Nest Lokata Witaj na 2,1% w Nest Banku

dziadek z wnukami

Nest Lokata Witaj. Interesuje Cię korzystna oferta łącząca konto osobiste z atrakcyjnie oprocentowaną lokatą? Właśnie taką propozycję ma dla Ciebie Nest Bank. Jako nowy posiadacz praktycznie darmowego Nest Konta zyskasz możliwość ulokowania swoich środków na Nest Lokacie Witaj z oprocentowaniem nawet 2,1% w skali roku.

Nest Lokata Witaj – szczegóły

STRONA BANKU

Nest Lokata Witaj to depozyt dla nowych klientów Nest Banku, którzy założą bezpłatne Nest Konto i w ciągu kolejnych 30 dni złożą za pośrednictwem bankowości internetowej wniosek o otwarcie depozytu.

„Nowi klienci” Nest Lokata Witaj to w tym przypadku tacy, którzy pierwszy raz założą rachunek Nest Konto. Jeśli nawet korzystasz już z produktów banku (innych niż konto osobiste), to otwarcie Nest Konta upoważnia Cię do założenia Nest Lokaty Witaj.

Lokatę możesz założyć na 3 lub 6 miesięcy, a wpłacana przez Ciebie kwota powinna mieścić się w przedziale od 1000 do 10 000 zł.

ZAŁÓŻ LOKATĘ

Ile zyskasz na 3-miesięcznej Nest Lokacie Witaj?

Oprocentowanie nominalne Nest Lokat Witaj jest stałe i wynosi 2,5% brutto w skali roku. Wynika z tego, że oprocentowanie netto (po odliczeniu 19% podatku od zysków kapitałowych) jest równe 2,025% w skali roku.

Kapitalizacja odsetek nastąpi pod koniec okresu umownego, co oznacza, że po kwartale zyskasz ok. 0,51%. Dla lepszego zobrazowania możliwych do osiągnięcia zysków przedstawiamy tabelę, w której uwzględniliśmy wysokość odsetek po odliczeniu podatku Belki:

Zysk* z Nest Lokaty Witaj w Nest Banku

Źródło: najlepszalokata.pl
ŹRÓDŁO: NAJLEPSZEKONTO.PL

ZAŁÓŻ LOKATĘ

Nest Lokata Witaj na 6 miesięcy

W przypadku półrocznego depozytu zysk na koniec okresu umownego to 0,85% netto. Oznacza to, że jeśli wpłacisz na lokatę maksymalną kwotę 10 000 zł, Twoje odsetki (po odliczeniu podatku) wyniosą 85 zł.

W przypadku lokaty półrocznej bank uzależnia podwyższenie oprocentowania w miesiącach 4 – 6 od spełnienia dodatkowego warunku. Wybierając wersję 3-miesięczną nie musisz się jednak tym przejmować.

Aby skorzystać z podwyższonego oprocentowania na lokacie 6-miesięcznej, musisz w co najmniej jednym miesiącu kalendarzowym zapewnić wpływ na nowo otwarte Nest Konto w wysokości co najmniej 1 000 zł z tytułu wynagrodzenia, renty, emerytury, stypendium lub świadczenia 500+. Pamiętaj, że wspomniana kwota powinna wpłynąć na rachunek w terminie maksymalnie 60 dni od momentu założenia lokaty. W przeciwnym razie Twoje środki po upływie 3 miesięcy będą oprocentowane według obniżonej stawki (0,05% od 4. miesiąca).

Nieco inne warunki dotyczą osób prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą. W ich przypadku również obowiązuje wymóg otwarcia Nest Konta; przedsiębiorca musi jednak zapewnić wpływ w wysokości aż 6 000 zł i to nie na Nest Konto, a na rachunek firmowy w Nest Banku. Jeśli takowego nie posiadasz, konieczne więc będzie otwarcie BIZnest Konta (na szczęście i ten rachunek jest bezwarunkowo bezpłatny.

Dodatkowym warunkiem stawianym przedsiębiorcom jest dokonanie (choćby w jednym miesiącu kalendarzowym) terminowej płatności miesięcznej zaliczki podatku dochodowego do US lub pełnej składki ZUS.

O czym powinieneś wiedzieć?

Nest Bank nie pobierze od Ciebie ani złotówki za otwarcie i prowadzenie lokaty. To oczywiście standard także w innych bankach, ale warto o tym wspomnieć, szczególnie jeśli zamierzasz otworzyć swoją pierwszą lokatę, na co swoją drogą Nest Lokata Witaj całkiem dobrze się nadaje 🙂

Wniosek o bezpłatny rachunek osobisty i Nest Lokatę Witaj możesz złożyć na stronie Nest Banku. Pamiętaj, aby po otrzymaniu dostępu do rachunku, w ciągu 30 dni otworzyć lokatę z poziomu bankowości elektronicznej banku. Gdy to Ci się uda, wpłatę środków na lokatę zrealizujesz wyłącznie w formie bezgotówkowej (np. przelewając środki z Nest Konta).

