Blik

KOMPUTER JABŁKO TELEFON

Jak działa Blik?

Blik jako metoda płatności jest oparty o jednorazowy sześciocyfrowy kod generowany w telefonie (kod Blik). Do działania usługi nie jest wymagane dodatkowe oprogramowanie, ponieważ Blik jest częścią aplikacji mobilnych banków-uczestników systemu. Charakterystyczne jest również, że transakcje Blik możliwe są tylko w Polsce.

Usługa obejmuje obecnie 6 głównych funkcji oraz dwie dodatkowe, które od niedawna są częścią tego standardu płatności:

 • transakcje Blik w sklepach stacjonarnych;
 • płatność Blik w Internecie;
 • wypłaty Blik z bankomatów;
 • wpłaty gotówki Blik;
 • przelewy na telefon Blik;
 • czeki Blik;
 • płatności powtarzalne Blik;
 • prośba o przelew Blik.

Uwaga: przedstawione poniżej sposoby działania mogą się różnić w zależności od posiadanej przez Ciebie aplikacji mobilnej.

Blik – transakcje w sklepach stacjonarnych

Blik może służyć do płatności w sklepach poprzez terminal POS. Aby zapłacić Blikiem, w aplikacji mobilnej wygeneruj kod Blik składający się z 6 cyfr (ważny przez 2 minuty), a następnie wpisz go w terminalu (nie podajesz kodu sprzedawcy). Następnie potwierdź płatność w telefonie – przy transakcjach na kwotę wyższą niż 50 zł konieczne może być dodatkowo zalogowanie do aplikacji.

Blik – transakcje w sklepach stacjonarnych

Blik może służyć do płatności w sklepach poprzez terminal POS. Aby zapłacić Blikiem, w aplikacji mobilnej wygeneruj kod Blik składający się z 6 cyfr (ważny przez 2 minuty), a następnie wpisz go w terminalu (nie podajesz kodu sprzedawcy). Następnie potwierdź płatność w telefonie – przy transakcjach na kwotę wyższą niż 50 zł konieczne może być dodatkowo zalogowanie do aplikacji.

Kod Blik

Transakcja Blikiem w sklepie trwa nieco dłużej niż przy użyciu karty płatniczej (szczególnie zbliżeniowej); należy uruchomić telefon (czasem potrzebny będzie również dostęp do Internetu), potem aplikację mobilną banku, wygenerować kod itd. Oczywiście możesz to zrobić jeszcze w kolejce do kasy, jednak nie da się ukryć, że w takiej formie płatności Blikiem w sklepach przegrywają z kartami bezstykowymi.

Dodatkową przeszkodą może być również niewiedza samych akceptantów – pracownicy sklepów często nie wiedzą, jak obsłużyć transakcję Blikiem, mimo że dany punkt akceptuje ten sposób płatności. Na szczęście takie sytuacje zdarzają się coraz rzadziej.

Dostępność w bankach: Alior Bank, Bank Millennium, Bank Pekao, BNP Paribas, Credit Agricole, Getin Bank, ING Bank Śląski, mBank, PKO BP, Santander Bank Polska, Spółdzielcza Grupa Bankowa, T-Mobile Usługi Bankowe.

Blik – płatności w Internecie

Blikiem najczęściej płacimy podczas zakupów internetowych i obecnie z powodzeniem zastępuje on popularne przelewy pay-by-link czy płatność kartą. Sam proces nie różni się bardzo od transakcji w tradycyjnym sklepie – podczas finalizowania zakupu na stronie sklepu, przy wyborze metody płatności, wskaż Blika i podaj wygenerowany kod, a następnie zaloguj się do aplikacji mobilnej i zatwierdź transakcję. Cały proces jest znacznie szybszy niż w przypadku tradycyjnych przelewów, płatności kartą czy szybkich przelewów pay-by-link.

Wybór płatności Blikiem na Allegro

Dodatkowym ułatwieniem może tu być wprowadzenie tzw. one clicka („jedno kliknięcie”). Polega on na tym, że podczas płatności Blikiem w sklepie internetowym pojawi się pytanie, czy chcesz zapisać sklep bądź przeglądarkę internetową. Jeśli wyrazisz zgodę, przy następnych zakupach nie będziesz musiał wpisywać 6-cyfrowego kodu Blik, a jedynie zatwierdzisz transakcję jednym kliknięciem w telefonie (obok zalogowania do aplikacji). Usługa dostępna jest obecnie w Alior Banku, Banku Millennium („Zakupy bez kodu”), ING, mBanku, Santander Bank Polska i PKO BP (“Zakupy bez kodu BLIK”), jednak została wdrożona tylko w niektórych sklepach internetowych, np. Allegro.

