Konto firmowe i 400 zł na start

nest bank
strona Nest Bank

​Konto firmowe BIZNest w Nest Banku to rachunek za prawdziwe 0 zł. Klient nie płaci za jego założenie, ani prowadzenie oraz może korzystać z darmowych bankomatów w całej Polsce. Ponadto bank gwarantuje 0 zł za wydanie karty oraz za krajowe przelewy internetowe, w tym do ZUS i Urzędu Skarbowego.
Teraz dodatkowo terminal płatniczy za 0 zł oraz do 400 zł premii. Sprawdzmy.

Opłaty za konto

Link do aktywacji rachunku.

Z BIZnest Kontem zyskujesz również:

 • Nawet 400 zł premii za korzystanie z terminala płatniczego oraz 0  zł  przez pierwsze 12  miesięcy dzierżawy terminala od First Data Polcard
 • Dostęp do oferty BIZnest Limit w Koncie, czyli odnawialnego kredytu krótkoterminowego, nawet do 250 tys. zł na 36 miesięcy
 • Płatności Google Pay, Apple Pay oraz Garmin Pay przy użyciu telefonu lub zegarka
 • Aplikację mobilną oraz powiadomienia o wpływie na konto, aby mieć łatwą kontrolę nad finansami firmy

Jak widzimy konto jest naprawdę elastyczne, przejrzyste i dla każdego przedsiębiorcy , może nie daje ono na początku kredytu początkującym przedsiębiorcom i to nam sie bardzo nie podoba w tej ofercie, ale jest wystarczająco porządne, aby się nim zainteresować. Profity są bardzo dobre, 400 zł za korzystanie z terminala i jw.

Każdemu klientowi w ramach umowy ramowej przysługuje jedna główna karta debetowa (niezależnie od waluty). Korzystanie z większej liczby kart (przykładowo: do rachunku w złotych i w euro) wiąże się z opłatą. Bezpłatną jest karta wydana do rachunku prowadzonego w walucie ustalonej jako pierwsza według następującej kolejności: PLN-EUR-USD-GBP.

Identyczna zasada i opłaty dotyczą kart dodatkowych.

Załóżmy, że stawki są następujące: 25 PLN, 5 EUR, 6 USD, 4 GBP, a Ty masz konto i kartę do rachunków w PLN i w EUR oraz kartę dodatkową do rachunku w PLN. W tej sytuacji co miesiąc zapłacisz 25 zł (za kartę dodatkową do rachunku w PLN) i 5 EUR (za kartę do rachunku w EUR).

Plusy i minusy

Obsługa 10 walut (prawie) za darmo

Za otwarcie i prowadzenie konta walutowego w 1 z 10 walut: USD, EUR, GBP, CHF, CZK, DKK, HUF, NOK, RON, SEK nie zapłacisz ani złotówki. Darmowe też jest wydanie i prowadzenie karty do konta walutowego (karty są wydawane tylko do rachunków w EUR, USD i GBP).

Bank nie pobierze opłat również za wypłaty kartą do konta walutowego za granicą oraz za przelew walutowy SEPA. Prowizja pojawi się tylko w sytuacji, gdy zlecisz przelew SWIFT. Jej wysokość uzależniona jest od waluty w jakiej realizujesz przelew.

Brak kantoru walutowego

Za mankament oferty Nest Banku uważamy brak kantoru walutowego. Fakt, że istnieje usługa Korzystne przewalutowania, w której spread wynosi 1,4%, ale to tylko namiastka wymiany walut po aktualnych kursach, gdyż tabela kursowa zmienia się w godzinach od 9:00 do 17:00 co ok. 30 min. Na dodatek korzystanie z tej usługi jest płatne.

Spread przy zakupie walut w „normalnym” trybie to aż 7,7%.

Dodatkowe informacje

Dla pełnego obrazu tej części oferty wspomnijmy, że w placówkach Nest Banku nie jest prowadzona gotówkowa obsługa walutowa, a depozyty walutowe, niezależnie czy na koncie oszczędnościowym, czy na lokatach terminowych, oprocentowane są na poziomie zbliżonym do zera.

Jak otworzyć BIZnest Konto?

Otwarcie tego rachunku nie wymaga wizyty w oddziale Nest Banku. Każda osoba uprawniona do reprezentowania firmy czy organizacji może to zrobić, składając wniosek na stronie internetowej.

Zalety Nawet 400 zł premii za terminal płatniczy od Nest Banku

 • konto założysz bez wizyty w oddziale przez przelew z konta osobistego
 • bezwarunkowo darmowe konto, karta i wypłaty z bankomatów krajowych
 • dobra oferta oszczędnościowa
 • nowoczesna aplikacja mobilna

Wady

 • brak kantoru walutowego i obsługi walutowej w oddziałach
 • brak oferty kredytowej dla rozpoczynających działalność gospodarczej

Mamy ewidentną przewagę zalet tego konta. Do tego można skorzystać z konta oszczędnościowego, którego oprocentowanie oparte jest o wskaźnik WIBOR 3M. W ramach promocji, w miesiącu otwarcia rachunku i w dwóch kolejnych, zgromadzone na nim środki objęte są specjalnym, podwyższonym oprocentowaniem.

Weź udział w promocji

Przydatne dokumenty

 1. Tabela oprocentowania dla klientów biznesowych
 2. Tabela opłat i prowizji dla klientów biznesowych

Subskrybuj Nasz Biuletyn