Konto PKO BP dla dziecka 0-13

konto dla dziecka

Tego jeszcze nie grali. To dobrze bo już od narodzin dziecka można składać na jego koncie oszczędnościowym pieniądze. To teraz można sobie wyobrazić ile maluch oszczędzając może mieć na koncie w wieku np 8 lat i więcej. Można to mniej więcej oszacować, ale trzeba tu wziąć po uwagę wiele czynników typu inflacja czy zmienne oprocentowanie.

Konto PEKAO dla dziecka 0-13 to wspaniałe materiały edukacyjne i serwis internetowy z aplikacją mobilną i właśnie to wszystko z myślą o naszych pociechach. Konto oczywiście jest pod nadzorem rodzica. Ma on na swoim koncie specjalny panel z którego może kontrolować konto dziecka.

Opłaty

 • 0 zł za prowadzenie konta
 • 0 zł za przelew wewnętrzny i standardowy, gdy jako rodzic, potwierdzisz je narzędziem autoryzacyjnym (np. kodem SMS lub IKO push) w serwisie iPKO i 5,99 zł gdy robisz przelewy w oddziale PKO BP SA lub za pośrednictwem usługi bankowości telefonicznej
 • 0 zł na telefon BLIK
 • 4,99 zł natychmiastowe, gdy w oddziale czy telefonicznie to opłata wynosi 11,99 zł
 • 0,70 gr zł przelewy zagraniczne/walutowe a 8 zł w oddziale PKO BP SA lub za pośrednictwem usługi bankowości telefonicznej
 • 30 zł za pośrednictwem systemu SORBNET 2
 • 0 zł polecenie przelewu lecz gdy robisz go w oddziale PKO BP SA lub za pośrednictwem usługi bankowości telefonicznej 8 zł
 • Oprocentowanie zmienne z odsetkami naliczanymi co tydzień
 • Nauka oszczędzania z Pierwszym Kontem Oszczędnościowym – dodatkowe oprocentowanie za systematyczne wpływy i brak wypłat w ostatnich 3 miesiącach

Weź udział w promocji

Przedstawiłam podstawowe opłaty związane z prowadzeniem rachunku ale na dole strony będzie regulamin opłat dodatkowych typu prowadzenie konta Platinium. To wszystko oczywiście znajdziecie również na stronie na którą Was odsyłam.

Obsługa konta

Jak wcześniej wspomniałam konto można kontrolować poprzez serwis internetowy iPKO, rodzic/prawny opiekun może dbać o bezpieczeństwo transakcji inicjowanych przez dziecko w serwisie internetowym PKO Junior i aplikacji mobilnej PKO Junior.  Funkcjonalność jest dostępna w serwisie internetowym iPKO dla rodziców lub opiekunów posiadających konto osobiste w PKO Banku Polskim.

Jak możesz nadzorować wydatki dziecka?

 • masz dostęp do konta dziecka 24h/dobę
 • zasilaj konto szybkimi przelewami
 • masz kontrolę nad transakcjami inicjowanymi przez Twoje dziecko – transakcje możesz zatwierdzić lub odrzucić w swoim serwisie iPKO
 • decyduj, które funkcje serwisu/aplikacji PKO Junior będą dostępne dla dziecka (poniżej 10 roku życia inicjowanie przelewów i doładowań telefonu komórkowego są domyślnie wyłączone)
 • wyznaczaj ,,zadania” i przyznawaj nagrody za ich wykonanie
 • zarządzaj kartą PKO Junior Twojego dziecka, w każdej chwili możesz zasilić, zmienić dzienny limit albo zablokować kartę

Gdy dziecko zablokuje dostęp do serwisu internetowego

W przypadku, gdy dziecko zablokuje dostęp do serwisu internetowego PKO Junior (np. wielokrotnie wpisując niepoprawne dane) lub zapomniało hasła, rodzic ma możliwość nadania mu nowego hasła w sekcji PKO Junior w swoim serwisie iPKO.

