Producent gier wchodzi na giełdę. Krakowski producent gier Polyslash zadebiutował na rynku NewConnect. To już szósty w tym roku producent gier, który pojawił się na małej giełdzie.
Ogłoszone w ubiegłym roku plany spółki Polyslash dotyczące wejścia na giełdę stanęły się faktem. Krakowskie studio najbardziej znane jest z gry „We. The Revolution”, która została ciepło przyjęta przez graczy i branżę.
Akcja gry rozgrywa się w salach sądowych i na ulicach Paryża czasu Rewolucji Francuskiej. Gracz wciela się w rolę sędziego Trybunału Rewolucyjnego, wydaje wyroki w sprawie zwykłych mieszkańców miasta, rewolucjonistów i arystokracji. Produkcja otrzymała wyróżnienie w postaci „Paszportu Polityki 2019”. Wydawcą gry był notowany na NewConnect Klabater.
Debiutująca dziś spółka ma już w planach kolejne tytuły. W planach jest także zwiększenie liczby wydawanych gier.
– Do obrotu giełdowego trafią m.in akcje wyemitowane w ramach kampanii crowdinvestingowej przeprowadzonej w I połowie 2019 roku, w ramach której Polyslash pozyskał ponad 2 mln zł. Środki pozyskane z emisji umożliwiły realizację prac nad dwoma nadchodzącymi grami: „Mech Mechanic Simulator” oraz „Tribe: Primitve Builder” – informowała spółka jeszcze przed debiutem.
Jak dodaje prezes Polyslash, w planach spółki jest zwiększenie liczby wydawanych tytułów. „Chcemy, aby co roku pojawiała się co najmniej jedna produkcja spod szyldu Polyslash, przynajmniej na platformę PC” – informował Dawid Ciślak.
Ciślak kontroluje 18,59 proc. akcji spółki. 40,98 proc. posiada dobrze znany giełdowym inwestorom PlayWay, zaś 40,43 proc. należy do pozostałych akcjonariuszy.
W pierwszej połowie 2020 r. spółka wypracowała 823 tys. zł przychodów ze sprzedaży i 112,5 tys. zysku netto.
NewConnect grami stoi
Polyslash będzie 375. spółką notowaną na NewConnect dziewiątym tegorocznym debiutantem na tym rynku. W gronie tym aż 6 spółek to producenci gier. Na małą giełdę w 2020 r. trafiły też Drageus Games (17.01) SimFabric (07.04), Ovid Works (31.07), Pyramid Games (13.08), Starward Industries (19.08.).about:blank
To kontynuacja trendu, który na małym parkiecie trwa już od kilku lat. W 2015 r. na 19 debiutujących spółek tylko jedna produkowała gry (Jujubee). Tymczasem już w 2018 i 2019 r. 7 na 15 debiutantów zajmowało się tworzeniem gier. Trend ten z powodzeniem może być kontynuowany, ponieważ plany giełdowego debiutu przedstawiły m.in. Hydra Games, Kool2Play, Nano Games oraz Simteract.
Uroczystość pierwszego notowania akcji spółki była transmitowana za pośrednictwem kanału YouTube Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie. Początek transmisji był o 11:30.
Źródło Bankier: Michał Żuławiński