Konta indywidualne

telefon komórkowy w dłoniach

Konta indywidualne to rachunki bankowe przeznaczone do celów niezwiązanych z celami biznesowymi. Na rynku funkcjonują różne rodzaje takich kont, a różnią się przede wszystkim przeznaczeniem.

W tej kategorii przede wszystkim mieszczą się konta bankowe, którymi posługujemy się na co dzień – ROR-y. Rachunki osobiste służą do odbierania naszych dochodów (np. wynagrodzenia, renty, stypendium, świadczeń socjalnych), opłacania rachunków czy innych rozliczeń (ze znajomymi czy rodziną).

W zależności od tego, kto jest posiadaczem ROR-u, możemy tu wyróżnić standardowe konta osobiste (dla osób pełnoletnich), rachunki dla dzieci i konta dla młodych.

Do rachunków indywidualnych możemy zaliczyć także konta oszczędnościowe. Jak wskazuje ich nazwa, służą one do lokowania naszych wolnych środków finansowych, aby osiągały zysk, a jednocześnie były chronione przez inflacją.

Oprócz powyższych kont istnieją jeszcze inne rachunki dla osób prywatnych. Konta walutowe prowadzone są w walutach obcych i cieszą się uznaniem podróżujących za granicę, z kolei konta Forex służą inwestowaniu na giełdzie. Funkcjonują tu jeszcze konta techniczne przeznaczone do obsługi kart kredytowych, jednak w ich przypadku mówi się właśnie o “kredytówce”, a nie o samym rachunku.

mężczyźni podają sobie ręce
KONTA OSOBISTE RANKING

pięcioletnie dziecko układa serce ze swoich palców
KONTA DLA DZIECI RANKING

szczęśliwa młodzierz
KONTA DLA MŁODYCH RANKING

napis konta firmowe
KONTA FIRMOWE RANKING

Rachunki oszczędnościowe

napis konta oszczędnościowe
KONTA OSZCZĘDNOŚCIOWE RANKING

napis lokaty bankowe a obok leżą monety
LOKATY BANKOWE RANKING

Waluty i inwestycje

szczęśliwe małżeństwo
RANKING

Inne

klawiatura komputera na której leżą karty kredytowe
Ranking

Konto Walutowe RANKING

Kredyty gotówkowe Ranking
Promocje Wszystkie promocje  

[cycloneslider id=”promocje”]  

Artykuły Wszystkie artykuły   

[cycloneslider id=”artykuly”]

by
Dziennikarka z doświadczeniem. Absolwentka Uniwersytetu Warszawskiego, Akademii Wychowania Fizycznego, Olsztyńskiej szkoły Wyższej i Szkoły Muzycznej I i II st. Pedagog, nauczyciel, instruktor. Kocha dzieci, morze i zwierzęta.
Promocja nieaktualna. Konto Otwarte na Ciebie w promocji Książkobranie Konto przekorzystne w promocji do 400 zł premii!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

The maximum upload file size: 64 MB. You can upload: image, audio, video, document, spreadsheet, interactive, other. Drop file here

0 shares

Subskrybuj Nasz Biuletyn