Dostępność w bankach: Alior Bank, Bank Millennium, Bank Pekao, BNP Paribas, Credit Agricole, Getin Bank, ING Bank Śląski, mBank, PKO BP, Santander Bank Polska, Spółdzielcza Grupa Bankowa, T-Mobile Usługi Bankowe.

Płatności powtarzalne Blik

Jedną z nowszych funkcji Blika są płatności powtarzalne, czyli wygodny sposób na płatności online za abonament telefoniczny czy ubezpieczenie. Usługa działa bardzo prosto – wystarczy przy płatności Blik w sklepie internetowym, już po podaniu kodu Blik, zaznaczyć, że chcesz korzystać z płatności powtarzalnych. Następnie ustawiasz kwotę transakcji i wybierasz, czy zamierzasz za każdym razem potwierdzać przelew, podajesz także cykl pobierania opłat oraz datę ważności. Jeśli zdarzy się, że cykliczne płatności Blik będą na wyższą kwotę, system i tak wyśle Ci powiadomienie z prośbą o zatwierdzenie takiej transakcji.

Obecnie płatności powtarzalne Blik można wykorzystywać do opłacania usług w Play i LINK4.

Dostępność w bankach: Bank Pekao, ING Bank Śląski.

Wypłata Blik z bankomatów

Blika często używamy także do wypłaty środków z bankomatu. I w tym przypadku zasada działania jest podobna – w bankomacie wybierasz opcję „Wypłata BLIK” (czasem można spotkać „Wypłatę bez karty”), a następnie wpisujesz kod Blik. Podajesz kwotę wypłaty, zatwierdzasz transakcję w telefonie (konieczne będzie dodatkowo podanie PIN do aplikacji mobilnej) i możesz odebrać gotówkę.

Wypłata Blikiem z bankomatu

Blikiem można wypłacać z bankomatów Banku Millennium, Banku Pekao, ING, PKO BP, Santander Bank Polska oraz sieci Planet Cash, Euronet, IT Card i BPS.

Dostępność w bankach: Alior Bank, Bank Millennium, Bank Pekao, BNP Paribas, Credit Agricole, Getin Bank, ING Bank Śląski, mBank, PKO BP, Santander Bank Polska, Spółdzielcza Grupa Bankowa, T-Mobile Usługi Bankowe.

Wpłaty gotówki Blik

Blik umożliwia także wpłaty gotówki w niektórych wpłatomatach. Mechanizm jest podobny do wypłat z bankomatów – we wpłatomacie wybierasz opcję “Wpłata Blik” i uruchamiasz aplikację mobilną banku. Generujesz kod Blik, przepisujesz go w maszynie oraz zatwierdzasz PIN-em do aplikacji. Potem wystarczy włożyć pieniądze do wpłatomatu, potwierdzić ich ilość i wpłacaną kwotę. Środki trafią na Twoje konto powiązane z Blikiem.

Blikiem wpłacisz środki w bankomatach własnych Banku Millennium i ING oraz w maszynach Euronetu (dla Banku Pekao i Getin Banku).

Dostępność w bankach: Bank Millennium, Bank Pekao, Getin Bank, ING (możliwość wpłat także w maszynach Planet Cash), PKO BP.

Przelewy na telefon

Przelewy P2P („person to person”) to kolejna przydatna funkcja Blika. Dzięki niej możesz przesłać środki odbiorcy bez podawania numeru konta bankowego – podczas dokonywania przelewu wybierz opcję „Przelew na telefon” i wpisz numer telefonu odbiorcy (bądź wybierz z książki telefonicznej w telefonie). Nie trzeba tutaj podawać dodatkowo kodu Blik. W praktyce warto jednak wiedzieć o kilku istotnych kwestiach:

