Banki podnoszą opłaty za konta i karty

ktoś robi analizy

Banki podnoszą opłaty za konta i karty. Jest to spowodowane niskim oprocentowaniem, które niestety zmusza banki do szukania nowych źródeł przychodów. Zmiany w cennikach zapowiedziały m.in. Santander Bank Polska i Getin Bank.

Niestety Banki zmuszone są do podwyższenia nam opłat za prowadzenie konta i za karty płatnicze nie mówiąc już o tym co się dzieje na lokatach. Zapowiadają podwyżki opłat za prowadzenie kont czy obsługę kart. W ten sposób mają zamiar podreperować budżet Związek Banków Polskich prognozuje, że w tym roku wyniki banków mogą być niższe nawet o 85 proc. Ale jest wyjście, aby uniknąć tych opłat. Wystarczy, że będziesz aktywnie korzystać z produktów bankowych.

Zmiany w cenniku Santandera od grudnia

Zmiany w cenniku ogłosił właśnie Santander Bank Polska. Nowa taryfa opłat i prowizji zacznie obowiązywać od grudnia i obejmie m.in. podstawowy rachunek z oferty banku – Konto Jakie Chcę. Rachunek był do tej pory bezpłatny, ale od grudniu opłata wyniesie 6 zł. Za obsługa karty zapłacimy 8 zł. Opłat będzie można uniknąć zasilając konto 500 zł miesięcznie i wykonując jedną transakcję kartą lub Blikiem. Konto Jakie Chcę nadal będzie prowadzone bezpłatnie dla klientów poniżej 26 roku życia.

Opłata za Konto24 walutowe wzrośnie z 8 na 10 zł. Do 10 zł wzrosną opłaty za przelewy w tym rachunku zlecane w placówkach, w tym przelewy SEPA. Konta walutowe będą bezpłatne, ale przy saldzie wynoszącym co najmniej 20 jednostek walutowych.

Są też plusy. Chodzi o pakiet walutowy dołączany do karty. Do tej pory kosztował 7 zł miesięcznie. Od grudnia będzie darmowy – użytkownik będzie mógł podpiąć kartę debetową do dowolnego konta walutowego. Dodatkowo bank poszerzy pakiet wypłat w bankomatach o wypłaty z bankomatów za granicą bez zmian stawki (nadal 7 zł). Bank obniży również do zera opłatę za wpłaty i wypłaty gotówki w placówkach.

Getin zabiera bankomaty Euronetu

W październiku zmienią się warunki w Getin Banku. Podniesie on o złotówkę opłatę za Konto Proste. Teraz opłata wyniesie nie 8 zł a 9. Zasady dla klientów pow. 26 roku życia. Jednak będzie można ominąć tę opłatę, jeśli zostanie wykonana jedna dowolna transakcja kartą lub Blikiem. Od października klienci nie będą mogli korzystać za darmo z bankomatów Euronetu. Tym razem zapłacimy również na wypłaty z obcych bankomatów – ok 3,5%. Bez opłat pozostanie sieć Planet Cash. W ramach promocji do końca 2021 r. będzie można za darmo wypłacać gotówkę Blikiem we wszystkich bankomatach.

Nowy cennik już obowiązuje w Citi Banku

W ramach konta CitiPriority opłata wzrosła do 49 zł (wcześniej 30 zł). Konto może być bezpłatne, jeżeli wykonasz za pomocą karty transakcje na 500 zł oraz zapewnisz wpływy na konto w wysokości 5 tys. zł (lub średnie saldo na rachunku wyniesie minimum 30 tys. zł). Jeżeli wykonasz kartą transakcje na kwotę niższą niż 500 zł i spełnisz dodatkowy warunek salda lub wpływów to opłata za konto wyniesie 9 zł. Jeśli wykonasz transakcje kartą na 500 zł, ale nie spełnisz żadnego z dodatkowych warunków opłata wyniesie 40 zł. 49 zł zapłacą osoby, które nie spełnią żadnych warunków.

Bank nie naliczy opłaty w rachunku Citigold. jeżeli średnie saldo na wszystkich rachunkach klienta wynosie 400 tys. zł. Jeżeli saldo wyniesie 200 tys., to skasuje 125 zł (wcześniej 50 zł). Przy jeszcze niższym saldzie obowiązuje taks opłata, jak wcześniej – 220 zł.

Bank wprowadził ponadto opłatę za prowadzenie subkont walutowych w euro dla posiadaczy CitiKonta, Citi Priority, Citigold i Citigold Private Client. Opłata dotyczy tylko klientów, którzy otworzyli konto EUR (od 20 sierpnia 2020), lub wykonają zmianę typu konta (od 20 sierpnia 2020 roku). Opłata jest uzależniona od salda rachunku. Jeżeli na rachunku nie będzie pieniędzy, to bank nie będzie pobierał opłaty. Kwota będzie rosła, wraz ze wzrostem  oszczędności na rachunku. I tak na przykład przy kwocie do 20 tys. euro opłata wyniesie 18 zł, przy 100 tys. 90 zł, a powyżej 100 tys. aż 180 zł.

