PKO Konto za Zero

telefon komórkowy pko

Konto za Zero w PKO Banku Polskim może zainteresować aktywnych klientów i osoby korzystające z programu Rodzina 500+. Prowadzenie rachunku jest darmowe, a opłaty za kartę debetową PKO Ekspres można w łatwy sposób uniknąć. Z kontem powiązana jest nowoczesna bankowość internetowa i mobilna oraz ciekawa oferta walutowa. Teraz w prosty sposób można zdobyć 200 zł premii.

W naszej analizie PKO Konta za Zero (bo tak brzmi pełna nazwa rachunku) przyjrzymy się najważniejszym parametrom tego ROR-u, zwrócimy także uwagę na dodatkowe usługi z nim związane. Od razu możemy zdradzić, że oferta PKO BP powinna zainteresować osoby chętnie korzystające z nowinek technologicznych i obcych walut, natomiast niewiele znajdą dla siebie posiadacze oszczędności i łowcy promocji.

Darmowe konto bankowe od PKO BP– brzmi kusząco, ale jaka jest prawda?

Poszukując rachunku osobistego, zwracamy przede wszystkim uwagę na koszty prowadzenia konta, obsługi karty płatniczej oraz przelewów i najchętniej chcielibyśmy wszystko mieć za zero złotych. Jeśli przyjąć, że darmowe konto to rachunek, za który bank nie pobiera żadnych opłat, to Konto za Zero spełnia ten warunek. Tyle tylko, że nowoczesna bankowość to także transakcje bezgotówkowe, do realizowania których niezbędna jest karta debetowa, więc zasady jej obsługi też powinny być brane pod uwagę w kompleksowej ocenie rachunku. A pod tym względem nie jest zbyt różowo.

Po pierwsze PKO BP wymaga, by wykonać „plastikiem” określoną liczbę transakcji, by był on bezpłatny. Trzeba się także liczyć z kosztami korzystania z bankomatów. Darmowe wypłaty możliwe są tylko z urządzeń własnych banku. Co prawda ich sieć jest bardzo szeroka, ale opłatę za każdą wypłatę z obcego bankomatu, uważamy za poważny mankament.

Załóż konto online

Konto za Zero w PKO BP – podstawowe parametry

Poniżej przedstawiamy najbardziej istotne parametry rachunku Konto za Zero w PKO BP (można go otworzyć jako konto wspólne):KONTOPrzeznaczenie konta

konto osobiste dla osób powyżej 18. r.ż.

Oprocentowanie rachunku 0%

Opłata za otwarcie konta 0 zł

Miesięczna opłata za prowadzenie rachunku 0 zł

INNE Blik, HCE, Apple Pay, Garmin Pay

Załóż konto online

Dla miłośników nowoczesnej bankowości

Przez długie lata PKO BP postrzegany był jako moloch nie nadążający za zmianami zachodzącymi w bankowości. Jakiś czas temu zaczęło się to zmieniać i obecnie ten największy polski bank jest równocześnie jednym z najnowocześniejszych.

Płatności mobilne

Trudno sobie dziś wyobrazić dobre konto osobiste bez szerokiego pakietu płatności mobilnych. W PKO BP dostępne są BlikApple Pay, HCE oraz Garmin Pay, można więc powiedzieć, że bank znajduje się w czołówce instytucji wdrażających nowinki technologiczne. Brakuje jednak Google Pay, co uważamy za bardzo istotną wadę oferty banku.

Bankowość internetowa iPKO

W bankowości internetowej iPKO zrealizujesz oczywiście wszystkie podstawowe operacje bankowe, ale za jej pośrednictwem zyskasz także dostęp do wielu innych usług (o części z nich piszemy niżej). Skorzystanie z nich nie powinno Ci sprawić kłopotów, gdyż nawigacja jest bardzo intuicyjna, a na dodatek PKO BP przygotował szczegółową “instrukcję obsługi”. W Przewodniku po bankowości elektronicznej i telefonicznej znajdziesz dokładne informacje o sposobach dostępu do rachunku, precyzyjne wskazówki, jak aktywować konto i korzystać z jego funkcjonalności, opis autoryzacji dyspozycji i omówienie zasad bezpieczeństwa, których należy przestrzegać, by nie stać się ofiarą cyberprzestępstwa.

Aplikacja mobilna

IKO (tak brzmi nazwa apki) cieszy się dużym uznaniem użytkowników, o czym świadczy bardzo wiele pozytywnych opinii w sklepach z aplikacjami (średnia ocen 4,8 w 5-stopniowej skali).

IKO

PKO BP

Przy pomocy aplikacji możesz dokonywać wypłat z bankomatów PKO BP, przelewać środki na numer telefonu odbiorcy, płacić w wybranych sklepach, a nawet w Internecie. W apce kupisz też bilety komunikacji miejskiej i zapłacisz za parking.

Szczegółowe omówienie aplikacji znajdziesz na stronie banku „IKO.

Rachunek Walutowy w aż 10 walutach

Możliwość podpięcia do karty debetowej rachunku walutowego w jednej z dziesięciu walut (EUR, USD, GBP, CHF, DKK, NOK, SEK, CZK, HRK, HUF) to dobra wiadomość dla miłośników podróży i osób często dokonujących zakupów za granicą. Oferta PKO BP pozwala uniknąć kosztów przewalutowania (sprawdź, jak działa karta wielowalutowa), a na dodatek bank udostępnia także kantor internetowy, dzięki któremu kupisz potrzebną Ci walutę poprzez bankowość internetową iPKO lub aplikację mobilną IKO.

