eKonto możliwości w mBanku przyjazny rachunek dla osób w wieku 13-24 lat

MŁODZIEŻ

eKonto możliwości w mBanku. Rachunek dla osób w wieku 13-24 lat. Możliwości w mBanku to darmowe prowadzenie konta, bezpłatne korzystanie z karty i wypłaty za 0 zł ze wszystkich bankomatów w kraju. Założenie konta jest bardzo proste a to dlatego, że nie jesteś jeszcze pełnoletni. Premia 140 zł za jego otwarcie dla osób między 18. a 24. rokiem życia.

Konto dla młodych w mBanku już od 13. roku życia 

eKonto możliwości w mBanku przeznaczone jest dla osób w wieku od 13 do 24 lat. Jeśli jesteś pełnoletni, nie potrzebujesz spełniać żadnych dodatkowych kryteriów założenia konta: nie musisz być nigdzie zatrudniony, posiadać stałego dochodu czy np. statusu ucznia lub studenta.

Aby założyć konto musisz mieć zgodę rodziców lub jednego z nich.

Jeśli jesteś już pełnoletni, możesz skorzystać z aktualnej promocji i za założenie rachunku zainkasować premię od banku w wysokości 140 zł.

Opłaty za konto

Konto dla młodych osób powinno być definitywnie darmowe z tego względu, że młodzież czy studenci nie mają przecież stałych dochodów. Sprawdźmy zatem parametry tego konta.

 eKonto możliwości w mBanku to: 0 zł za otwarcie i prowadzenie konta, 0 zł za kartę, 0 zł za wypłaty kartą na dowolną kwotę ze wszystkich bankomatów w Polsce i za granicą, 0 zł za przelewy internetowe. 

Gdy skończysz 24 lata, konto zamieni się w eKonto osobiste

eKonto możliwości założysz na stronie mBanku.

Analiza opłat i prowizji pokazuje, że eKonto możliwości to rachunek darmowy. Co więcej, opłaty nie zmieniają się wraz z wiekiem; płacisz (czy raczej: nie płacisz) tyle samo, czy masz 13 lat, czy 24 lata.

Załóż konto online

Pozostałe atuty eKonta możliwości

Nie tylko brak opłat decyduje o sporej atrakcyjności tego rachunku. mBank, który jako jeden z pierwszych banków w Polsce postawił na w pełni zdalną ofertę swoich kont, oferuje ponadto:

  • płatności telefonem: BlikApple Pay i Google Pay (bezpłatnie);
  • kartę zbliżeniową Mastercard w formie silikonowej opaski, którą będziesz mógł płacić nawet w najbardziej ekstremalnych warunkach nie martwiąc się o to, że ktoś Ci ją ukradnie. Opaski płatnicze najlepiej sprawdzą się w sytuacjach, kiedy zabieranie portfela lub torebki jest kłopotliwe, np. w trakcie joggingu, na imprezie w klubie czy podczas plenerowych festiwali muzycznych. Jednak wydanie opaski jest jednorazowe i płatne oraz kosztuje jednorazowo 50 zł;
  • kartę Visa Me będziesz mógł sam zaprojektować. Posiada ona również funkcje zbliżeniową.
  • Cyber Rescue – to ochrona i wsparcie dla Twojego komputera i smartfona (koszt usługi to 0 zł). mBanku pomagaja w przypadku kradzieży telefonu, włamania na konta w portalach społecznościowych, przejęcia skrzynki e-mailowej, a także w złożeniu reklamacji, przygotowaniu wniosków do policji itp.

Rabaty i zniżki

Będziesz mógł skorzystać z 10-procentowej zniżki na bilety do Cinema City lub oszczędzić cześć pieniędzy w ramach mOkazji.

mOkazje to program rabatowy mBanku umożliwiający otrzymanie zwrotu za zakupy kartą u wybranych partnerów banku. Dość często też w ramach programu mBank udostępnia własne oferty, w których nagrodą jest gotówkowa premia (najczęściej od 20 do 40 zł) lub moneyback wynoszący nawet kilkaset złotych. Aby skorzystać z mOkazji, musisz bezpłatnie aktywować program w systemie transakcyjnym lub w aplikacji mobilnej, wybrać interesujący Cię zniżkę, zapłacić za zakupy i spokojnie czekać na zwrot z tytułu rabatu. Kiedy pieniądze trafią na Twoje konto, bank poinformuje Cię o tym fakcie za pomocą SMS-a i maila.