W rachunku CitiPriority opłata za przelew u doradcy telefonicznego lub w oddziale banku wzrosła do 20 zł. Bank podniósł opłatę z 70 do 85 zł za polecenie przelewu w walucie obcej, polecenia przelewu transgranicznego w walucie obcej, polecenia przelewu transgranicznego  w euro z instrukcją kosztową nadawca (OUR) stanowiąca pokrycie kosztów podmiotów pośredniczących w wykonaniu przelewu lub banku odbiorcy (poza EOG).

Wcześniej podwyżki wdrożyły już także inne banki, m.in. Credit Agricole, BNP Paribas czy Alior Bank. .

Źródło: Bankier.pl

by
Dziennikarka z doświadczeniem w roli rzecznika prasowego i specjalisty ds. public relations. Absolwentka Uniwersytetu Warszawskiego, Akademii Wychowania Fizycznego, Olsztyńskiej szkoły Wyższej i Szkoły Muzycznej I i II st. Pedagog, nauczyciel, instruktor. Kocha dzieci, morze i zwierzęta.
Previous Post Next Post

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

The maximum upload file size: 64 MB. You can upload: image, audio, video, document, spreadsheet, interactive, other.

0 shares

Subskrybuj Nasz Biuletyn

Najnowsze posty

tata z córką oglądają coś w tablecie
100 zł na Allegro i Allegro Smart na rok za mKonto Intensive
No comments
kobieta czyta coś w smartfonie
Konto przekorzystne w promocji do 400 zł premii!
No comments
Marząca kobieta
2000 zł za konto Citigold od City handlowy!
No comments
mężczyzna robi zdjęcie
Promocja zakończona. 250 zł + 5000 zł z Kontem Otwartym na Ciebie w BNP Paribas
No comments
PARA MŁODA W SWOIM NOWYM MIESZKANIU
Promocja zakończona. Konkurs dla klientów Alior Banku! Do wygrania urządzenia kuchenne Thermomix (o wartości 5495 zł) i 500 zł do wydania w sklepach IKEA
No comments
młoda kobieta czyta cos w smartfonie
Aktywność się opłaca. Otwórz konto i zyskaj premię do 150 zł. Program Polecam Bank.
No comments
młoda para czyta coś w laptopie
200 zł od Santander + 50 zł za polecenie konta i 1% na lokacie + do 300 zł zwrotu za rachunki rocznie.
No comments
mężczyzna odwrócony tyłem coś czyta
Promocja zakończona. Konto otwarte na Ciebie czyli Premia w zasięgu ręki 350 zł BNP Paribas
No comments
rodzina i napis 500+
Oszczędzamy z 500+
No comments
KONTO Z LWEM MOBI I DIRECT KOBIETA NAKŁADA GAŁKI LODÓW NA WAFEL
Konto z Lwem
No comments
napis 720 zł na tle drogi w górach
Promocja zakończona. Darmowa pożyczka do 5000 zł za darmo od Citi Handlowy i 720 zł premii moneyback z bezpłatną kartą kredytową Citibank BP Motokarta
No comments
mama przytula swoją córkę która wybiera sie poo wakacjachh do szkoła promocja 400 zł na allegro (bon)
Promocja zakończona. Konto otwarte na Ciebie w BNP Paribas aż 400 zł premii
No comments
smartfon
Smartfon LG K30 od Citibanku za wyrobienie karty kredytowej
2 komentarze
AliExpress
Dołącz do AliExpress i zyskaj rabaty za rejestrację
No comments
napis ing bank śląski
ING Bank Śląski
No comments
pies wystawia głowę z samochodu
Millennium 200 zł Konto ,,Poczuj swobodę i zyskaj”Oferta nieaktualna
No comments
napis w kolorowym kole 2,5%
Nest Lokata Witaj 2,5 %
No comments
para studentów
Konto PKO od 18 do 26 roku życia
No comments
kolorowe nożyczki
Ranking lokat kwartalnych
No comments
mężczyzna stoi w parku trzyma telefon obok napis promocji
Promocja zakończona sprawdź nową :250 zł na start za konto osobiste + 300 zł zwrotu za rachunki i 2% na lokacie.
No comments
reklama konta
Nawet 500 zł za otwarcie konta, płatności mobilne i kartą
No comments
T.Harv Eker
Podstawy zarządzania pieniędzmi Jars
No comments
kobieta nakłada na wafel gałki lodów
160 zł od ING
No comments
grillujący mężczyzna
Zakupy na majówkę z bonusami do 350 zł
No comments
kobieta czyta coś w telefonie komórkowym i jest radosna
Premia w wysokości 960 zł za założenie konta
No comments
kobieta ppokazuje mężczyźnie wykresy w laptopie
NAJLEPSZE POŻYCZKI POZABANKOWE PRZEZ INTERNET, DECYZJE W 15 MINUT!!!
No comments
kobieta czyta książkę leżąc na hamaku
Prezenty za eKonto i mKonto Intensive
No comments