Konto 360° w Banku Millennium: nowoczesny rachunek z wieloma możliwościami

szczęśliwa rodzina

Konto 360° w Banku Millennium. Konto 360° należy do najpopularniejszych rachunków osobistych na rynku. Trudno się dziwić – odpowiada na oczekiwania różnych klientów, m.in. tych, którzy w bankowości stawiają na nowoczesność oraz łowców promocji, dla których jego posiadanie stanowi przepustkę do korzystania z różnych bonusów w Banku Millennium.

Konto 360° może otworzyć każda osoba pełnoletnia, choć dla klientów do 26. roku życia prawdopodobnie bardziej opłacalne będzie skorzystanie z oferty konta studenckiego (Konto 360° Student) ze względu na korzystniejsze parametry związane z opłatami.

Skupmy się jednak na podstawowym rachunku z oferty Banku Millennium. Już teraz możemy zdradzić, że powinien on zainteresować osoby poszukujące okazji do zysku oraz te, dla których spore znaczenie ma dostęp do nowoczesnych rozwiązań w bankowości.

Potrzeby klientów są jednak kwestią na tyle zróżnicowaną, że Konto 360° może Ci przypaść do gustu nawet, jeśli niekoniecznie należysz do wspomnianych grup. A zatem przekonaj się, czy rachunek osobisty w Banku Millennium ma szansę spełnić Twoje oczekiwania.

Ile kosztuje Konto 360° w Banku Millennium?

Moje Konto.pl

Konto 360° możesz założyć na na stronie banku.

Wysokość dwóch najważniejszych opłat, za prowadzenie rachunku i korzystanie z karty, może być początkowo nieco odpychająca. Należy jednak wyraźnie podkreślić, że opłat tych można stosunkowo łatwo uniknąć – wystarczy zapewnić wpływ min. 1000 zł (właściwie z dowolnego źródła, np. ze swojego konta w innym banku) oraz wykonać choćby jedną płatność kartą lub Blikiem. Zwróć uwagę, że spełnienie tego warunku pozwoli Ci nie tylko na uniknięcie opłat za prowadzenie i kartę, ale również zapewni Ci jednocześnie bezprowizyjne korzystanie ze wszystkich bankomatów w Polsce i za granicą.

Garść porad

W celu spełnienia warunku uniknięcia opłat warto rozważyć ustanowienie zlecenia stałego na kwotę 1000 zł z rachunku w innym banku. Alternatywą jest również odbieranie wynagrodzenia za pracę lub regularnych świadczeń właśnie na Konto 360°.

Wówczas pozostanie Ci już tylko pamiętać o dokonaniu przynajmniej jednej płatności kartą lub Blikiem, choć i na to jest metoda – wystarczy ustawić comiesięczną płatność kartą za jedną usługę, z której korzystasz np. w Internecie (dobrym przykładem jest popularny Netflix).

Warunków uprawniających do zwolnienia z opłat nie musisz spełniać od razu. Bank pobiera opłaty dopiero za drugi pełny miesiąc od otwarcia konta. Przykład: jeśli otworzyłeś konto w styczniu, to warunki zacznij spełniać w marcu.

Interesujące rozwiązania dla poszukiwaczy nowinek

Bank Millennium promuje swoje usługi hasłem „Tradycyjna bankowość w nowoczesnym wydaniu”. Sprawdźmy, jak możemy zaznać tej „nowoczesności” przy okazji korzystania z Konta 360°.

Płatności mobilne i szybkie przelewy

Posiadacze rachunków w Banku Millennium mogą płacić za pomocą Blika oraz zbliżeniowo – telefonem w technologii HCE i dzięki Apple Pay oraz zegarkiem (Garmin Pay).

Jeśli chodzi o szybkie przelewy, to z Kontem 360° zapłacisz zarówno przez PayU, jak i Dotpay oraz Przelewy24. Skorzystasz też z portfeli elektronicznych od Visy (Visa Checkout) oraz Mastercarda (Masterpass).