Załóż konto online

Nowoczesna aplikacja mobilna

Na aplauz zasługuje również aplikacja mobilna mBank. Znajdziesz w niej mnóstwo funkcji dzięki którym bez problemu będziesz mógł zarządzać swoim kontem. Dzięki telefonowi zrobisz przelew (zwykły, natychmiastowy, walutowy i podatkowy, a także szybki przelew na numer telefonu). Wymienisz nawet walutę, sprawdzisz saldo konta i błyskawicznie zmienisz limit swojej karty. W aplikacji masz też możliwość otwarcia rachunku oszczędnościowego Moje Cele oraz zawnioskowania o szybki kredyt.

Aplikacja mBank

mBank logo
źródło: strona banku

11 walut obcych z jedną kartą

Mocną stroną mBanku jest możliwość otworzenia rachunku w aż 11 walutach: euro, dolarach, funtach, frankach szwajcarskich, koronach: czeskich, duńskich, szwedzkich i norweskich, forintach, kunach oraz w jenach. Każdy rachunek walutowy możesz połączyć z kartą debetową mBanku, dzięki czemu stanie się ona tzw. kartą wielowalutową.

Opłaty za konto walutowe :

eKonto walutowe

mBank
eMax walutowy to rachunek oszczędnościowy w euro. Klient nie płaci za jego uruchomienie i prowadzenie, a ponadto może korzystać z dodatkowych możliwości: wypłat i wpłat bez utraty odsetek, transakcji i wypłat zagranicznych bez kosztów przewalutowania, wygodnego otwierania lokat w tej samej walucie co rachunek oszczędnościowy oraz możliwości realizowania przelewów zagranicznych (SEPA oraz SWIFT). CZYTAJ DALEJ…

Wady

Bank pobiera wysoką prowizję za przewalutowanie transakcji wykonanej w walucie innej niż PLN (5,9%). Prowizja ta zostanie naliczona zawsze, gdy użyjesz za granicą swojej karty Visa Me (do eKonta możliwości), również w przypadku płatności bezgotówkowych.

Jednak brak jest opłat za 3 pierwsze wypłaty gotówki z bankomatu zagranicznego w miesiącu, niemniej w tym wypadku także poniesiesz dodatkowe koszty. Jeśli chcesz na przykład pobrać z bankomatu 10 euro, to będziesz musiał zapłacić 5,9% wartości transakcji, co przy obecnym kursie euro będzie Cię kosztowało ok. 2,50 zł. Może niewiele, ale przy 50 euro koszt ten rośnie do niemal 13 zł.

Najlepiej podpiąć Twoją kartę debetową do konta walutowego i uczynienie z niej karty wielowalutowej. Problem w tym, że usługa ta jest niedostępna dla osób niepełnoletnich.

Kolejnym minusem eKonta możliwości jest oferta oszczędnościowa. mBank niestety nie ma zbyt dobrych propozycji.

Zwróć jednak uwagę na usługę autooszczędzania Moje Cele. Nie jest ona wysoko oprocentowana, ale pozwala na systematyczne odkładanie reszty z zakupów:

Moje Cele

mBank

do 2% Oprocentowanie

Otwieranie konta młodzieżowego

Wniosek o rachunek możesz złożyć na stronie internetowej lub w aplikacji mobilnej, a potem podpisać umowę podczas spotkania z kurierem lub w oddziale. Oczywiście możesz to zrobić również w placówce.

Otwieranie konta dla młodzieży jest praktycznie takie samo( jeśli nie masz ukończonych 18 lat) – wtedy potrzebna jest zgoda rodziców lub jednego z nich i jego obecność przy podpisywaniu umowy. Rodzic nie może otworzyć tego rachunku sam, bez Twojej obecności.

Nawet gdy jesteś niepełnoletni, eKonto możliwości i przypisana do niego karta płatnicza należą do Ciebie i tylko Ty powinieneś się nimi posługiwać.