Po upływie okresu umownego depozyt może zostać odnowiony. To Ty decydujesz (w momencie jego zakładania), czy lokata ma mieć charakter odnawialny. Decyzję możesz zmienić w dowolnym momencie trwania lokaty za pośrednictwem infolinii. Zwróć uwagę, że oprocentowanie odnowionego depozytu będzie dosyć niskie, równe oprocentowaniu odnowionej standardowej Nest Lokaty (obecnie to 0,01%). Czas trwania nowej lokaty będzie identyczny z okresem Nest Lokaty Witaj.

Pamiętaj też, że zerwanie depozytu przed określonym w umowie terminem spowoduje, że utracisz prawo do odsetek.

Posiadacz lokaty może w każdej chwili wydać dyspozycję dotyczącą wypłaty środków na wypadek śmierci. Tym samym ma prawo zdecydować, której osobie lub osobom (małżonkowi, zstępnym, wstępnym lub rodzeństwu) bank wypłaci w takiej sytuacji pieniądze z lokaty. Środki te nie będą zaliczane do masy spadkowej.

Ile kosztuje Nest Konto?

Nest Konto, którego otwarcie jest konieczne do założenia prezentowanej przez nas lokaty, to praktycznie darmowy rachunek osobisty. Prowadzenie konta oraz obsługa karty debetowej są bezwarunkowo bezpłatne. Jako posiadacz Nest Konta nie zapłacisz dodatkowej prowizji ani za wypłatę z bankomatów w Polsce, ani za przelew internetowy.

Posiadacze Nest Konta zyskują także możliwość efektywnego oszczędzania. Na uwagę zasługują takie produkty jak rachunek Nest Oszczędności (oprocentowany na poziomie 1,5% w skali roku dla kwot do 50 tys. zł oraz 1,25% dla wyższych kwot) oraz Nest Rodzinne Oszczędności. Druga z propozycji, jak wskazuje sama nazwa, została stworzona z myślą o rodzinach. Jest to bezpłatne, długoterminowe konto oszczędnościowe z premią za regularne zasilanie konta. Wysokość premii jest uzależniona od długości okresu oszczędzania, a nawet od liczby posiadanych dzieci. Po 15 latach regularnych wpływów na konto roczna premia może sięgnąć nawet 30% sumy wpłaconej na rachunek w ciągu roku.

Komentarz redakcji

Ze względu na wysokie oprocentowanie (2,1% w skali roku) Nest Lokatę Witaj zaliczyć można do najkorzystniejszych depozytów kwartalnych na rynku. Do tego lokata jest nierozerwalnie związana z Nest Kontem – darmowym rachunkiem osobistym, który oferuje posiadaczom m.in. bezpłatne wypłaty z bankomatów w Polsce i interesujący wybór produktów oszczędnościowych.

Szkoda, że wyższe oprocentowanie na lokacie półrocznej przysługuje wyłącznie po spełnieniu określonego warunku, jakim jest wpływ 1 000 zł na Nest Konto (w przypadku małych przedsiębiorców – 6 000 zł na rachunek firmowy). Z drugiej strony, nie powinno to stanowić przeszkody dla kogoś, kto ma świadomość atrakcyjności oferty. Oprocentowanie lokaty na poziomie 2,1% w skali roku nie zdarza się bowiem często.

Przydatne dokumenty

  1.  Regulamin Nest Lokaty Witaj
  2.  Tabela oprocentowania Nest Banku

O bankuNest Bank

Nest Bank działa w obecnej formie od jesieni 2016 r. i od samego początku przedstawia się jako bank dla rodziny, który wspiera ją w codziennych potrzebach. Działalność instytucji skierowana jest do klientów indywidualnych oraz firm, a oferta lokat jest bardzo konkurencyjna i obejmuje tradycyjne depozyty ze stałym i zmiennym oprocentowaniem. Motto Nest banku to „Rozwiń skrzydła”. Czytaj więcej…

by
Dziennikarka z doświadczeniem. Absolwentka Uniwersytetu Warszawskiego, Akademii Wychowania Fizycznego, Olsztyńskiej szkoły Wyższej i Szkoły Muzycznej I i II st. Pedagog, nauczyciel, instruktor. Kocha dzieci, morze i zwierzęta.
eKonto osobiste w mBanku: nowoczesny i tani rachunek z szansą na 250 zł premii! Załóż firmę z mBank

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

The maximum upload file size: 64 MB. You can upload: image, audio, video, document, spreadsheet, interactive, other. Drop file here

0 shares

Subskrybuj Nasz Biuletyn