Przelew na telefon Blik w Millennium
 • Przelewy realizowane są w ramach Express Elixir obsługiwanego przez KIR, dzięki czemu środki docierają na rachunek odbiorcy w ciągu kilku minut.
 • Aby automatycznie odbierać przelew na telefon, musisz zarejestrować numer telefonu w Blik – możesz to zrobić w bankowości internetowej lub aplikacji mobilnej. W tym celu przejdź do ustawień, gdzie powiążesz numer telefonu oraz wybrany rachunek bankowy z Blikiem. Tylko taka procedura zapewni natychmiastowe odebranie przelewu na telefon od innego użytkownika Blika.
 • Jeśli odbiorca nie posiada numeru telefonu powiązanego z Blikiem, powinien otrzymać SMS z linkiem do strony internetowej, na której wpisuje swój numer konta bankowego. UWAGA: w takim przypadku przelew zostanie zrealizowany na zwykłych zasadach (w systemie Elixir, a nie Express Elixir) i dotrze do adresata następnego dnia roboczego.
 • Jeśli posiadasz Blika w kilku aplikacjach mobilnych, numer telefonu możesz zdefiniować tylko w jednej z nich. Przykładowo: w aplikacji ING masz powiązany numer telefonu do odbierania przelewów na telefon Blik. Jeśli ten sam numer wpiszesz w aplikacji mBanku, automatycznie stracisz możliwość automatycznego odbierania takich przelewów w ING.
 • W niektórych aplikacjach bankowych wprowadzono dodatkowe ułatwienie przy wykonywaniu przelewów na telefon. Podczas wyboru odbiorcy możesz zobaczyć, który z Twoich znajomych ma numer zarejestrowany w Blik. Dzięki temu będziesz od razu wiedział, kto od razu odbierze pieniądze, a kto będzie musiał wykonać dodatkowe, opisane powyżej kroki.

Dostępność w bankach: Alior Bank, Bank Millennium, Bank Pekao, Credit Agricole, Getin Bank, ING Bank Śląski, mBank, PKO BP, Santander Bank Polska, T-Mobile Usługi Bankowe.

Prośba o przelew Blik

Ta usługa zadebiutowała w Bliku dopiero w 2020 r. i tym samym stała się sposobem na bezpieczne rozliczenia ze znajomymi (o kwestiach bezpieczeństwa Blika piszemy w dalszej części tekstu). Funkcja działa podobnie do przelewów na telefon, jednak opiera się na odwrotnym mechanizmie – tutaj to nie Ty wysyłasz komuś pieniądze, tylko prosisz drugą osobę o przesłanie Ci określonej kwoty. W tym celu wystarczy wybrać ze spisu kontaktów w telefonie innego użytkownika Blika (albo podać numer telefonu ręcznie) i wpisać, ile pieniędzy potrzebujesz.

Prośba o przelew Blik

Uwaga – prośbę o przelew możesz obecnie wysłać tylko do klienta banku, który wdrożył u siebie tę funkcję. Jeśli udostępnisz swojej aplikacji mobilnej listę kontaktów w telefonie, to osoby, które mogą odebrać prośbę o przelew, zostaną oznaczone ikonką Blika.

Jeśli chodzi o odbieranie prośby o przelew, to w momencie, kiedy Twój znajomy Ci ją wyśle, otrzymasz powiadomienie push w telefonie. Po przejściu do aplikacji mobilnej będziesz mógł zobaczyć prośbę i od razu na nią odpowiedzieć.

Odbieranie prośby o przelew Blik

Dostępność w bankach: ING Bank Śląski, mBank.

Czeki Blik

Ostatnią, innowacyjną usługą Blika są czeki. Możesz ich używać podobnie jak kodów Blik – w sklepie lub do wypłaty z bankomatu, jednak, co istotne, do realizacji czeku nie potrzebujesz telefonu, dostępu do Internetu, a nawet konta bankowego i bankowości elektronicznej! Wszystko, czego Ci trzeba, to 9-cyfrowy numer czeku oraz hasło, które otrzymasz od nadawcy.

Aby utworzyć czek, wybierz w aplikacji mobilnej Blika, a następnie czeki. Wpisz kwotę i (opcjonalnie) nazwę czeku oraz wskaż jego datę ważności – maksymalnie 72 godziny. Ustaw również hasło potrzebne do realizacji czeku przez odbiorcę. Numer czeku i hasło wysyłasz wybranej osobie (najlepiej oddzielnie) mailem lub SMS-em.

Czek Blik

Czeku Blik możesz użyć tylko raz w określonym czasie, a niewykorzystana kwota wraca do nadawcy. Taka funkcjonalność może okazać się przydatna, kiedy chcesz przekazać pieniądze np. dziecku czy znajomemu, który nie posiada konta bankowego.