Zmiana konta po 24. roku życia

eKonto możliwości możesz założyć tylko do 24. roku życia; po osiągnięciu tego wieku rachunek ten zmienia się w eKonto osobiste.

eKonto osobiste

mBank

Darmowe konto osobiste mBanku zapewnia szybki i wygodny dostęp do zgromadzonych pieniędzy (bezpłatne wypłaty kartą od 100 zł ze wszystkich bankomatów w Polsce), a także wiele dodatkowych korzyści: 0 zł za kartę już przy jednej transakcji w miesiącu, 0 zł za trzy wypłaty z bankomatów za granicą, a teraz także do 160 zł premii w promocji „eKonto z premią – X edycja” oraz promocyjne oprocentowanie w rachunku do regularnego oszczędzania Moje cele w wysokości 2%. CZYTAJ DALEJ…

Jeśli zakładałeś konto przed osiemnastką, to po osiągnięciu pełnoletności masz prawo zablokować swojemu rodzicowi dostęp do Twojego konta – w tym celu musisz skontaktować się z bankiem, bo mBank nie robi tego automatycznie.

Przyjazne eKonto

Propozycja eKonto Możliwości w mBanku dla młodych osób jest wspaniała wśród bankowych ofert –nie ma tu żadnych dodatkowych warunków (np. w celu uniknięcia opłaty za kartę), progów wiekowych, po których pojawiają się nowe prowizje, ani żadnych haczyków, o których musiałbyś na co dzień pamiętać.

eKonto na pewno spodoba się osobom, które lubią nowoczesne technologie i różne sposoby płatności (Blik, Google Pay, Apple Pay itp.).

Gorzej wypada oferta walutowa i oszczędnościowa na eKoncie możliwości; jeżeli szukasz sposobu na pomnażanie swoich środków to pomocny będzie tutaj nasz ranking kont studenckich; jeśli nie jesteś pełnoletni, zobacz nasz ranking kont od 0 do 13 r. ż.

Jeśli zdecydujesz się na rachunek oszczędnościowy w innym banku, to nie zaszkodzi Ci założenie darmowego eKonta. Ostatecznie nic Cię to nie kosztuje, a w codziennym bankowaniu eKonto daje naprawdę wspaniałe możliwości.

Podsumowanie

Zalety

Łatwe – 140 zł za eKonto możliwości w mBanku + kolejne bonusy w programie poleceń

  • darmowe konto, karta i wypłaty z bankomatów krajowych
  • konto atrakcyjne dla poszukiwacza nowinek (dobra aplikacja mobilna i bankowość internetowa, Blik, Google Pay i Apple Pay)
  • dobry wybór dla osoby stawiającej pierwsze kroki w finansach (samouczek, przejrzyste zasady)

Wady

  • brak dobrej oferty oszczędnościowej
  • brak karty wielowalutowej (w przeciwieństwie do innych kont w mBanku)

Załóż konto online

Przydatne dokumenty

  1. Taryfa opłat i prowizji mBanku

O banku

mBank SA (dawniej Bank Rozwoju Eksportu Spółka Akcyjna w skrócie BRE Bank SA) – bank uniwersalny, założony w 1986 jako Bank Rozwoju Eksportu, piąta pod względem wartości aktywów instytucja finansowa w Polsce. Oferuje bankowość detaliczną, inwestycyjną, rozwiązania dla przedsiębiorców oraz usługi bankowości prywatnej. Od 2007 operuje na trzech rynkach: w Polsce, Czechach i na Słowacji. Na koniec III kwartału 2016 mBank obsługiwał prawie 5,3 mln klientów detalicznych i 20,7 tys. klientów korporacyjnych. CZYTAJ DALEJ…

by
Dziennikarka z doświadczeniem. Absolwentka Uniwersytetu Warszawskiego, Akademii Wychowania Fizycznego, Olsztyńskiej szkoły Wyższej i Szkoły Muzycznej I i II st. Pedagog, nauczyciel, instruktor. Kocha dzieci, morze i zwierzęta.
Promocja zakonczona. Przejdz do następnej edycji. DARMOWE CitiKonto w Citi Handlowym! Finansowa rewolucja! Promocja zakończona 350 zł do Decathlonu za Konto Otwarte na Ciebie z kartą debetową w BNP Paribas

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

The maximum upload file size: 64 MB. You can upload: image, audio, video, document, spreadsheet, interactive, other. Drop file here

0 shares

Subskrybuj Nasz Biuletyn