Kredyt bez zaświadczeń z ZUS i US

dwie kobiety i dwóch mężczyzn rozmawiają ze sobą
Two modern businesswomen consulting about some papers or financial data in office

Otrzymanie kredytu firmowego z banku wiąże się zazwyczaj z obowiązkowym przedstawieniem dokumentów finansowych danego przedsiębiorstwa celem oceny obiektywnej analizy zdolności kredytowej. Czasami zdarza się tak, że w swoim banku macierzystym, w którym posiadamy konto firmowe już kilka lat ten bank wymaga trochę mniejszej ilości dokumentów finansowych. Jednak rzadko jest tak, że bank wymaga od firmy niewielkiej ilości dokumentów finansowych. Zazwyczaj musimy przedstawić dokumenty finansowe oraz dokumenty rejestrowe firmy tj. Ceidg, Regon lub KRS w zależności od formy prawnej danej działalności gospodarczej.

Poza tymi dokumentami zostaniemy poproszeni i zaświadczenie o niezaleganiu w ZUS i US.

Jeśli tylko nie zalegamy w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych ze składkami za nas i pracowników oraz jeśli nie zalegamy ze składkami podatkowymi z tytułu Pit-u 5 oraz Vat-u czy innych podatków to bez problemu otrzymamy te zaświadczenia.

Gdy chodzi o Zakład Ubezpieczeń Społecznych to z doświadczenia swojego i setek klientów wiem, że ten dokument możemy odebrać praktycznie od ręki, a więc jednymi odwiedzinami w ZUS-ie i jest to bezpłatne.

W przypadku zaświadczenia z Urzędu Skarbowego to standardowo trwa to około 7 dni roboczych. Jest też możliwość  poproszenia urzędnika z Urzędu Skarbowego po potraktowanie sprawy priorytetowo i czasami można to załatwić w jeden dzień, pod warunkiem że nie zalegamy z żadnymi podatkami.

Kredyt na spłatę zaległości w ZUS – Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych i Urzędzie Skarbowym –US – pierwsza opcja.

 W przypadku kiedy Twoja firma posiada stosunkową niewielką zaległość w ZUS lub US istnieje pewna możliwość ułatwiająca uzyskanie kredytu dla Twojej firmy.

Otóż niektóre banki w pierwszej fazie starania się o kredyt nie żądają przedstawienia zaświadczeń o niezaleganiu w ZUS i US. Niewiele banków się na to godzi w ostatnim czasie.

Są one wymagane dopiero w ostatniej fazie czyli przy podpisaniu umowy kredytowej jako warunek do uruchomienia kredytu. Jako firma składacie wniosek kredytowy do banku, czekacie na decyzję analityka finansowego i  w momencie uzyskania pozytywnej decyzji kredytowej na satysfakcjonującą was kwotę finansowania startujecie z krokiem drugim.

Zapytacie jak to możliwe? Otóż jest to możliwe, gdyż decyzje kredytowe zazwyczaj są ważne od 2 tygodni do nawet czasami 3 miesięcy.  Jest to zatem czas dla przedsiębiorcy, żeby w inny sposób pozyskać kwotę na spłatę zaległości , żeby uruchomić ten kredyt bankowy.

W tym czasie możemy pożyczyć od kogoś znajomego brakującą kwotę pieniędzy na bardzo krótki czas, aż do momentu uruchomienia kredytu bankowego. Oczywiście nie jest super komfortowa sytuacja.

Druga opcja – Kredyt bankowy na spłatę zaległości w ZUS i US

Kredyt celowo przeznaczony na spłatę zaległości, w którymś z urzędów. Zazwyczaj bank godzi się na spłatę zaległości finansowych w jednym z urzędów. Bardzo rzadko analityk godzi się na spłatę zaległości w dwóch urzędach.

Powyższy kredyt jest bezpośrednio przelewany na konto Zakładu Ubezpieczeń Społecznych na konkretną kwotę zadłużenia przedsiębiorcy. Podobnie dzieje się z zapłatą zaległości do Urzędu Skarbowego.

Taki kredyt zazwyczaj jest zabezpieczany na jakiś ruchomościach z majątku klienta np. samochodu, ciągnika, motocykla.

Kwoty takich kredytów oscylują w przedziale 10-100 000 zł, nie więcej jednak niż 100% wartości zabezpieczenia danej ruchomości.

Trzecia opcja – Pożyczka z funduszu pozabankowego bez zaświadczeń o niezaleganiu

Ta możliwość jest niestety najgorszą opcją z powodu kosztów jakie przedsiębiorca musi ponieść. Jest to pożyczka  na oświadczenie bez okazywania zaświadczeń o niezaleganiu w urzędach. Przyznawana jest w ekspresowym tempie, czasami z zabezpieczeniem , czasami bez zabezpieczeń rzeczowych, ale tej opcji nie polecamy, no chyba że firma nie ma już za bardzo innego wyjścia. Trzeba sobie zdawać sprawę z tego, że produkty poza bankowe są tak kosztowne, że większość ludzi wprowadzają w spirale długu, więc na dłuższą metę nie są w stanie pomóc.

ŹRÓDŁO: https://www.goldenexpert.pl/3-mozliwosci-na-uzyskanie-kredytu-dla-firmy-bez-wymaganych-zaswiadczen-z-zakladu-ubezpieczen-spolecznych-i-urzedu-skarbowego/

Rodzaje kredytów dla firm.

