Citi Handlowy

logo city bank handlowy

Bank Handlowy powstał w 1870 r. jako prywatna instytucja i jest najstarszym bankiem komercyjnym w Polsce. W czasach PRL posiadał monopol na obsługę transakcji polskiego handlu zagranicznego i dopiero w 1989 r. utracił tę uprzywilejowaną pozycję.

Informacje o Citi Handlowy

Moje Konto.pl

Sesje Elixir w Citi Handlowy

Moje Konto.pl

W 2000 r. w strukturze akcjonariatu nastąpiły znaczące zmiany: ¾ akcji Handlowego nabyła globalna grupa finansowa Citigroup, a bank stał się jej częścią. W 2001 r. nastąpiło formalne połączenie Banku Handlowego z Citibankiem i odtąd na rynku funkcjonuje nazwa Citi Handlowy (jednak formalną nazwą pozostaje Bank Handlowy).

Propozycje dla klientów indywidualnych Citibanku

Dla klientów indywidualnych bank przygotował aż cztery rachunki: CitiKonto (z możliwością obniżenia opłaty za prowadzenie ROR-u), konto Citi Priority dedykowane aktywnym klientom, konto Citigold przeznaczone dla klientów z segmentu premium i rachunek Citigold Private Client stworzony z myślą o osobach potrzebujących indywidualnego wsparcia w zakresie zarządzania swoim majątkiem. Każde konto Citibanku można dopasować do własnych potrzeb, a bank proponuje ich posiadaczom interesujące usługi dodatkowe.

Lista korzyści

Klienci, którzy otworzą konto Citi Prioryty, mogą liczyć na takie udogodnienia, jak szybki kredyt gotówkowy lub kredyt w rachunku płatniczym na preferencyjnych warunkach, rabaty i zniżki w Programie Korzyści Citi Specials czy szeroki pakiet ubezpieczeń. Z kolei klienci z grupy premium zyskują dostęp do innowacyjnych rozwiązań walutowych (w tym wymiany walut z poziomem kursów porównywalnym do kantorów internetowych). Mogą również skorzystać z bezpłatnej usługi doradztwa inwestycyjnego oraz wsparcia zespołu ekspertów, w tym menadżera ds. inwestycji, specjalisty ds. kredytów hipotecznych, eksperta od rynków walutowych czy menadżera ds. ubezpieczeń.

Konto w Citibanku dla najbardziej wymagających

Natomiast dla osób posiadających rachunek Citigold Private Client (a więc zdolnych utrzymać średnie miesięczne saldo na rachunkach w banku na poziomie minimum 4 mln złotych) bank przygotował listę dodatkowych korzyści. Są na niej m.in. konsultacje ze specjalistami w zakresie doradztwa podatkowego, doradztwo inwestycyjne na akcjach spółek z rynków zagranicznych, specjalny fundusz inwestycyjny, czy też dostęp do przywilejów i ofert specjalnych wyselekcjonowanych partnerów (np. Maserati Polska).

Produkty kredytowe w banku City Handlowy

Oferta kart kredytowych Citibanku jest jedną z najbogatszych na rynku. Obecnie bank udostępnia 9 różnych „kredytówek”, które dość istotnie różnią od siebie pod względem parametrów. Podstawową i najpopularniejszą kartą kredytową jest bezpłatna Citi Simplicity. Pozostałe to: Premier Miles, World Mastercard, World Elite Mastercard Ultime, Citibank-BP Motokarta, BP Payback Silver, BP Payback Gold, Citi LOT (w wersji silver, gold i platinum), Citi Elle oraz Karta Miejska.

Wszystkie aktualnie oferowane przez Citibank kredytówki charakteryzuje długi, wynoszący 56 dni okres bezodsetkowy, wysoki maksymalny limit kredytowy oraz rozbudowany pakiet usług (np. pożyczka z karty, dodatkowy limit do karty kredytowej itp.).

Bankowość elektroniczna

Dostęp do oferty banku jest możliwy za pośrednictwem bankowości internetowej (Citibank Online) lub za pomocą aplikacji mobilnej (Citi Mobile). Korzystając z tych platform można łatwo i wygodnie złożyć polecenie przelewu (wewnętrznego, krajowego, SWIFT i SEPA), a także: założyć lokatę, otworzyć konto walutowe i oszczędnościowe, doładować komórkę, zmienić PIN i aktywować dodatkowe usługi.

Źródło: najlepszekonto.pl

by
Dziennikarka z doświadczeniem. Absolwentka Uniwersytetu Warszawskiego, Akademii Wychowania Fizycznego, Olsztyńskiej szkoły Wyższej i Szkoły Muzycznej I i II st. Pedagog, nauczyciel, instruktor. Kocha dzieci, morze i zwierzęta.
Promocja zakończona. Darmowa pożyczka do 5000 zł za darmo od Citi Handlowy i 720 zł premii moneyback z bezpłatną kartą kredytową Citibank BP Motokarta Mój Tauron

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

The maximum upload file size: 64 MB. You can upload: image, audio, video, document, spreadsheet, interactive, other. Drop file here

0 shares

Subskrybuj Nasz Biuletyn