Karta Curve

telefon w dłoni

Curve (znana również jako karta Curve ) to karta płatnicza, która łączy wiele kart płatniczych za pośrednictwem towarzyszącej aplikacji mobilnej , umożliwiając użytkownikowi dokonywanie płatności i wypłat z jednej karty.  Pozwala na „zmianę karty bankowej, którą zapłaciłeś po zakończeniu każdej transakcji”. 

Karta i aplikacja Curve 

Korzystając z aplikacji mobilnej, użytkownicy łączą swoje karty debetowe i kredytowe z kartą Curve. Następnie można ustawić domyślną kartę, z której można dokonywać płatności lub wypłat, a użytkownicy mogą również przełączać się między kartami w aplikacji przed dokonaniem płatności lub wypłat. Transakcje na karcie realizowane są za pośrednictwem sieci MasterCard i mogą być dokonywane za pomocą EMV (chip), paska magnetycznego lub płatności zbliżeniowej .

Aplikacja Curve działa na iOS i Android.

W lipcu 2017 Curve wprowadził w aplikacji funkcję umożliwiającą użytkownikom wsteczną zmianę wybranej karty płatniczej dla transakcji sprzed 14 dni. W 2018 r. Dodano funkcję „zerowych opłat” za wydatki międzynarodowe. 

W październiku 2018 roku firma stwierdziła, że ​​zamierza stać się „ Amazonem bankowości”. 

W styczniu 2019 r. Wprowadzono również obsługę American Express jako otwartą wersję beta, umożliwiając wszystkim klientom z Wielkiej Brytanii dodawanie kart American Express do aplikacji i wydawanie dzięki niej pieniędzy za pośrednictwem Curve. 

Curve – opłaty

Korzystanie z Curve może być całkowicie darmowe. Fintech oferuje trzy opcje – Curve Blue, Curve Black i Curve Metal – z czego tylko dwie ostatnie wiążą się ze stałą, miesięczną opłatą.

Curve Blue

Curve Blue, to opcja darmowa i powinna wystarczyć „przeciętnemu” użytkownikowi usługi. W jej ramach bezpłatnie otrzymujemy kartę debetową, którą możemy płacić właściwie w dowolnej walucie (Curve obsługuje ich ponad 150) i to zarówno w sklepach stacjonarnych, jak i internetowych.

Transakcje bez przewalutowania możemy wykonywać bez żadnych obaw o ewentualne opłaty. Dodatkowa, 2-procentowa prowizja za transakcje zagraniczne jest pobierana dopiero po przekroczeniu równowartości 500 funtów w miesiącu.

Karta może nam służyć również do wypłat gotówki z bankomatów w kraju i za granicą. Takie operacje są bezpłatne, o ile zmieścimy się w określonych limitach. W przypadku wypłat bez przewalutowania (waluta karty jest zgodna z walutą transakcji) możemy bez prowizji dokonać aż 10 wypłat w miesiącu, a za każdą kolejną przyjdzie nam zapłacić ok. 2,5 zł. Porównując wysokość prowizji z innymi bankami nie jest to wysoka prowizja.

Bankomaty za granicą i wypłaty, w innej walucie kosztować nas będą ok 10 zł, ale dopiero po przekroczeniu widełek czyli 200 funtów miesięcznie.

Curve Black

Posiadacze tej karty muszą się liczyć z comiesięcznym kosztem w wysokości 9,99 euro (ponad 40 zł). W zamian otrzymują kartę z rocznym (a nie miesięcznym) limitem transakcji zagranicznych na poziomie 15 tys. funtów. Powyżej limitu pobierana jest 2-procentowa prowizja.

Limit darmowych wypłat z bankomatów w Polsce jest identyczny jak w standardowej wersji (10 wypłat), zaś w przypadku zagranicznych maszyn wynosi 400 funtów.

Curve Metal

Dla najbardziej wymagających udostępniana jest wersja Curve Metal, której koszt to 14,99 euro miesięcznie (choć można wybrać płatność 150 euro za cały rok z góry). Wyróżnikiem najdroższego planu jest metalowa karta dostępna w jednym z trzech kolorów.

