetową Pocztowy24 oraz cyfrową platformę EnveloBanku (która docelowo ma zastąpić Pocztowy24). W ramach tej ostatniej klienci zyskują wielokanałowy dostęp do konta i powiązanych z nim produktów przez komputer, telefon, tablet oraz aplikację mobilną.

Firmowe konto w Banku Pocztowym

Bank posiada również w swojej ofercie szereg rozwiązań dla mikro, małych i średnich firm oraz klientów instytucjonalnych (w tym z obszaru mieszkalnictwa).

Pocztowe Konto Firmowe jest przeznaczone dla przedsiębiorców prowadzący jednoosobową działalność gospodarczą, spółek cywilnych, rolników trudniący się działalnością wytwórczą, a także przedstawicieli tak zwanych wolnych zawodów. Wśród usług finansowych powiązanych z rachunkiem możemy wyróżnić takie udogodnienia, jak mikrofaktoring, limit debetowy, terminale płatnicze, lokaty i firmowe konto oszczędnościowe. Bank udostępnia również kredyty obrotowe i inwestycyjne zabezpieczone Gwarancjami de minimis.

Źródło: najlepszekonto.pl

by
Dziennikarka z doświadczeniem. Absolwentka Uniwersytetu Warszawskiego, Akademii Wychowania Fizycznego, Olsztyńskiej szkoły Wyższej i Szkoły Muzycznej I i II st. Pedagog, nauczyciel, instruktor. Kocha dzieci, morze i zwierzęta.
Credit Agricole Konto z Lwem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

The maximum upload file size: 64 MB. You can upload: image, audio, video, document, spreadsheet, interactive, other. Drop file here

0 shares

Subskrybuj Nasz Biuletyn