Dostępność w bankach: Bank MillenniumGetin BankPKO BPSantander Bank Polska.

Gdzie zapłacisz Blikiem?

Blikiem zapłacisz zarówno w sklepach stacjonarnych, jak i internetowych. Do pierwszej grupy należą np. stacje paliw, sklepy odzieżowe, apteki czy sklepy spożywcze. Blik dostępny jest w ponad 30 000 sklepów internetowych (w tym Allegro), w których płatności obsługiwane są przez Dotpay, PayU, CashBill, FirstData, Przelewy24, tpay, Blue Media i eCard.

Czy Blik jest bezpieczny?

Korzystanie z Blika jest pewne i bezpieczne. 6-cyfrowe kody Blik są jednorazowe i ważne tylko przez chwilę, dlatego nawet jeśli osoba postronna pozna ten numer, nie będzie mogła go wykorzystać ponownie. Dodatkowym zabezpieczeniem jest konieczność potwierdzenia płatności w aplikacji – widzisz wtedy kwotę i miejsce transakcji – a przy zakupach o wartości powyżej 50 zł podania PIN-u do aplikacji mobilnej.

Blik jako narzędzie do wypłaty z bankomatów jest także bezpieczniejszy od tradycyjnych kart płatniczych. Nie musisz obawiać się, że urządzenie zatrzyma Twoją kartę, gdyż transakcję potwierdzasz w telefonie, znika również ryzyko skopiowania danych plastiku (tzw. skimming).

W tym miejscu musimy jednak uczciwie przyznać, że nawet Blik jest obecnie wykorzystywany do wyłudzeń pieniędzy. Przestępcy używają do tego przejętych kont na portalach społecznościowych – wysyłają do ofiary wiadomość, podszywając się pod znajomego i proszą o podanie kodu Blik np. pod pretekstem braku portfela przy płatności w sklepie, a w rzeczywistości złodzieje wykorzystują kod Blik do wypłaty środków z bankomatu. Taki mechanizm nie wpływa na bezpieczeństwo samego systemu Blik (transakcje i tak należy potwierdzić w aplikacji mobilnej), ale bazują na naszej łatwowierności i życzliwości.

Pamiętaj! Nigdy nie podawaj nikomu kodu Blik, tym bardziej w mediach społecznościowych!

Blik – aplikacja do korzystania z usługi

Blik to usługa, z której możesz skorzystać w aplikacji mobilnej banku na telefonie komórkowym, stąd jedynym ograniczeniem są tu wymagania dotyczące tego oprogramowania. Poniżej przedstawiamy, na jakich minimalnych wersjach systemów operacyjnych (Android, iOS, Windows) działają aplikacje banków-uczestników Blika.

W zależności od banku Blik może być domyślnie aktywny w aplikacji mobilnej, dlatego jeśli nie chcemy korzystać z usługi, należy ją wyłączyć w ustawieniach aplikacji w telefonie lub w bankowości internetowej.

Ile kosztuje Blik?

Blik to usługa praktycznie bezpłatna – w bankach, które wdrożyły ten system płatności, nie zapłacisz dodatkowej prowizji od transakcji w sklepach stacjonarnych i internetowych. Przelewy na telefon z reguły również są bezpłatne, choć PKO BP pobiera za nie opłatę (Credit Agricole w grudniu 2019 r. z tego zrezygnował). Korzystanie z czeków Blik jest obecnie darmowe (w Banku Millennium w ramach promocji).

W zależności od banku zapłacić możesz również za wypłatę z bankomatu Blikiem. Taki koszt znajdziemy obecnie w Credit Agricole, ING oraz PKO BP. Zestawienie opłat za korzystanie z Blika przedstawiamy poniżej:

Moje Konto.pl

*Wypłaty gotówki z bankomatów Blikiem powiązanym z rachunkiem karty kredytowej nie są objęte promocją i wynoszą 3,99%, min. 9,99 zł dla wypłat z bankomatów obcych.

Czy Blik jest popularny?

Jak wynika z danych NBP, Blika aktywowało już ponad 11,5 miliona Polaków, jednakże w swoich aplikacjach mobilnych ma go znacznie więcej osób. Systematycznie rośnie popularność usługi – tylko w trzecim kwartale 2018 r. wykonano w tym systemie ok. 56,6 mln zleceń o wartości ok. 7,6 mld zł. Największym uznaniem cieszą się płatności w Internecie, które stanowią blisko 70% dokonywanych transakcji. Prawie 12% wszystkich transakcji to wpłaty i wypłaty w bankomatach, udział płatności w terminalach POS wynosi już ponad 10,5%, najmniej zaś – 7,7% – zajmują przelewy na telefon. Już teraz wiadomo, że rok 2019 był rekordowy, jeśli chodzi o transakcje Blikiem, i można się spodziewać, że ta tendencja zostanie utrzymana także w tym roku.

Co czeka Blika w przyszłości?

Koniec roku 2018 przyniósł prawdziwą sensację, jeśli chodzi o plany rozwoju Blika – Polski Standard Płatności (operator systemu płatniczego) i Mastercard zapowiedziały strategiczną współpracę, która rozpoczęła się w lipcu 2019 r. Dzięki tokenizacji Mastercarda użytkownicy Blika mają w przyszłości płacić zbliżeniowo telefonem na całym świecie wszędzie tam, gdzie akceptowane są karty płatnicze tejże instytucji. Dodatkową korzyścią z partnerstwa z Mastercardem ma być umożliwienie klientom płatności Blikiem w zagranicznych sklepach internetowych.

Wspomnijmy również, że Blik, jako pierwszy operator w Europie, dołączył do systemu SPL (Standardised Proxy Lookup), który będzie umożliwiał płatności P2P między osobami z różnych krajów europejskich. Klienci banków np. z Polski i Niemiec będą mogli przelewać sobie środki na numer telefonu tak, jak działa to w Bliku. Rozwiązanie wprawdzie dopiero “raczkuje”, ale zapowiada się naprawdę obiecująco.

Kod Blik znany i lubiany

Blik najlepiej sprawdza się jako bezpieczne narzędzie do płatności w Internecie i tu z powodzeniem wypiera już popularne pay-by-linki. Wypłacanie z bankomatów to druga najlepsza funkcja Blika, która skutecznie zastępuje kartę płatniczą. Innowacyjną opcją systemu są z pewnością przelewy P2P, dzięki którym szybko i wygodnie można przesłać pieniądze znajomym, oraz czeki, które mogą służyć np. jako kieszonkowe dla dzieci.

Jedynym polem, na którym Blik przegrywa z tradycyjnymi płatnościami, są sklepy stacjonarne. Nie da się ukryć, że transakcje kartami zbliżeniowymi wciąż są szybsze i wygodniejsze niż wygenerowanie 6-cyfrowego kodu i wpisanie go w terminalu. PSP, operator systemu, zdaje się być podobnego zdania, gdyż w ostatnich kampaniach reklamowych promował inną funkcję Blika: płatności online. W przyszłości użytkownicy otrzymają możliwość dokonywania transakcji zbliżeniowych Blikiem, tymczasem można mieć nadzieję, że nowości w formie płatności powtarzalnych i prośby o przelew wprowadzą także kolejne banki.

Blik ciągle się rozwija, a Polacy dostrzegają jego zalety jako formy płatności. Nie da się ukryć, że kiedy zapomnisz portfela, taka usługa może być całkiem użyteczna: wystarczy podejść do bankomatu, podać kod Blik i wypłacić gotówkę. Kiedy chcesz oddać znajomemu pieniądze za obiad, a nie znasz numeru konta, robisz przelew na telefon lub generujesz czek Blik; Twój kolega przez aplikację banku również może wysyłać Ci w takiej sytuacji prośbę o przelew. Przy zakupach w sieci Blik konkuruje z popularnymi szybkimi przelewami, a “one click” sprawia, że proces płatności jest jeszcze szybszy (płacisz dosłownie jednym kliknięciem).

Blik rozwija się obecnie bardzo dynamicznie – rekordy płatności, współpraca z Mastercardem i zapowiedzi kolejnych usprawnień są dowodami na to, że ten system jest na dobrej drodze, aby stać się jedną z podstawowych metod płatności nie tylko w Internecie, ale i w tradycyjnych sklepach.

