Konta osobiste promocje

kobieta i mężczyzna Konta iosobiste
mężczyzna tłumaczy coś młodej kobiecie w banku

Konto osobiste, konto bankowe – rachunek prowadzony przez bank na podstawie umowy rachunku bankowego zawartej z jego posiadaczem (albo posiadaczami, gdyż rachunek bankowy może być prowadzony także dla kilku osób fizycznych). Posiadacz rachunku bankowego może swobodnie dysponować środkami pieniężnymi zgromadzonymi na rachunku bankowym, o ile w umowie z bankiem nie zostały zawarte postanowienia ograniczające swobodę dysponowania tymi środkami. Czytaj dalej… 

Najlepsze konta osobiste wrzesień 2021

I miejsce - Konto jakie chcę
I miejsce - Konto Jakie Chcę

III miejsce - MBANK

Wszystkie konta

Jak wybrać dobre KONTO OSOBISTE ? – Konta osobiste promocje

Przede wszystkim najpierw należy zweryfikować własne potrzeby, ponieważ może się okazać, że niektóre z funkcji konta, nie będą nam do niczego potrzebne. Wiadomą przecież sprawą jest, że nie założymy sobie np konta dla osób, które ciągle podróżują, ponieważ te osoby poszukują kont gdzie przewalutowywanie jest tanie a i nierzadko się zdarza, że są specjalne promocje przygotowane z myślą o takich właśnie użytkownikach.

Są również inne grupy osób, które mają zweryfikowane potrzeby i tak np:
konta dla studentów od 18-26 roku życia – zazwyczaj charakteryzują się niskimi kosztami obsługi, jednak debet na jaki mogą sobie pozwolić lub nie jest na niższym poziomie z tego względu, że osoby aczkolwiek pełnoletnie nie posiadają stałych dochodów z wiadomo jakich przyczyn-nauka. Banki chętnie oferują tu karty płatnicze. Czasami wymagają stałych, comiesięcznych wpłat, jednak są to bardzo małe sumy.


konta dla młodzieży – przeznaczone od 13 do 18 roku życia. Tu banki oferują rachunki jako subkonta do rachunku rodziców. Przy zakładaniu konta dla młodzieży (zarówno subkonta, jak i konta osobnego) wymagana jest obecność osoby dorosłej – rodzica lub opiekuna. Do takich RORów banki nie oferują oczywiście możliwości korzystania z debetu.


konta VIP – czyli rachunki dla zarabiających powyżej przeciętnej. Tu banki wymagają regularnych comiesięcznych wpłat znacznych kwot lub utrzymywania średniego salda na dość wysokim poziomie. W zamian oferują szereg przywilejów, jak: bezpłatne ubezpieczenia, prestiżowe karty płatnicze, obsługa poza kolejnością w oddziale banku lub opieka indywidualnego doradcy.

Zazwyczaj właściciele kont VIP muszą zapłacić więcej za prowadzenie konta, jednak wszelkie usługi są darmowe, a oprocentowanie środków na wyższym niż inni poziomie.

Nie jest też tajemnicą, że gdy wyjeżdżamy za granicę zakładamy sobie np tymczasowe konto gdzie mamy atrakcyjne oprocentowanie przy przewalutowywaniu pieniędzy, płacąc kartą lub wyciągają pieniądze z bankomatu.

Konta oszczędnościowe pozwalają nam na odkładanie środków z kieszeni banku co jest kolejnym atutem posiadania rachunku bankowego.

Inwestor wybierze oczywiście konto inwestycyjne a oprócz tego prawdopodobnie będzie miał w posiadaniu jeszcze kilku innych kont np walutowych jeśli będą to inwestycje na giełdzie.

Łowca okazji będzie prawdopodobnie zabiegany spełnianiem warunków aby zdobyć premię za założenie kont, które mam nadzieję upolował na Moje konto.pl :).

Prawie zawsze jest też tak, że osoby, które chcą podjąć pożyczkę z banku szukają najatrakcyjniejszej propozycji z różnych banków i instytucji bankowych wtedy właśnie decydują się na otwarcie konta w owym bank, aby uprościć sobie życie i nie mieć na głowie dwóch rachunków do pilnowania. Jest to dużo wygodniejsze rozwiązanie.

Ile rachunków bankowych warto posiadać?

To pytanie, na które nie ma jednej odpowiedzi. Z całą pewnością można jednak stwierdzić, że osoby, które mają złożone oczekiwania w kwestii finansów, będą bardziej skłonne do otwierania wielu kont. Jedno może np. zaspokoić potrzebę oszczędzania, inne pozwoli na dokonywanie korzystnych płatności zagranicznych, a jeszcze inne będzie po prostu najtańszym rozwiązaniem do codziennego korzystania z bankowości. Kolejną motywacją mogą być wspomniane już promocje bankowe.

Nie warto obawiać się zakładania kolejnego konta, o ile oczywiście taki ruch jest uzasadniony. Rachunek, który z czasem staje się zbędny, można zawsze zamknąć. Poza tym, próbując coraz to nowych produktów zyskujesz coś, co trudno wycenić – doświadczenie w świecie finansów.

Drukuj

Subskrybuj Nasz Biuletyn