Załóż konto online

Serwis bankowości internetowej Millenet

Operacji bankowych w Internecie dokonasz za pośrednictwem systemu Millenet. Trudno o nim powiedzieć jakiekolwiek złe słowo, gdyż spełnia najważniejsze kryteria bardzo dobrego serwisu bankowości internetowej – jest czytelny, a zarazem funkcjonalny.

Dzięki Millenet wykonasz wszystkie standardowe operacje. Serwis daje też łatwy dostęp do nowych produktów banku. Twoje przychody i wydatki przeanalizuje za Ciebie Menedżer Finansów, który jest dobrym narzędziem wspomagającym zarządzanie prywatnym budżetem. W Millenecie skorzystasz również z usługi e-administracji, tak więc będziesz mógł zdalnie złożyć wniosek np. o świadczenie 500+.

Zalogowanie do serwisu odbywa się w aż 3 krokach. Należy podać nie tylko indywidualny numer klienta (MilleKod) i hasło, ale także wybrane cyfry numeru PESEL. Może być to dla niektórych użytkowników dość uciążliwe, ale… chodzi przecież o bezpieczeństwo, więc nie będziemy się czepiać.

Świetna aplikacja mobilna

Najwięcej „smaczków” poszukiwacze nowinek znajdą jednak w aplikacji mobilnej banku, która – jak wynika z głosów oddanych w sklepie Google Play – jest wyjątkowo dobrze oceniana przez użytkowników. Sprawdźmy, z jakich powodów.

Przelewy na telefon Blik, wygodne opłacanie faktur (QR lub przesłanie pliku), możliwość logowania odciskiem palca, wybór skrótów dostępnych przed zalogowaniem – ok, to bardzo przydatne funkcje, ale coraz częściej występujące w aplikacjach mobilnych banków. Gdy jednak dodamy do tego możliwość zakupu biletu komunikacji miejskiej i opłacenia miejsca na parkingu, obsługę kart lojalnościowych, ustawienia personalizacji (możesz zmienić tło aplikacji) czy możliwość zablokowania transakcji kartą poza Unią Europejską i skorzystania z nowych produktów, to otrzymamy narzędzie, dzięki któremu możemy korzystać ze wszystkich funkcjonalności konta w dowolnym miejscu i czasie.

Nie możemy też nie wspomnieć o automatycznej konsultantce Milli – chatbocie, któremu możesz wydawać polecenia głosowe. Milla pomoże Ci m.in. w sprawdzeniu szczegółów historii rachunku czy zleceniu przelewu. Jak zapowiada bank, możliwości Milli mają być nieustannie poszerzane.

Całość jest, ponownie, podana w czytelnej formie – mnogość możliwości nie powoduje, że czujemy się zagubieni, a odnalezienie potrzebnej funkcji nie stanowi większego problemu. Dostępne jest też rozszerzenie aplikacji na zegarki typu smartwatch, dzięki któremu sprawdzisz chociażby stan konta i skorzystasz z Blika.

Aplikacja Bank Millennium

Bank Millennium

PRZYDATNE FUNKCJE-pełen wachlarz opcji związanych z przelewami i płatnościami, szerokie możliwości zarządzania kontem i aplikacją.

Banku Millennium, dobra robota!Co Konto 360° może zaoferować łowcom promocji?

Poniżej prezentujemy listę ofert promocyjnych związanych z Kontem 360°.