 • Kredyt krótkoterminowy w rachunku bieżącym – prawo do krótkotrwałego debetu. Ustalony limit zadłużenia. Firma spłaca go ,gdy na jej rachunku pojawiają się pierwsze wpływy.
 • Kredyt obrotowy – przeznaczany na bieżące zobowiązania Spłacany na  dwa sposoby – albo w terminowych ratach, albo jako linia kredytowa. Tego rodzaju kredyt  może być odnawialny lub nieodnawialny.
 • Kredyt inwestycyjny – przeznaczony na inwestycje jak sama nazwa wskazuje.Maksymalna długość spłacania-60 miesięcy. Jeśli zakładana jest jednorazowa spłata całości z odsetkami, czas skrócony zostaje do 6 miesięcy. 
 • Kredyt na inwestycje wskazane -czyli na określony cel.

Faktoring

Każda firma, aby odnosić sukcesy potrzebuje kapitału. Pozwala on wykorzystywać możliwości na pomysłowy biznes i tu wkracza z pomocą faktoring.

   Faktoring polega na wykupie przez firmę faktoringową, niewymagalnych faktur z odroczonym terminem płatności od swoich Klientów (Faktorantów). W ten sposób, natychmiast po wykonaniu usługi zapewnia Ci zapłatę za wystawioną fakturę wynoszącą do 90% jej wartości brutto. Pozostała część trafia do Ciebie.

Korzyści płynące z Faktoringu:

NATYCHMIASTOWA GOTÓWKA

 • Otrzymujesz zapłatę za faktury nawet w dniu ich wystawienia.

PEŁNA KONTROLA ORAZ ZARZĄDZANIE PŁYNNOŚCIĄ FIRMY

 • Sam decydujesz kiedy i które faktury chcesz przekazać do finansowania.

PROFESJONALNE ZARZĄDZANIE NALEŻNOŚCIAMI

 • Wyeliminowanie kosztów związanych z monitorowaniem oraz inkasem faktur.

KORZYSTAJ Z MOŻLIWOŚCI UDZIELANIA DŁUŻSZYCH TERMINÓW PŁATNOŚCI

 • Możesz zwiększać sprzedaż poprzez oferowanie dłuższych terminów płatności swoim klientom 

NIEOGRANICZONY KAPITAŁ

 • Faktoring to jedyne źródło finansowania bieżącej działalności firmy, rosnące wraz ze zwiększającą się sprzedażą. 

KORZYSTAJ ZE SKONTA PRZY PŁATNOŚCIACH GOTÓWKOWYCH

 • Możesz oferować zapłatę gotówką negocjując z tego tytułu rabaty, często przekraczające koszt faktoringu.

POPRAWA STRUKTURY BILANSU

 • Faktoring to nie pożyczka. Nie zwiększa zadłużenia firmy i nie generuje miesięcznych rat.

WYKORZYSTAJ WIARYGODNOŚĆ SWOICH KLIENTÓW

 • Nie musisz mieć wysokiej zdolności kredytowej oraz dłuższej historii prowadzenia działalności jeżeli Twoje produkty/usługi sprzedajesz wiarygodnym kontrahentom 

ŻADNYCH DŁUGOTERMINOWYCH ZOBOWIĄZAŃ

 • Po ww procesach możesz zacząć lub zakończyć przekazywanie faktur do finansowania .

PRZEGLĄD ORAZ EWENTUALNA KOREKTA PROCESU SPRZEDAŻY ORAZ FAKTUROWANIA

 • Przy wykorzystaniu narzędzi i dokumentacji  eliminujesz ryzyko opóźnienia lub braku zapłaty ze względów formalno-prawnych.

ZMNIEJSZENIE KOSZTÓW OBSŁUGI PRAWNEJ

 • W razie braku zapłaty ze strony Twoich klientów nasza kancelaria prawna, doświadczona w zakresie spraw gospodarczych, może zająć się windykacją sądowo-komorniczą

Czym jest kredyt refinansowy?

Najprościej tłumacząc to przeniesienie zadłużenia z jednego banku do drugiego z licznymi formalnościami.

Najczęściej przenoszone są kredyty hipoteczne, bądź na budowę domu. A po co? Oczywiście po to aby zmniejszyć ratę kredytu zaciągniętego przez nas np 10 czy 20 lat temu gdy warunki były diametralnie inne i bardzo dla nas  niekorzystne.

Zyskasz:

 • niższą miesięczną ratę,
 • niższy koszt kredytu,
 • dodatkową gotówkę 
 • oszczędności,
 • satysfakcję i ulgę,
by
Dziennikarka z doświadczeniem. Absolwentka Uniwersytetu Warszawskiego, Akademii Wychowania Fizycznego, Olsztyńskiej szkoły Wyższej i Szkoły Muzycznej I i II st. Pedagog, nauczyciel, instruktor. Kocha dzieci, morze i zwierzęta.
BIK gdzie sprawdzić? U nas , przeczytaj.. Prognoza walutowa 2020

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

The maximum upload file size: 64 MB. You can upload: image, audio, video, document, spreadsheet, interactive, other. Drop file here

0 shares

Subskrybuj Nasz Biuletyn