ING Bank Śląski

napis ing bank śląski

ING Bank Śląski Powstał jako Bank Śląski w 1988 roku w wyniku wyodrębnienia z NBP. Jest 5 bankiem w Polsce pod względem wartości aktywów, a 8. pod względem liczby placówek. W 1991 został przekształcony z banku państwowego w spółkę akcyjną, a w 1994 jego akcje trafiły na GPW. Od 1996 r. większościowym udziałowcem banku jest holenderska ING Groep. W 2001 roku Bank Śląski połączono z ING Bank N.V. Oddział w Warszawie. Od tego czasu bank używa nazwy ING Bank Śląski. 4 kwietnia 2016 Rada Nadzorcza powołała Brunona Bartkiewicza na stanowisko Prezesa Zarządu Banku.

Informacje

informacje o ing banku śląskim
Moje konto.pl

Bank w liczbach

  • ponad 4,1 mln klientów detalicznych (I kwartał 2016 r.)
  • ponad 44,2 tys. klientów korporacyjnych (I kwartał 2016 r.)
  • 330 placówki banku (III kwartał 2019 r.)
  • 1137 bankomatów w tym ponad 800 zbliżeniowych (I kwartał 2016 r.)

Spółki zależne

  • ING ABL Polska SA
  • ING Commercial Finance Polska SA
  • ING Lease (Polska) Sp. z o.o.
  • ING Usługi dla Biznesu SA
  • Nowe Usługi SA
  • Solver Sp. z o.o.

Fundacje korporacyjne

ING Bank Śląski – propozycje dla klientów detalicznych

W Banku możemy założyć 4 konta indywidualne: Konto Mobi dla osób w wieku 13-26 lat, Konto z Lwem (w wersji „dorosłej” oraz studenckiej, z której mogą skorzystać osoby między 18. a 26. rokiem życia), Konto z Lwem Premium i Konto Komfort prowadzone jako rachunek wspólny.

Konto z Lwem to wielofunkcyjny rachunek dostosowany do raczej aktywnych klientów, którzy praktycznie wszystkie operacje wykonują mobilnie lub przez Internet i którzy cenią sobie nowoczesne rozwiązania.

Za prowadzenie rachunku bank nie pobiera opłat, za zwykłe przelewy internetowe też, oraz wypłaty gotówki z bankomatów ING i Planet Cash. Także obsługa karty jest bezpłatna, o ile będziemy jej używać z umiarkowaną aktywnością. Wystarczy wykonać transakcje bezgotówkowe plastikiem na łączną kwotę min. 300 zł, a bank zrezygnuje z pobrania prowizji.

Mobilne formy płatności w ING to: (Blik, Google Pay, Apple Pay, Garmin Pay lub HCE). Nie należy również zapomnieć o karcie wielowalutowej w naprawdę ,,dobrej cenie”. Bank oferuje również bezpłatny rachunek Smart Saver I Otwarte Konto Oszczędnościowe z promocyjnym oprocentowaniem dla nowych klientów.

Usługi online w ING Banku Śląskim

Bankowość internetowa „Moje ING” oferuje ponad 60 usług i funkcji jak np uproszczone wykonywanie przelewów, konfiguracja strony startowej, przelewy na telefon, saldo dostępne po każdej transakcji, łatwa edycja danych osobowych, dostęp do różnych oferowanych przez bank produktów, cele oszczędnościowe czy trener finansowy (program do zarządzania domowym budżetem).

Za pomocą bankowości internetowej możemy też w prosty sposób doładować gry, multimedia i telefon na kartę, opłacić należności jednym kliknięciem w ramach usługi „Moje faktury”, założyć profil zaufany ePUAP oraz podpisać umowę z dostawcą gazu lub prądu.

Równie rozbudowana jest aplikacja mobilna, do której zalogujemy się odciskiem palca lub za pomocą skanu twarzy. W aplikacji Moje ING mobile znajdziemy też kilka unikalnych rozwiązań, które stawiają ją w czołówce bankowych apek w Polsce. Warto tu wspomnieć chociażby o możliwość zapisania zdjęcia paragonu, obsłudze głosowej przy pomocy Asystenta Google czy podglądzie stanu kont prowadzonych w innych bankach. Kolejną interesującą funkcją jest Klawiatura Moje ING – narzędzie umożliwiające szybkie i – co ważne – bezpieczne zlecanie przelewów i dokonywanie płatności bez uruchamiania aplikacji, np. w komunikatorach.

Oferta ING Banku Śląskiego dla przedsiębiorców

Konto Direct dla Firmy to jedno z bardziej interesujących kont dla przedsiębiorców prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą lub w formie spółek cywilnych, jawnych, partnerskich korzystających z uproszczonych zasad księgowości oraz wspólnot mieszkaniowych. Rachunek jest nowoczesny i daje dostęp do atrakcyjnych usług dodatkowych, takich jak system ING Księgowość, dzięki któremu możemy połączyć bankowość internetową z prowadzeniem KPiR oraz wystawianiem faktur. Klienci biznesowi mogą również skorzystać z kredytów i pożyczek, leasingu ING Auto, programu ING EKO oraz terminali płatniczych.

Sesje Elixir w ING Bank Śląski

rodzaje sesji w ing
Moje Konto.pl

Promocje ING Bank Śląski:

Analiza

promocja konta ing
Strona ING

Definicja ING GROEP

ING GroepING Groep N.V.Internationale Nederlanden Groep – międzynarodowa instytucja finansowa założona w Holandii działająca w sektorze bankowym, ubezpieczeniowym i inwestycyjnym. Akcje grupy notowane są na giełdach w Amsterdamie, Brukseli, Frankfurcie, Nowym Jorku i Paryżu.

Grupa ING ma około 85 milionów klientów (indywidualnych, korporacyjnych, instytucjonalnych) w ponad 50 państwach, zatrudnia ponad 130 tysięcy pracowników (2008 r.). Główna siedziba grupy mieści się w Amsterdamie.

Źródło: Wikipedia

Drukuj
by
Dziennikarka z doświadczeniem. Absolwentka Uniwersytetu Warszawskiego, Akademii Wychowania Fizycznego, Olsztyńskiej szkoły Wyższej i Szkoły Muzycznej I i II st. Pedagog, nauczyciel, instruktor. Kocha dzieci, morze i zwierzęta.
Millennium 200 zł Konto ,,Poczuj swobodę i zyskaj”Oferta nieaktualna BANK PKO BP

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

The maximum upload file size: 64 MB. You can upload: image, audio, video, document, spreadsheet, interactive, other. Drop file here

0 shares

Subskrybuj Nasz Biuletyn