Inne propozycje banku

Finansowanie do 90% wartości nieruchomości, prowizja 0% , korzystny okres kredytowania – do 35 lat oraz akceptacja wielu różnych źródeł dochodu. CZYTAJ DALEJ…
Kobieta pokazuje coś mężczyźnie w parku
KONTO 360. CZYTAJ DALEJ…
mężczyzna rozmawia z kobietą w banku
Spełnij warunki promocji i zyskaj nawet 500 zł premiiCZYTAJ DALEJ…

Program poleceń Banku Millennium po raz szósty. Do zdobycia: bilety do kina, bony zakupowe po 80 zł, 2,5% na lokacie. Program poleceń Banku Millennium po raz szósty. Do zdobycia: bilety do kina, bony zakupowe po 80 zł, 2,5% na lokacie

Konto 360° w Banku Millennium – coś dla oszczędzających

Jeśli mielibyśmy wskazać grupę klientów, która powinna rozważyć skorzystanie z Konta 360° w Banku Millennium, to byłyby to m.in. osoby zainteresowane oszczędzaniem. Oto powody:

Powód 1: Konto Profit

Oferta powtarzana jest regularnie. Można z niej wielokrotnie korzystać, oczywiście pod warunkiem ponownego zagwarantowania nowych środków.

Konto Oszczędnościowe Profit

Bank Millennium

OPROCENTOWANIE 1%

OKRES OBOWIĄZYWANIA 60 dni

ZAKRES KWOT do 25 000 zł

KONTO OSOBISTE WYMAGANE

Załóż konto na stronie banku

Powód 2: Lokata Mobilna

Na tym oferta oszczędnościowa Banku Millennium się nie kończy. Warto wspomnieć o propozycji kwartalnej Lokaty Mobilnej:0,50%PLN500 – 10 0003 miesiącewymagane konto

Lokata Mobilna

Lokaty Bank Millennium

musisz posiadać lub założyć Konto 360°Pokaż więcej. Lokatę założysz na tej stronie banku.

Na Lokatę Mobilną możesz wpłacić stosunkowo niewielkie środki (od 500 zł do 10 tys. zł). Podobnie jak w przypadku Konta Profit, z tego produktu także możesz skorzystać ponownie po upływie 3 miesięcy i to na tych samych warunkach. Jeśli Konto 360° jest rachunkiem wspólnym, lokatę może założyć każdy ze współposiadaczy rachunku.

Powód 3: Lokata Urodzinowa

Ciekawie wygląda też miesięczna Lokata Urodzinowa. W jej przypadku mamy do czynienia z dość nietypowym warunkiem z podwyższonego oprocentowania można bowiem skorzystać w ciągu 30 dni od swoich urodzin.1,00%PLN1000 – 10 0001 miesiącwymagane konto

Lokata Urodzinowa

Lokaty Bank Millennium

musisz być posiadaczem rachunku osobistego (np. Konto 360°) na co najmniej 4 dni przed dniem swoich urodzin.

Lokatę założysz w na tej stronie banku. Depozyt ma charakter nieodnawialny, za to możesz otworzyć go ponownie po roku, z okazji kolejnych swoich urodzin.

Powód 4: 3% na rachunku IKE

A może poszukujesz sposobu na efektywne oszczędzanie z myślą o emeryturze? Mamy dla Ciebie dobrą wiadomość – to właśnie Bank Millennium proponuje swoim klientom (wymagane jest posiadanie rachunku bieżącego) Indywidualne Konto Emerytalne (IKE) z najwyższym oprocentowaniem na rynku, a konkretnie 3% w skali roku.

Zgodnie ze specyfiką IKE, środki na nim zgromadzone są nieopodatkowane. Otrzymujesz 3% i zarabiasz 3%, nie przejmując się podatkiem od zysków kapitałowych, charakterystycznym chociażby dla lokat. Co więcej, bank nie pobiera opłat za prowadzenie takiego rachunku, a na konto możesz wpłacać kwoty już od 100 zł wzwyż.

Załóż konto online

Dodatkowe usługi dla posiadaczy konta

W momencie otwierania konta staniecie przed wyborem dotyczącym skorzystania z kilku dodatkowych usług. Oto one:

Limit w koncie

Bank Millennium proponuje posiadaczom konta dodatkowe środki do wykorzystania. Jeśli będziesz utrzymywał się na debecie nie dłużej niż 7 dni, to nie zapłacisz odsetek od zadłużenia (8% w skali roku).

