Curve (znana również jako karta Curve ) to karta płatnicza, która łączy wiele kart płatniczych za pośrednictwem towarzyszącej aplikacji mobilnej , umożliwiając użytkownikowi dokonywanie płatności i wypłat z jednej karty. Pozwala na „zmianę karty bankowej, którą zapłaciłeś po zakończeniu każdej transakcji”.
Karta i aplikacja Curve
Korzystając z aplikacji mobilnej, użytkownicy łączą swoje karty debetowe i kredytowe z kartą Curve. Następnie można ustawić domyślną kartę, z której można dokonywać płatności lub wypłat, a użytkownicy mogą również przełączać się między kartami w aplikacji przed dokonaniem płatności lub wypłat. Transakcje na karcie realizowane są za pośrednictwem sieci MasterCard i mogą być dokonywane za pomocą EMV (chip), paska magnetycznego lub płatności zbliżeniowej .
Aplikacja Curve działa na iOS i Android.
W lipcu 2017 Curve wprowadził w aplikacji funkcję umożliwiającą użytkownikom wsteczną zmianę wybranej karty płatniczej dla transakcji sprzed 14 dni. W 2018 r. Dodano funkcję „zerowych opłat” za wydatki międzynarodowe.
W październiku 2018 roku firma stwierdziła, że zamierza stać się „ Amazonem bankowości”.
W styczniu 2019 r. Wprowadzono również obsługę American Express jako otwartą wersję beta, umożliwiając wszystkim klientom z Wielkiej Brytanii dodawanie kart American Express do aplikacji i wydawanie dzięki niej pieniędzy za pośrednictwem Curve.
Curve – opłaty
Korzystanie z Curve może być całkowicie darmowe. Fintech oferuje trzy opcje – Curve Blue, Curve Black i Curve Metal – z czego tylko dwie ostatnie wiążą się ze stałą, miesięczną opłatą.
Curve Blue
Curve Blue, to opcja darmowa i powinna wystarczyć „przeciętnemu” użytkownikowi usługi. W jej ramach bezpłatnie otrzymujemy kartę debetową, którą możemy płacić właściwie w dowolnej walucie (Curve obsługuje ich ponad 150) i to zarówno w sklepach stacjonarnych, jak i internetowych.
Transakcje bez przewalutowania możemy wykonywać bez żadnych obaw o ewentualne opłaty. Dodatkowa, 2-procentowa prowizja za transakcje zagraniczne jest pobierana dopiero po przekroczeniu równowartości 500 funtów w miesiącu.
Karta może nam służyć również do wypłat gotówki z bankomatów w kraju i za granicą. Takie operacje są bezpłatne, o ile zmieścimy się w określonych limitach. W przypadku wypłat bez przewalutowania (waluta karty jest zgodna z walutą transakcji) możemy bez prowizji dokonać aż 10 wypłat w miesiącu, a za każdą kolejną przyjdzie nam zapłacić ok. 2,5 zł. Porównując wysokość prowizji z innymi bankami nie jest to wysoka prowizja.
Bankomaty za granicą i wypłaty, w innej walucie kosztować nas będą ok 10 zł, ale dopiero po przekroczeniu widełek czyli 200 funtów miesięcznie.
Curve Black
Posiadacze tej karty muszą się liczyć z comiesięcznym kosztem w wysokości 9,99 euro (ponad 40 zł). W zamian otrzymują kartę z rocznym (a nie miesięcznym) limitem transakcji zagranicznych na poziomie 15 tys. funtów. Powyżej limitu pobierana jest 2-procentowa prowizja.
Limit darmowych wypłat z bankomatów w Polsce jest identyczny jak w standardowej wersji (10 wypłat), zaś w przypadku zagranicznych maszyn wynosi 400 funtów.
Curve Metal
Dla najbardziej wymagających udostępniana jest wersja Curve Metal, której koszt to 14,99 euro miesięcznie (choć można wybrać płatność 150 euro za cały rok z góry). Wyróżnikiem najdroższego planu jest metalowa karta dostępna w jednym z trzech kolorów.
Korzyści z posiadania takiej karty to między innymi bezprowizyjne transakcje zagraniczne do równowartości 60 tys. funtów, 10 darmowych wypłat z bankomatów w Polsce w miesiącu oraz możliwość wypłaty do 600 funtów miesięcznie z zagranicznych bankomatów bez dodatkowych opłat.
Dodatkowym plusem Curve Metal są ubezpieczenia w podróży i telefonu. Jak to zwykle bywa w przypadku kart „premium”, posiadacze karty Curve Metal zyskują także dostęp do saloników lotniskowych.
Przewalutowanie
Przykładowo, jeśli jesteśmy za granicami kraju, a w portfelu mamy tylko naszą debetówkę to na starcie płacąc nią tracimy bardzo dużo pieniędzy. A za co? Za przewalutowanie. Wygląda to tak, że zwykła karta musi sobie poradzić z kilkoma walutami na raz, czyli np najpierw wymieni pieniądze polskie na euro a na koniec dopiero na funty. Właśnie za to płacimy takie wysokie prowizje będąc za granicą. W tym momencie wkracza do akcji karta Curve, która przewalutuje nam od razu z polskich złotych na funty. Curve we własnym zakresie dokonuje przewalutowania na walutę podpiętej karty, tak więc bank nie musi już wykonywać tej operacji.
Przelewy
W celu korzystania z Curve Send należy zezwolić aplikacji na dostęp do kontaktów w telefonie. Osoby, których numery telefonu są zarejestrowane w usłudze, są oznaczone charakterystycznym logiem fintechu. Nie oznacza to jednak, że nie ma możliwości wysłania pieniędzy również tym, którzy nie korzystają z Curve. Wtedy odbiorca otrzyma od Ciebie link, który pozwoli mu na rejestrację w usłudze, a w konsekwencji na odbiór środków z tytułu przelewu. Limit dzienny przelewów zlecanych w ramach Curve Send (dotyczy też pojedynczej transakcji) wynosi 500 funtów lub równowartość tej kwoty w innej walucie.
Zwrot 1% za płatności w wybranych sklepach
Bonusem dla użytkowników Curve jest zwrot za wydatki. Korzystający ze standardowej wersji (Blue) zyskują zwrot 1% wartości transakcji, płacąc w trzech wybranych sklepach przez trzy miesiące od momentu aktywacji karty.
Użytkownicy Curve Black i Curve Metal otrzymują zwrot na podobnych warunkach, ale bez ograniczeń czasowych. Wyboru sklepów z obszernej listy partnerów dokonujemy już podczas rejestracji konta. UWAGA: raz wskazanych miejsc, w których chcemy otrzymywać moneyback, nie można potem zmienić na inne.
Startujemy
Apka jest w języku angielskim, ale bardzo podstawowym i napewno sobie poradzisz. Zawsze możesz skorzystać z tłumacza Google












Na tej stronie znajdziesz więcej informacji na temat karty: https://www.curve.com/home-curve/?utm_expid=.THrMayKPQBK0N9S3WJ83cw.1&utm_referrer=https%3A%2F%2Fwww.curve.com%2Fmetal%2F