Udostępnij znajomym: Facebook

Zapisz się, a co tydzień prześlemy Ci sprawdzone okazje na zysk na kontach i lokatach bankowych. Możesz zyskać nawet kilkaset zł w miesiącu 🙂

ŹRÓDŁO: Wikipedia

Drukuj
by
Dziennikarka z doświadczeniem w roli rzecznika prasowego i specjalisty ds. public relations. Absolwentka Uniwersytetu Warszawskiego, Akademii Wychowania Fizycznego, Olsztyńskiej szkoły Wyższej i Szkoły Muzycznej I i II st. Pedagog, nauczyciel, instruktor. Kocha dzieci, morze i zwierzęta.
Previous Post Next Post

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

The maximum upload file size: 64 MB. You can upload: image, audio, video, document, spreadsheet, interactive, other.

0 shares

Subskrybuj Nasz Biuletyn

Najnowsze posty

tata z córką oglądają coś w tablecie
100 zł na Allegro i Allegro Smart na rok za mKonto Intensive
No comments
kobieta czyta coś w smartfonie
Konto przekorzystne w promocji do 400 zł premii!
No comments
Marząca kobieta
2000 zł za konto Citigold od City handlowy!
No comments
mężczyzna robi zdjęcie
Promocja zakończona. 250 zł + 5000 zł z Kontem Otwartym na Ciebie w BNP Paribas
No comments
PARA MŁODA W SWOIM NOWYM MIESZKANIU
Promocja zakończona. Konkurs dla klientów Alior Banku! Do wygrania urządzenia kuchenne Thermomix (o wartości 5495 zł) i 500 zł do wydania w sklepach IKEA
No comments
młoda kobieta czyta cos w smartfonie
Aktywność się opłaca. Otwórz konto i zyskaj premię do 150 zł. Program Polecam Bank.
No comments
młoda para czyta coś w laptopie
200 zł od Santander + 50 zł za polecenie konta i 1% na lokacie + do 300 zł zwrotu za rachunki rocznie.
No comments
mężczyzna odwrócony tyłem coś czyta
Promocja zakończona. Konto otwarte na Ciebie czyli Premia w zasięgu ręki 350 zł BNP Paribas
No comments
rodzina i napis 500+
Oszczędzamy z 500+
No comments
KONTO Z LWEM MOBI I DIRECT KOBIETA NAKŁADA GAŁKI LODÓW NA WAFEL
Konto z Lwem
No comments
napis 720 zł na tle drogi w górach
Promocja zakończona. Darmowa pożyczka do 5000 zł za darmo od Citi Handlowy i 720 zł premii moneyback z bezpłatną kartą kredytową Citibank BP Motokarta
No comments
mama przytula swoją córkę która wybiera sie poo wakacjachh do szkoła promocja 400 zł na allegro (bon)
Promocja zakończona. Konto otwarte na Ciebie w BNP Paribas aż 400 zł premii
No comments
smartfon
Smartfon LG K30 od Citibanku za wyrobienie karty kredytowej
2 komentarze
AliExpress
Dołącz do AliExpress i zyskaj rabaty za rejestrację
No comments
napis ing bank śląski
ING Bank Śląski
No comments
pies wystawia głowę z samochodu
Millennium 200 zł Konto ,,Poczuj swobodę i zyskaj”Oferta nieaktualna
No comments
napis w kolorowym kole 2,5%
Nest Lokata Witaj 2,5 %
No comments
para studentów
Konto PKO od 18 do 26 roku życia
No comments
kolorowe nożyczki
Ranking lokat kwartalnych
No comments
mężczyzna stoi w parku trzyma telefon obok napis promocji
Promocja zakończona sprawdź nową :250 zł na start za konto osobiste + 300 zł zwrotu za rachunki i 2% na lokacie.
No comments
reklama konta
Nawet 500 zł za otwarcie konta, płatności mobilne i kartą
No comments
T.Harv Eker
Podstawy zarządzania pieniędzmi Jars
No comments
kobieta nakłada na wafel gałki lodów
160 zł od ING
No comments
grillujący mężczyzna
Zakupy na majówkę z bonusami do 350 zł
No comments
kobieta czyta coś w telefonie komórkowym i jest radosna
Premia w wysokości 960 zł za założenie konta
No comments
kobieta ppokazuje mężczyźnie wykresy w laptopie
NAJLEPSZE POŻYCZKI POZABANKOWE PRZEZ INTERNET, DECYZJE W 15 MINUT!!!
No comments
kobieta czyta książkę leżąc na hamaku
Prezenty za eKonto i mKonto Intensive
No comments