Bank nie pobiera opłat za przyznanie limitu w pierwszym roku. W przypadku przedłużenia usługi na okres kolejnych 12 miesięcy musisz liczyć się z opłatą roczną w wysokości 2,49% kwoty limitu, jednak nie niższą niż 69 zł. To dość sporo, ale przynajmniej przez pierwszy rok limit w koncie może stanowić atrakcyjną alternatywę dla karty kredytowej.

Pakiet Bardzo Pomocny

To nic innego jak ubezpieczenie assistance obejmujące pakiet domowy i medyczny. Usługa jest darmowa przez pierwszych 12 miesięcy, a po tym czasie pobierana jest comiesięczna opłata 4,99 zł. W ciągu roku można skorzystać z 7 interwencji techników/lekarzy, o ile są to interwencje różnego rodzaju.

Pakiet Bezpieczeństwa

Za 3,99 zł miesięcznie możesz wykupić ubezpieczenie karty płatniczej wraz z pakietem 25 SMS-ów informujących o każdej dokonanej płatności.

Program rabatowy „Inspiracje”

Posiadacze kart wydanych przez Bank Millennium mogą skorzystać ze zniżek w prawie 1000 sklepów stacjonarnych i internetowych w całej Polsce.

Konto 360° – czego mu brakuje?

Nie ma rachunków idealnych – Konto 360° nie jest wyjątkiem od tej zasady, czego dowodem są pewne mniejsze lub większe mankamenty.

Kiepska oferta walutowa

Należy sobie otwarcie powiedzieć, że rachunek niespecjalnie przyda się podróżnikom i tym, którzy często rozliczają się w obcych walutach. Już samo przewalutowanie będzie nieopłacalne, a w przypadku wypłat z bankomatów za granicą należy do niego doliczyć niemałą prowizję (o ile oczywiście nie spełnimy warunków dotyczących wpływów i transakcji).

Nie dość, że posługiwanie się kartą do Konta 360° to nienajlepszy pomysł, to alternatywa w postaci konta walutowego wcale nie wydaje się być opcją korzystniejszą. Z jednej strony, z kontem w euro, funtach, dolarach czy frankach szwajcarskich unikniemy przewalutowań transakcji w tych walutach; z drugiej, zapłacimy niemałą miesięczną opłatę za prowadzenie rachunku.

Konto Walutowe

WALUTA

EUR, USD, GBP, CHF

KONTO 1 EUR / 1 GBP / 2 USD / 2 CHF

KARTA1 EUR

BANKOMATY ZA GRANICĄ 1,5 / 2 EUR

Załóż konto na Tej stronie banku.

Brak opłat za konto pod warunkiem otwarcia rachunku w Millenet możliwość realizacji zleceń stałych w EUR, brak opłat za przelewy przychodzące, tylko 4 dostępne waluty, niemożliwe do uniknięcia opłaty za kartę i bankomaty

Opłaty tej unikną co prawda osoby otwierające konto przez Millenet, ale… absolutnie nie do przeskoczenia jest opłata za korzystanie z karty. Bank pobiera również sporą prowizję za wypłatę gotówki z zagranicznych bankomatów.

Załóż konto online

Brak Google Pay

Do tej pory bank nie udostępnił swoim klientom płatności mobilnych Google Pay. Co prawda od kwietnia 2019 r. możliwe jest dodanie karty do portfela Apple i dokonywanie płatności Apple Pay, ale to właśnie telefony z systemem Android, a nie iPhone’y, stanowią w Polsce większość.

Uczciwie dodajmy, że płacić zbliżeniowo telefonem można również dzięki HCE, ale nie ma co ukrywać – brak Google Pay wśród metod płatności w ofercie instytucji, która aspiruje do miana lidera w zakresie oferowania nowatorskich rozwiązań, to spore rozczarowanie. No cóż, wypada mieć nadzieję, że ich wprowadzenie (zwłaszcza po udostępnieniu Apple Pay) pozostaje kwestią czasu.

