Metoda oszczędzania Jars

06.07.2020

T.Harv Eker
Harv Eker

Spis treści:

 • System zarządzania pieniędzmi Jars
 • Wolność finansowa
 • Jakie działania usprawnią naszą drogę do wolności finansowej?
 • System zarządzania-Plakat

,,Pamiętaj, aby panować nad pieniędzmi naucz się nimi zarządzać”. Harv Eker

Ponieważ jestem z wykształcenia pedagogiem i metody wychowawcze są mi jak najbardziej znane a znałam tylko metodę dla dzieci jego autorstwa to powiem szczerze, że jest bardzo poprawna pod względem wychowawczym, skuteczna

bardzo prosta jeśli chodzi o stosowanie jej u dzieci. Oczywiście dla dzieci skonstruowana jest zupełnie inaczej.

Naucz się zarządzać pieniędzmi, aby opanować.
Naucz się zarządzać pieniędzmi, aby nad nimi panować.

Na początek chcę Wam powiedzieć, że jeszcze nie znalazłam prawdziwej interpretacji tego systemu na polskich stronach więc możecie mieć mieszane uczucia. Tu są żywe dowody na poprawną interpretacje w postaci chociażby plakatu Harviego Ekera. 

Dlaczego o tym mówię. Otóż  np 6 słoik to pomoc charytatywna a ja wszędzie przeczytałam, że pomoc charytatywna i prezenty dla bliskich. Nie mam pojęcia jak ktoś mógł popełnić tak kardynalny błąd w tłumaczeniu no i poszło dalej kopiuj wklej itp.

Gdy robi się taki projekt a to projekt życia Harviego to nie może pojawić się błąd. Dawanie prezentów a działalność charytatywna to tak kolosalna różnica, że mi się nawet tłumaczyć nie chce. Jak sądzicie? Skąd pomysł na działalność charytatywną? Abyście nigdy nie zapomnieli o tym, że jesteście ,,ludźmi”.

Drugą rzeczą, którą wyczytałam, że ,,możecie sobie trzymać te pieniądze gdzie chcecie nawet w staniku” Ktoś ktoś to napisał miał raczej wasze oszczędzanie za farse i chodziło mu chyba tylko o te 6 kont bankowych. Słoiki to słoiki i koniec! Zgadnijcie dlaczego właśnie słoiki?   Bo w słoikach robi się zapasy i słoiki zawsze kojarzą się z czymś dobrym, smacznym i z mamą.Należy pamiętać, że oszczędzamy po to, aby być wolnym człowiekiem, a nie po to, żeby mieć klepaki i pójść sobie kupić następną sukienką, bo nie do tego celu zmierza ta właśnie metoda, chodzi o wolność finansową. Zanim zobaczycie metodę przedstawawioną na plakacie najpierw przeczytajcie to.

Wolność finansowa

Co dokładnie oznacza wolność finansowa i czy jest osiągalna dla każdego?

„Wolność Finansowa to prowadzenie wymarzonego stylu życia bez konieczności pracy i polegania na kimkolwiek” T.Harv Eker

Wolność finansowa polega w głównej mierze na zbudowaniu życia, które zapewni nam niezależność finansową i względną samodzielność w dysponowaniu naszym czasem. Nie oznacza to, że po jej osiągnięciu nie będziemy pracować i resztę życia spędzimy leżąc na hamaku. Komfort wypracowania sobie wolności finansowej polega na tym, że pracować możemy (nie musimy), a to ile, jak i gdzie określamy samodzielnie, nie będąc zdanym na nikogo z góry.

Wolność jest wspaniała

Jakie działania usprawnią naszą drogę do wolności finansowej?

Szczególnie na początku naszej drogi do osiągnięcia wolności finansowej, bardzo ważne jest zachowanie porządku i organizacji działań.

System zarządzania pieniędzmi Jars

Oto kilka trików, które pomogą nam w osiągnięciu maksymalnych efektów:

 • Wiedzę niezbędną do generowania dodatkowych zysków zdobywaj na spokojnie.
 • Decyzje podejmuj w sposób przemyślany, nie na fali ekscytacji początkowym etapem „drogi do wolności”. 
 • Rozmawiaj z osobami, które wolność finansową już osiągnęły. Inspiruj się nimi.  Zadawaj pytania, nawet naiwne. Ucz się. Masz prawo nie wiedzieć wszystkiego. 
 • Odciąż umysł z prozaicznych działań. Zautomatyzuj to, co możliwe. Uporządkuj swoje finanse. Comiesięczne pamiętanie o wszystkich rachunkach i opłatach zabiera cenną kreatywność w myśleniu. Zamiast robić to samodzielnie, ustaw automatyczne zlecenia przelewów. Nie obciążaj się ciężarem pamiętania o wszystkim. Ułatw sobie życie tam, gdzie jest to możliwe. Ten czas poświęć na poszukiwania nowych źródeł zarobkowania i pozyskiwania wolności finansowej dla siebie.

Harv Eker to miliarder, którego kocha Ameryka a dorobił się na dochodzie pasywnym, jednym z najpiękniejszych dochodów jakie istnieją. Już 2 miliony osów dzięki niemu zdobyło wolność finansową. Polecam się zaznajomić. I Bardzo uważajcie na to, aby dokładnie robić to co mówi Harvi. Uwieżcie mi, że się da dzięki tej metodzie osiągnąć wolność finansową.

System zarządzania pieniędzmi Jars-szczegóły:

 • ,,Zasadniczo, korzystając z tego systemu, dzielisz swoje pieniądze na sześć różnych kont 
 • wpłacasz pewne procenty swoich pieniędzy na każde konto. Możesz korzystać z kont bankowych lub rzeczywistych słoików.
 • Czym są te słoiki i jaki procent ich dochodów przeznacza się na poszczególne rzeczy.
 • Spójrzmy…”

( Kopia jest pod oryginałem. Można udostępniać, drukować itd.) Powodzenia!)

metoda oszczędzania
Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie Jars-Money-Management-System-compressor-2-scaled.jpg

System zarządzania pieniędzmi Jars

,,Dlaczego więc powinieneś zacząć stosować system 6-słoików?

Ponieważ nawyk jest ważniejszy niż ilość. 

W tej chwili możesz myśleć: „Nie zarabiam dużo pieniędzy” lub „moje wydatki są zbyt wysokie”.

Czy mówię, że musisz codziennie wkładać na swoje konta 1000 USD? Nie, nie powiedziałem tego.

Dlaczego nie sugeruję określonej kwoty, ale pewne procenty? Dzięki temu każda osoba, niezależnie od tego, czy zarabia 100 000 USD tygodniowo, czy 1 USD tygodniowo, może korzystać z tego systemu zarządzania pieniędzmi.

Tak, jeśli zarabiasz 1 dolara tygodniowo, możesz skorzystać z tego systemu.” !

T.Harv Eker

Opracowała: mgr Ewa Rusek

Follow

https://app.linkhouse.co/panel/advertiser/market

Subskrybuj Nasz Biuletyn