Korzyści z posiadania takiej karty to między innymi bezprowizyjne transakcje zagraniczne do równowartości 60 tys. funtów, 10 darmowych wypłat z bankomatów w Polsce w miesiącu oraz możliwość wypłaty do 600 funtów miesięcznie z zagranicznych bankomatów bez dodatkowych opłat.

Dodatkowym plusem Curve Metal są ubezpieczenia w podróży i telefonu. Jak to zwykle bywa w przypadku kart „premium”, posiadacze karty Curve Metal zyskują także dostęp do saloników lotniskowych.

Przewalutowanie

Przykładowo, jeśli jesteśmy za granicami kraju, a w portfelu mamy tylko naszą debetówkę to na starcie płacąc nią tracimy bardzo dużo pieniędzy. A za co? Za przewalutowanie. Wygląda to tak, że zwykła karta musi sobie poradzić z kilkoma walutami na raz, czyli np najpierw wymieni pieniądze polskie na euro a na koniec dopiero na funty. Właśnie za to płacimy takie wysokie prowizje będąc za granicą. W tym momencie wkracza do akcji karta Curve, która przewalutuje nam od razu z polskich złotych na funty. Curve we własnym zakresie dokonuje przewalutowania na walutę podpiętej karty, tak więc bank nie musi już wykonywać tej operacji.

Przelewy

W celu korzystania z Curve Send należy zezwolić aplikacji na dostęp do kontaktów w telefonie. Osoby, których numery telefonu są zarejestrowane w usłudze, są oznaczone charakterystycznym logiem fintechu. Nie oznacza to jednak, że nie ma możliwości wysłania pieniędzy również tym, którzy nie korzystają z Curve. Wtedy odbiorca otrzyma od Ciebie link, który pozwoli mu na rejestrację w usłudze, a w konsekwencji na odbiór środków z tytułu przelewu. Limit dzienny przelewów zlecanych w ramach Curve Send (dotyczy też pojedynczej transakcji) wynosi 500 funtów lub równowartość tej kwoty w innej walucie.

Zwrot 1% za płatności w wybranych sklepach

Bonusem dla użytkowników Curve jest zwrot za wydatki. Korzystający ze standardowej wersji (Blue) zyskują zwrot 1% wartości transakcji, płacąc w trzech wybranych sklepach przez trzy miesiące od momentu aktywacji karty.

Użytkownicy Curve Black i Curve Metal otrzymują zwrot na podobnych warunkach, ale bez ograniczeń czasowych. Wyboru sklepów z obszernej listy partnerów dokonujemy już podczas rejestracji konta. UWAGA: raz wskazanych miejsc, w których chcemy otrzymywać moneyback, nie można potem zmienić na inne.

Startujemy

Apka jest w języku angielskim, ale bardzo podstawowym i napewno sobie poradzisz. Zawsze możesz skorzystać z tłumacza Google

zdjęcie telefonu i napis ,,Pierwsze kroki"

zdjęcie telefonu i napis dodawanie kart do curve

zdjęcie telefonu i napis ekran aplikacji pokazujący, jak atywować kartę po jej otrzymaniu

 ekran aplikacji pokazujący,jak płacić kartą curve

zdjęcie telefonu i napis ekran aplikacji pokazujący płacenie za pomocą curve w telefonie

zdjęcie telefonu i napis przywitaj się ze swoją kartą curve cash

zdjęcie telefonu i napis konfigurowanie zwrotu gotówki

zdjęcie telefonu i napis zobacz co wydałeś

zdjęcie telefonu i napis cofnąć się w czasie

zdjęcie telefonu i napis wysyłaj pieniądze znajomym

zdjęcie telefonu i napis brak znajomych na curve?

zdjęcie telefonu i napis zgubiłeś swoją kartę curve?

Na tej stronie znajdziesz więcej informacji na temat karty: https://www.curve.com/home-curve/?utm_expid=.THrMayKPQBK0N9S3WJ83cw.1&utm_referrer=https%3A%2F%2Fwww.curve.com%2Fmetal%2F

by
Dziennikarka z doświadczeniem w roli rzecznika prasowego i specjalisty ds. public relations. Absolwentka Uniwersytetu Warszawskiego, Akademii Wychowania Fizycznego, Olsztyńskiej szkoły Wyższej i Szkoły Muzycznej I i II st. Pedagog, nauczyciel, instruktor. Kocha dzieci, morze i zwierzęta.
Previous Post Next Post

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

The maximum upload file size: 64 MB. You can upload: image, audio, video, document, spreadsheet, interactive, other.

