Jak wymienić klucze do laptopa

Jak naprawić zepsute lub wadliwe klucze do laptopa? W tym artykule dowiesz się, jak wyczyścić i wyjąć klucz. Po wyczyszczeniu klucza oczyść otoczenie. Użyj miękkiej szmatki, aby usunąć luźny kurz. Aby zapobiec przyszłym problemom, czyść klucz tak często, jak to możliwe. Następnie wymień go. Nie używaj acetonu. Może uszkodzić klucz, a także może być szkodliwy dla komputera. Czytaj dalej, aby uzyskać inne wskazówki dotyczące wymiany klucza do laptopa.

Usuwanie klucza do laptopa
Pierwszym krokiem do usunięcia klucza z laptopa jest odłączenie urządzenia i wyjęcie baterii. Następnie delikatnie podważ nasadki klawiszy za pomocą płaskiego śrubokręta lub noża. Uważaj, aby nie uszkodzić kluczyków, więc pracuj ostrożnie. Użyj jasnego otoczenia i pracuj w dobrze oświetlonym miejscu, aby zobaczyć, gdzie należy nacisnąć. Zaleca się również zrobienie zdjęcia klawiatury laptopa przed próbą usunięcia nasadek klawiszy.

Jeśli problem nie ustąpi, spróbuj potrząsnąć laptopem lub słoikiem sprężonym powietrzem. Następnie wytrzeć kluczyk wilgotną ściereczką z mikrofibry lub wacikiem zwilżonym alkoholem. Nie zapomnij sprawdzić mechanizmu klucza i upewnić się, że jest czysty przed próbą jego wyjęcia. Po wyczyszczeniu zainstaluj ponownie klucz, zatrzaskując nasadkę z powrotem na klawiaturze.

Czyszczenie klucza do laptopa
Istnieje kilka różnych metod czyszczenia klucza laptopa. Zazwyczaj można użyć wody z kranu lub wody destylowanej, ale to nie usunie skutecznie brudu ani nie zdezynfekuje powierzchni. Jeśli nie masz pewności co do najlepszej metody, spróbuj octu lub mydła do naczyń. Inne metody obejmują nadtlenek wodoru lub alkohol izopropylowy, które mają dodatkową zaletę suszenia powierzchni. Aby zdezynfekować klawiaturę, użyj najskuteczniejszych środków czyszczących dla Twojego typu komputera.

Jeśli masz laptopa z tworzywa sztucznego, możesz otrzymać specjalny zestaw narzędzi, który zawiera małe kawałki metalu i plastiku. Pomoże to wyczyścić pod kluczem, gdzie mogły zostać uwięzione duże okruchy. Jeśli nie masz zestawu narzędzi do nasadek klawiszy, możesz kupić płaski śrubokręt do użycia jako paznokieć. Jeśli go nie masz, kup zestaw do czyszczenia i kup go w sklepie elektronicznym.

Czyszczenie obszaru wokół wadliwego klucza
Jeśli zauważysz wadliwy klucz na swoim laptopie, najpierw wyczyść obszar wokół wadliwego klucza. W obszarze pod kluczem można znaleźć kurz, pozostałości i ciała obce. Aby usunąć te zanieczyszczenia, oczyść obszar wokół wadliwego klucza patyczkiem higienicznym lub wykałaczką. Następnie możesz wyjąć wózek na klucze. Aby zapobiec dalszemu uszkodzeniu klawiatury, po wyczyszczeniu należy wydzwonić prowadnicę na klucze.

Jeśli nie czujesz się komfortowo przy użyciu gąbki, możesz użyć wilgotnej szmatki. Najlepiej sprawdza się ściereczka z mikrofibry. Ręcznik papierowy porysuje klawisze. Po usunięciu zanieczyszczeń miękką szmatką możesz osuszyć obszar czystą szmatką. Możesz także użyć wykałaczki, aby usunąć brud z obszaru klawiatury. Możesz również umieścić wadliwy klawisz laptopa w płytkiej misce.

Źródło: https://www.laptopkey.eu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *