Najlepsze konta oszczędnościowe – ranking wrzesień 2020

pieniądze w dłoniach

Sprawdźmy perełki kont oszczędnościowych. W większości przypadków zadowolą one niestety tylko osoby, które nie mają wysokich oszczędności. Sprawdziliśmy jednak na jakie stawki mogą liczyć posiadacze 50, 100 oraz 200 tys. zł.  

Publikujemy ten ranking jako uzupełnienie standardowego rankingu kont oszczędnościowych, i analizujemy konta dla kwoty wyjściowej w wysokości 10 000 zł.

Najlepsze konta oszczędnościowe na 50 000 zł

Źródło: Bankier.pl

Najlepszym kontem oszczędnościowym na 50 000 zł jest EKOkonto oszczędnościowe 500+ od BOŚ Banku ze stawką w wysokości 1,60 proc. w skali roku.Warunkiem jest założenie konta osobistego, na które będzie wpływać co miesiąc świadczenie z tytułu „Rodzina 500+”. To jednak nie koniec wymogów. Należy również realizować płatności bezgotówkowe na kwotę min. 300 zł/m-c, oraz standardowo potwierdzenia przystąpienia do promocji i wyrażenia zgód marketingowych.

Miejsce drugie zajmują dwa banki, które gwarantują stawkę w wysokości 1,50 proc. w skali roku. Jedną z nich jest Bank Pekao, który tyle daje na Koncie oszczędnościowym Premium. Warunki obowiązujące klientów, którzy się skuszą na tę propozycję, to założenie konta osobistego (lub jego posiadanie, o ile nie korzystało się z niego aktywnie w podanym okresie). Drugą propozycją z takim zyskiem jest konto Nest Oszczędności od Nest Banku. To opcja dla nowych klientów, którzy dobiorą do niego jeszcze konto osobiste.

Na trzecim miejscu Rachunek oszczędzam „Na start” od Credit Agricole. Dla takich oszczędności oprocentowanie będzie wynosiło 1,20 proc. w skali roku. Aby otrzymać taką stawkę, konieczne jest posiadanie statusu nowego klienta, założenie konta osobistego i wyrażenie zgód marketingowych.

Najlepsze konta oszczędnościowe na 100 000 zł

Źródło: Bankier.pl

Czołówka zestawienia na 100 000 zł składa się z tych samych propozycji, choć w innej kolejności. To przez limity kwotowe narzucone przez banki. Po ich przekroczeniu nadwyżka (lub cała kwota na koncie) jest objęta niższym oprocentowaniem. Dotyczy to m.in. ofert od BOŚ Banku, Nest Banku czy mBanku.

Na pierwszym miejscu Konto Oszczędnościowe Premium od Banku Pekao ze stawką w wysokości 1,50 proc. rocznie. Warunki do spełnienia pozostają takie same jak w przypadku niższej kwoty – posiadanie nieużywanego wcześniej konta osobistego lub jego założenie.

Poniżej lider pierwszej tabeli, czyli EKO konto oszczędnościowe od BOŚ Banku – 1,40 proc. w skali roku. Do 50 000 zł klienci otrzymują oprocentowanie w wysokości 1,60 proc., natomiast powyżej – 1,20 proc. w skali roku. Warunki są takie same jak w poprzednim zestawieniu.

TOP3 zamyka Nest Bank i jego konto Nest Oszczędności. 1,25 proc. w skali roku to stawka, która obowiązuje dla wyższych stawek niż 50 000 zł i dotyczy całej sumy. Warunki to posiadanie statusu nowego klienta i otwarcie Nest Konta.

Najlepsze konta oszczędnościowe na 200 000 zł

Źródło: Bankier.pl

Pozycję lidera wśród kont lokacyjnych na 200 000 zł zajmuje EKOkonto oszczędnościowe od BOŚ Banku, który tym samym nie schodzi z dwóch pierwszych miejsc we wszystkich zestawieniach. Ze względu na niższe oprocentowanie dla kwot powyżej 50 000 zł oprocentowanie spada o kolejne punkty procentowe w stosunku do poprzednich tabel. Dla tej kwoty wynosi ono 1,30 proc. w skali roku. Warunki pozostają niezmienne – posiadanie konta osobistego, zapewnienie wpływów z tytułu programu „Rodzina 500+”, dokonywanie płatności kartą i wyrażenie zgód marketingowych.

1,25 proc. w skali roku pozwoliło rachunkowi Nest Oszczędności do Nest Banku na wspięcie się na drugą lokatę. Jest to oferta dla nowych klientów, którzy założą Nest Konto.

Trzecie miejsce – Konto Oszczędnościowe Premium od Banku Pekao. Po zastosowaniu stawki w wysokości 0,20 proc. rocznie dla nadwyżki ponad kwotę 100 000 zł, klient lokujący dwa razy tyle może otrzymać stawkę 0,85 proc. rocznie.

Jak wynika z rankingu Bankier.pl nie ma tu wyższych procentów od 1,50 % .Jednak na naszej stronie znajdziesz o wiele atrakcyjniejsze oprocentowania kont oszczędnościowych jak chociażby to od Credit Agricole:

Oprocentowanie 3% w skali roku obowiązuje:

– na Rachunku Oszczędzam w złotówkach z kwartalną kapitalizacją odsetek;

– dla środków do kwoty 20 000 zł;

– przez 3 miesiące od otwarcia konta;

– jeśli posiadacz konta wyrazi zgody marketingowe.

Szczegóły w Tabeli oprocentowania kont dla osób fizycznych

Oferta nie obejmuje konta klientów, którzy po 1.04.2018 r. byli już posiadaczami kont dla osób fizycznych w banku Credit Agricole.

Źródło: Bankier.pl

by
Dziennikarka z doświadczeniem. Absolwentka Uniwersytetu Warszawskiego, Akademii Wychowania Fizycznego, Olsztyńskiej szkoły Wyższej i Szkoły Muzycznej I i II st. Pedagog, nauczyciel, instruktor. Kocha dzieci, morze i zwierzęta.
Do 1500 zł dla polecającego konto osobiste lub firmowe w programie Polecam Przekorzystnie w Pekao SA PROMOCJA ZAKOŃCZONA! Premiuj z BNP Paribas! Aż 350 zł za korzystanie z Konta Otwartego na Ciebie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

The maximum upload file size: 64 MB. You can upload: image, audio, video, document, spreadsheet, interactive, other. Drop file here

0 shares

Subskrybuj Nasz Biuletyn