BNP Paribas

logo BNP PARIBAS

BNP Paribas – grupa kapitałowa, a zarazem bank francuski powstały w 2000 roku z połączenia banków Banque Nationale de Paris (BNP) i Paribas. Jest to największy bank strefy euro pod względem kapitalizacji giełdowej. Siedzibą banku jest Paryż. Spółka wchodzi w skład indeksu CAC 40.

Informacje o BNP Paribas

Moje Konto.pl

Sesje przychodzące i wychodzące

Moje Konto.pl

Zarys historyczny

Państwowy bank BNP narodził się w 1966 z fuzji dwóch instytucji finansowych: BNCI (Banque Nationale du Commerce et de l’Industrie) i CNEP (Comptoir National d’Escompte de Paris). W 1993 nastąpiła prywatyzacja banku.

Instytucja o pierwotnej nazwie Compagnie Financière de Paris et des Pays-Bas, później nazwana Compagnie Financière de Paribas, skróciła swoją nazwę do prostego Paribas w 1998 po przejęciu spółki Compagnie Bancaire.

W 1999 bank BNP wygrał walkę giełdową z Société Générale o połączenie się z Paribas.

Rozbudowana oferta BNP Paribas

Oferta banku jest uniwersalna i zawiera produkty dedykowane różnym grupom klientów. Znajdziemy rachunki dla osób fizycznych, przedsiębiorstw, wspólnot, spółdziełni mieszaniowych oraz osób fizycznych prowadzących działalność wytwórczą w rolnictwie. Bank udostępnia także karty kredytowe, kredyty gotówkowe i hipoteczne, depozyty terminowe i konta oszczędnościowe, ubezpieczenia, konta emerytalne IKE i IKZE oraz fundusze inwestycyjne.

Ponadto klienci indywidualni mogą skorzystać z usługi doradztwa inwestycyjnego, a przedsiębiorstwa (mikro, MŚP i korporacje) – z szerokiej gamy rozwiązań w zakresie obsługi i finansowania handlu, zarządzania ryzykiem czy funduszy unijnych. Natomiast klientom zaliczanym do segmentu premium bank proponuje kompleksową ofertę w zakresie ochrony, optymalizacji i pomnażania majątku.

Klienci indywidualni

Najważniejszym rachunkiem BNP Paribas jest Konto Otwarte na Ciebie. ROR mogą otworzyć zarówno osoby pełnoletnie, jak i nastolatki w wieku 13-18 lat (przy czym klienci do ukończenia 26. roku życia mogą liczyć na naprawdę wyjątkowe warunki korzystania z konta).

Wyjątkowym rozwiązaniem również jest możliwość wyboru jednej spośród 3 kart debetowych. Poszczególne karty (Karta Otwarta na Dzisiaj, Karta Otwarta na Świat i Karta Otwarta na eŚwiat) różnią się między sobą opłatami i posiadają odmienne udogodnienia.

Dostęp do oferty banku jest możliwy za pośrednictwem bankowości internetowej (GOonline) lub poprzez aplikację Gomobile. Aplikacja pozwala na doładowanie telefonu na kartę, wygodne opłacanie faktur dzięki zeskanowaniu kodu QR oraz spłatę zadłużenia na karcie kredytowej. Posiada również inne udogodnienia jak: czasowe blokowanie karty, wnioskowanie o inne produkty banku, zakup biletu komunikacji miejskiej czy opłacenie miejsca parkingowego. Oferuje też kolejne innowacyjne udogodnienie – logowanie się za pomocą odcisku palca.

Konto firmowe + dodatkowe usługi

Dla klientów firmowych BNP Paribas dołożył Konto Otwarte na Biznes. Rachunek jest dla mikroprzedsiębiorców (z wyłączeniem firm, które rozliczają się na pełnej księgowości i osiągnęły przychody roczne netto ze sprzedaży za ostatni rok obrotowy powyżej 4 mln zł). Opłaty uzależnione są od wysokości salda na rachunku w miesiącu lub od wysokości wpływów.

Z Kontem Otwartym na Biznes powiązane są liczne produkty i usługi, ułatwiające zarządzanie finansami firmy. Warto tu wspomnieć np. o Goksięgowości – platformie umożliwiającej samodzielne wystawianie i księgowanie faktur, eMikrofaktoringu czy usłudze VINDIKAT. Klienci biznesowi mogą też skorzystać z Auto Planu (długoterminowego wynajmu samochodu) oraz zamówić terminal płatniczy na preferencyjnych warunkach.

Źródło: Wilipedia www.najlepszekonto.pl

by
Dziennikarka z doświadczeniem. Absolwentka Uniwersytetu Warszawskiego, Akademii Wychowania Fizycznego, Olsztyńskiej szkoły Wyższej i Szkoły Muzycznej I i II st. Pedagog, nauczyciel, instruktor. Kocha dzieci, morze i zwierzęta.
Sesje Elixir Bank Pekao

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

The maximum upload file size: 64 MB. You can upload: image, audio, video, document, spreadsheet, interactive, other. Drop file here

0 shares

Subskrybuj Nasz Biuletyn