Kolejny producent gier wchodzi na giełdę

robot

Producent gier wchodzi na giełdę. Krakowski producent gier Polyslash zadebiutował na rynku NewConnect. To już szósty w tym roku producent gier, który pojawił się na małej giełdzie.

Ogłoszone w ubiegłym roku plany spółki Polyslash dotyczące wejścia na giełdę stanęły się faktem. Krakowskie studio najbardziej znane jest z gry „We. The Revolution”, która została ciepło przyjęta przez graczy i branżę.

Akcja gry rozgrywa się w salach sądowych i na ulicach Paryża czasu Rewolucji Francuskiej. Gracz wciela się w rolę sędziego Trybunału Rewolucyjnego, wydaje wyroki w sprawie zwykłych mieszkańców miasta, rewolucjonistów i arystokracji. Produkcja otrzymała wyróżnienie w postaci „Paszportu Polityki 2019”. Wydawcą gry był notowany na NewConnect Klabater.

Debiutująca dziś spółka ma już w planach kolejne tytuły. W planach jest także zwiększenie liczby wydawanych gier.

Do obrotu giełdowego trafią m.in akcje wyemitowane w ramach kampanii crowdinvestingowej przeprowadzonej w I połowie 2019 roku, w ramach której Polyslash pozyskał ponad 2 mln zł. Środki pozyskane z emisji umożliwiły realizację prac nad dwoma nadchodzącymi grami: „Mech Mechanic Simulator” oraz „Tribe: Primitve Builder” – informowała spółka jeszcze przed debiutem.

Jak dodaje prezes Polyslash, w planach spółki jest zwiększenie liczby wydawanych tytułów. „Chcemy, aby co roku pojawiała się co najmniej jedna produkcja spod szyldu Polyslash, przynajmniej na platformę PC” – informował Dawid Ciślak.

Ciślak kontroluje 18,59 proc. akcji spółki. 40,98 proc. posiada dobrze znany giełdowym inwestorom PlayWay, zaś 40,43 proc. należy do pozostałych akcjonariuszy.

W pierwszej połowie 2020 r. spółka wypracowała 823 tys. zł przychodów ze sprzedaży i 112,5 tys. zysku netto.

NewConnect grami stoi

Polyslash będzie 375. spółką notowaną na NewConnect dziewiątym tegorocznym debiutantem na tym rynku. W gronie tym aż 6 spółek to producenci gier. Na małą giełdę w 2020 r. trafiły też Drageus Games (17.01) SimFabric (07.04), Ovid Works (31.07), Pyramid Games (13.08), Starward Industries (19.08.).about:blank

To kontynuacja trendu, który na małym parkiecie trwa już od kilku lat. W 2015 r. na 19 debiutujących spółek tylko jedna produkowała gry (Jujubee). Tymczasem już w 2018 i 2019 r. 7 na 15 debiutantów zajmowało się tworzeniem gier. Trend ten z powodzeniem może być kontynuowany, ponieważ plany giełdowego debiutu przedstawiły m.in. Hydra GamesKool2PlayNano Games oraz Simteract.

Uroczystość pierwszego notowania akcji spółki była transmitowana za pośrednictwem kanału YouTube Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie. Początek transmisji był o 11:30.

Źródło Bankier: Michał Żuławiński

by
Dziennikarka z doświadczeniem. Absolwentka Uniwersytetu Warszawskiego, Akademii Wychowania Fizycznego, Olsztyńskiej szkoły Wyższej i Szkoły Muzycznej I i II st. Pedagog, nauczyciel, instruktor. Kocha dzieci, morze i zwierzęta.
Banki płacą klientom za konta firmowe. Ranking - sierpień 2020 r. Promocja zakończona. Darmowa pożyczka do 5000 zł za darmo od Citi Handlowy i 720 zł premii moneyback z bezpłatną kartą kredytową Citibank BP Motokarta

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

The maximum upload file size: 64 MB. You can upload: image, audio, video, document, spreadsheet, interactive, other. Drop file here

0 shares

Subskrybuj Nasz Biuletyn