 1. Po zalogowaniu do serwisu iPKO wybierz z górnego menu rozwijanego PKO Junior.
 2. W sekcji Moje dzieci wybierz  dziecko, któremu chcesz nadać nowe hasło do serwisu internetowego PKO Junior.
 3. W zakładce Ustawienia serwisu dziecka → Dostęp do serwisu należy kliknąć w link nadaj hasło i postępować zgodnie ze wskazówkami na ekranie. 
 4. Hasło do odblokowania dostępu dziecka do serwisu PKO Junior wysyłane jest SMS-em na numer telefonu rodzica (warto wcześniej zweryfikować swój numer w iPKO).

Inną możliwością – skuteczną zarówno, gdy trzeba nadać nowe hasło do serwisu PKO junior jak i do serwisu SKO – jest udanie się do dowolnego oddziału PKO Banku Polskiego i pobranie koperty z hasłem pierwszego logowania. 

Podczas logowania do serwisu internetowego PKO Junior, hasło wysłane SMS-em lub odczytane po otwarciu koperty, należy zmienić na nową, własną kombinację znaków.

Jak odblokować dostęp dla dziecka, które korzysta jednocześnie z oferty SKO oraz PKO Junior?

W przypadku, gdy dziecko zablokuje dostęp do serwisu internetowego SKO i PKO Junior lub zapomniało hasła, rodzic ma możliwość nadania mu nowego hasła w sekcji PKO Junior w swoim serwisie iPKO. Do obydwu serwisów (SKO i PKO Junior) dziecko loguje się tym samym zestawem danych, dlatego blokada jednego serwisu powoduje blokadę drugiego serwisu, a odblokowanie jednego z nich skutkuje również odblokowaniem drugiego.

 1. Po zalogowaniu do serwisu iPKO wybierz z górnego menu rozwijanego PKO Junior.
 2. W sekcji Moje dzieci wybierz  dziecko, któremu chcesz nadać nowe hasło do serwisu internetowego PKO Junior.
 3. W zakładce Ustawienia serwisu dziecka → Dostęp do serwisu należy kliknąć w link nadaj hasło i postępować zgodnie ze wskazówkami na ekranie. 
 4. Hasło do odblokowania dostępu dziecka do serwisu PKO Junior wysyłane jest SMS-em na numer telefonu rodzica (warto wcześniej zweryfikować swój numer w iPKO).

Jak odblokować dostęp do serwisu SKO (Szkolnych Kas Oszczędności PKO Banku Polskiego)?

W przypadku, gdy dziecko zablokuje dostęp do serwisu internetowego SKO, a nie korzysta jednocześnie z oferty PKO Junior, jedyną możliwością otrzymania nowego hasła jest wizyta w oddziale PKO Banku Polskiego.

Obsługa konta dla dziecka

Dziecko może zarządzać swoim kontem i oszczędnościami przez serwis internetowy PKO Junior i aplikację mobilną PKO Junior

Co może zrobić dziecko w serwisie internetowym PKO Junior/aplikacji mobilnej PKO Junior?

 • zainicjować polecenie przelewu, które rodzic/opiekun może zaakceptować lub odrzucić poprzez swój serwis iPKO
 • założyć wirtualne skarbonki i zbierać na wymarzone cele
 • utworzyć samodzielnie plan oszczędzania
 • zdobywać wirtualne odznaki
 • dopasować wygląd swojego serwisu do swoich upodobań

Podsumowanie i ocena konta

Dzieci naprawdę należy uczyć oszczędzania od najmłodszych lat. Samo to, że ma świadomość istnienia takiego konta, które założyli mu rodzice wzbudza w nim poczucie bezpieczeństwa i waga jaką jest oszczędzanie. Oswajanie się z finansami uczy dziecko zarządzania pieniędzmi a co za tym idzie panowania nad nimi dzięki czemu nigdy nie będzie miało problemów finansowych. Będzie oszczędzało a nie pożyczało.

Konto 5+/5+ WSPANIAŁE a aplikacja dla dzieci cudna.

Weź udział w promocji

Regulamin dodatkowe opłaty

ikona pdf

Źródło: strona PEKAO

Drukuj

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

The maximum upload file size: 64 MB. You can upload: image, audio, video, document, spreadsheet, interactive, other. Drop file here

Subskrybuj Nasz Biuletyn