Mocno ograniczone limity przelewów

Większość z nas nie wykonuje na co dzień operacji na kwoty rzędu kilkudziesięciu tysięcy złotych, jednak każdy może w końcu stanąć przed taką koniecznością. W sytuacji zakupu droższego auta czy nieruchomości wysłanie przelewu z poziomu serwisu Millenet może być jednak problematyczne.

Jeśli zatwierdzasz przelewy za pomocą kodów SMS, jednego dnia będziesz mógł zlecić za pośrednictwem bankowości internetowej transfer na maksymalnie 50 tys. zł. Dopiero skorzystanie z mobilnej autoryzacji pozwoli przelać kwotę dwa razy wyższą, ale podniesienie limitu do 100 tys. zł i tak wymaga jednorazowej wizyty w oddziale.

W przypadku kwot powyżej 100 tys. zł jedyną opcją jest przelew zlecony w placówce, gdzie musimy liczyć się z opłatą za zlecenie przelewu. Z kolei z aplikacji mobilnej można przelać w ciągu dnia maksymalnie 10 tys. zł i dotyczy to łącznie przelewów zwykłych i natychmiastowych.

Podsumowując… czy warto otworzyć Konto 360°?

Odpowiedź na to pytanie jest łatwa do przewidzenia – to zależy od konkretnych potrzeb. Zacznijmy od tych klientów, którzy raczej powinni rozejrzeć się za ofertą konkurencji.

Wbrew pozorom, Konto 360° w bardzo łatwy sposób może się okazać dla jego posiadacza darmowe. Wystarczy jednak zapomnieć o warunkach uniknięcia opłat, by z naszego konta zniknęła równowartość miesięcznych prowizji za prowadzenie i kartę. Do tego dojdą opłaty za korzystanie z bankomatów, o ile zdarzy nam się wypłacić gotówkę z maszyn innego banku. Z tego względu nie polecamy tego rachunku osobom, które mogą mieć problem z zapewnieniem regularnych wpływów lub nie zamierzają wcale korzystać z karty lub Blika.

Nie da się ukryć, że Bank Millennium nie ma konkurencyjnej propozycji dla osób często wyjeżdżające za granicę oraz dokonujące transakcji w obcych walutach.

Komu polecamy Konto 360°?

Z całą pewnością rachunek powinien natomiast przykuć uwagę oszczędzających (także tych, którzy swoje oszczędzanie wiążą z myślą o dostatniej emeryturze). Ciekawe funkcje aplikacji mobilnej sprawiają, że rachunek możemy z czystym sumieniem polecić osobom korzystającym z nowoczesnych rozwiązań w bankowości – oczywiście pod warunkiem, że nie przeszkadza im zbytnio brak płatności Google Pay. Łowcy promocji z pewnością chętnie skorzystają z licznych akcji promocyjnych, które Bank Millennium często i chętnie organizuje.

Zainteresowani ofertą Banku Millennium mogą być osoby, które preferują bezpośredni kontakt z pracownikiem banku. Millennium posiadał od wielu lat całkiem dobrze rozbudowaną sieć placówek (zwłaszcza w dużych miastach), a po przejęciu eurobanku ma ich jeszcze więcej.

Krótko mówiąc, rachunek osobisty w Banku Millennium to produkt, którego atuty mogą przyciągnąć klientów z określonymi oczekiwaniami.

Załóż konto online

by
Dziennikarka z doświadczeniem. Absolwentka Uniwersytetu Warszawskiego, Akademii Wychowania Fizycznego, Olsztyńskiej szkoły Wyższej i Szkoły Muzycznej I i II st. Pedagog, nauczyciel, instruktor. Kocha dzieci, morze i zwierzęta.
Konto Przekorzystne: uniwersalny rachunek osobisty od Pekao i 400 zł premii + 2% na Koncie Oszczędnościowym Oszczędzamy z 500+

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

The maximum upload file size: 64 MB. You can upload: image, audio, video, document, spreadsheet, interactive, other. Drop file here

0 shares

Subskrybuj Nasz Biuletyn