0 shares

Subskrybuj Nasz Biuletyn

Najnowsze posty

tata z córką oglądają coś w tablecie
100 zł na Allegro i Allegro Smart na rok za mKonto Intensive
No comments
kobieta czyta coś w smartfonie
Konto przekorzystne w promocji do 400 zł premii!
No comments
Marząca kobieta
2000 zł za konto Citigold od City handlowy!
No comments
mężczyzna robi zdjęcie
Promocja zakończona. 250 zł + 5000 zł z Kontem Otwartym na Ciebie w BNP Paribas
No comments
PARA MŁODA W SWOIM NOWYM MIESZKANIU
Promocja zakończona. Konkurs dla klientów Alior Banku! Do wygrania urządzenia kuchenne Thermomix (o wartości 5495 zł) i 500 zł do wydania w sklepach IKEA
No comments
młoda kobieta czyta cos w smartfonie
Aktywność się opłaca. Otwórz konto i zyskaj premię do 150 zł. Program Polecam Bank.
No comments
młoda para czyta coś w laptopie
200 zł od Santander + 50 zł za polecenie konta i 1% na lokacie + do 300 zł zwrotu za rachunki rocznie.
No comments
mężczyzna odwrócony tyłem coś czyta
Promocja zakończona. Konto otwarte na Ciebie czyli Premia w zasięgu ręki 350 zł BNP Paribas
No comments
rodzina i napis 500+
Oszczędzamy z 500+
No comments
KONTO Z LWEM MOBI I DIRECT KOBIETA NAKŁADA GAŁKI LODÓW NA WAFEL
Konto z Lwem
No comments
napis 720 zł na tle drogi w górach
Promocja zakończona. Darmowa pożyczka do 5000 zł za darmo od Citi Handlowy i 720 zł premii moneyback z bezpłatną kartą kredytową Citibank BP Motokarta
No comments
mama przytula swoją córkę która wybiera sie poo wakacjachh do szkoła promocja 400 zł na allegro (bon)
Promocja zakończona. Konto otwarte na Ciebie w BNP Paribas aż 400 zł premii
No comments
smartfon
Smartfon LG K30 od Citibanku za wyrobienie karty kredytowej
2 komentarze
AliExpress
Dołącz do AliExpress i zyskaj rabaty za rejestrację
No comments
napis ing bank śląski
ING Bank Śląski
No comments
pies wystawia głowę z samochodu
Millennium 200 zł Konto ,,Poczuj swobodę i zyskaj”Oferta nieaktualna
No comments
napis w kolorowym kole 2,5%
Nest Lokata Witaj 2,5 %
No comments
para studentów
Konto PKO od 18 do 26 roku życia
No comments
kolorowe nożyczki
Ranking lokat kwartalnych
No comments
mężczyzna stoi w parku trzyma telefon obok napis promocji
Promocja zakończona sprawdź nową :250 zł na start za konto osobiste + 300 zł zwrotu za rachunki i 2% na lokacie.
No comments
reklama konta
Nawet 500 zł za otwarcie konta, płatności mobilne i kartą
No comments
T.Harv Eker
Podstawy zarządzania pieniędzmi Jars
No comments
kobieta nakłada na wafel gałki lodów
160 zł od ING
No comments
grillujący mężczyzna
Zakupy na majówkę z bonusami do 350 zł
No comments
kobieta czyta coś w telefonie komórkowym i jest radosna
Premia w wysokości 960 zł za założenie konta
No comments
kobieta ppokazuje mężczyźnie wykresy w laptopie
NAJLEPSZE POŻYCZKI POZABANKOWE PRZEZ INTERNET, DECYZJE W 15 MINUT!!!
No comments
kobieta czyta książkę leżąc na hamaku
Prezenty za eKonto i mKonto Intensive
No comments