Rachunek Walutowy

PKO BP

WALUTAEUR, USD, GBP, CHF + 6 innychKONTO0 zł / 6,90 złKARTAod 0 zł do 8 złBANKOMATY ZA GRANICĄod 0 zł do 3%, min. 10 złWięcejkonkurencyjny spreaddostęp do korzystnych kursów wymiany w ramach kantoru walutowego PKO BPwięcejPokaż szczegółyDo porównania

Niewiele dla oszczędzających

PKO BP niestety nie oferuje zbyt wiele oszczędzającym.

Konto Oszczędnościowe Plus

Możesz na nie wpłacać pieniądze w dowolnym momencie i wypłacać je bez utraty odsetek. Musisz jednak pamiętać, że tylko pierwsza wypłata w miesiącu jest bezpłatna, za każdą kolejną bank pobiera prowizję.

Konto Oszczędnościowe PLUS

PKO BP

Szczegóły konta znajdziesz na Tej Stronie Banku

Autooszczędzanie

Autooszczędzanie to wygodny sposób na oszczędzanie przy codziennych płatnościach wykonywanych kartą debetową, w ramach bankowości elektronicznej i w formie polecenia przelewu. Do wyboru masz 3 możliwości:

  • zaokrąglanie kwoty transakcji do pełnych złotych;
  • stała kwota od każdej operacji, np. 5 zł;
  • procentowa wartość wykonanej transakcji.

Dobrze, że PKO BP zachęca do oszczędzania przy okazji codziennych transakcji. Źle, że pieniądze są przelewane na konto oszczędnościowe, gdzie mieszają się z innymi oszczędnościami, więc trudno sprawdzić, ile się zaoszczędziło w ten sposób. Na dodatek bank nie oferuje jakichkolwiek bonusów za odkładanie pieniędzy, np. w postaci podwyższonego oprocentowania zgromadzonych w ten sposób środków.

Autooszczędzanie

PKO BP

OPROCENTOWANIE poniżej 1,2%

OPŁATA ZA KONTO1 zł

KONTO OSOBISTE I OSZCZĘDNOŚCIOWE WYMAGANE? TA

Dużo metod oszczędzania sztywna opłata za prowadzenie rachunku więcej.

Dodatkowe usługi do Konta za Zero

Wybierając konto osobiste, warto także przyjrzeć się usługom dodatkowym oferowanym jego właścicielom. W przypadku Konta za Zero pakiet możliwości jest dość szeroki, zobaczmy zatem co oferuje PKO BP.

Debet na koncie

Debet na koncie to dobry sposób na niespodziewane zakupy i nieplanowane wydatki. Wniosek można złożyć w bankowości internetowej iPKO, aplikacji mobilnej IKO lub dowolnej placówce banku. Wysokość kwoty, która zostanie Ci przyznana, zależy od wysokości Twoich dochodów, a opłata za korzystanie z debetu pobierana jest tylko w tym miesiącu, w którym sięgniesz po pieniądze banku.

Własny wizerunek na karcie płatniczej

Coraz więcej banków udostępnia niestandardowy wzór karty debetowej. W PKO BP jednorazowy koszt wydania takiego „plastiku” wynosi 14,90 zł. Wśród dostępnych propozycji coś ciekawego dla siebie znajdą zarówno miłośnicy przyrody, kibice sportowi, jak i zwolennicy abstrakcyjnych grafik, dzięki czemu transakcje kartą będą nie tylko zwykłą czynnością, ale i okazją do zaprezentowania własnej osobowości.

Profil zaufany

Profil zaufany to bezpłatne narzędzie do załatwiania spraw urzędowych zdalnie. Możesz go uzyskać, korzystając z e-Tożsamości, a później złożyć wniosek o nowy dowód osobisty lub zgłosić jego utratę, sprawdzić punkty karne, zobaczyć aktualne i historyczne dane o swoich pojazdach, a nawet zyskać dostęp do informacji o leczeniu w Internetowym Koncie Pacjenta.

Ubezpieczenie na życie

Posiadacze Konta za Zero mogą też skorzystać z 1 z 3 wariantów ubezpieczenia od następstw nieszczęśliwych wypadków (NNW) i śmierci. Produkt zapewnia ochronę także w przypadku trwałej i całkowitej niezdolności do pracy wskutek nieszczęśliwego wypadku, inwalidztwa oraz choroby Alzheimera.

Konto za Zero raczej nie dla Łowców Promocji

Konto za Zero dość rzadko oferowane jest w promocji. Akcje specjalne adresowane są raczej do obecnych klientów banku PKO BP i zachęcają do skorzystania z innych produktów z jego oferty, np. karty płatniczej, wykupienia ubezpieczenia (majątkowego, komunikacyjnego itp.).Aktualne promocje:

Propozycja głównie dla aktywnych

Konto za Zero oferowane przez PKO Bank Polski to dobry wybór dla osób aktywnych i nowoczesnych, rzadko odwiedzających placówki stacjonarne. Posiadacze tego rachunku otrzymują nieograniczony dostęp do konta nie tylko przez Internet, ale także poprzez aplikację mobilną.

Atutami Konta za Zero są też z pewnością brak opłaty za prowadzenie konta, nowoczesna bankowość elektroniczna oraz rachunek walutowy dostępny w aż 10 walutach.

Pamiętaj jednak, że bank naliczy Ci prowizję za korzystanie z SMS-ów do zatwierdzania transakcji (autoryzacja mobilna w smartfonie jest darmowa), wpłaty i wypłaty gotówki w oddziałach oraz za taką niepozorną usługę jak cashback.

Drogie są także wypłaty z bankomatów nienależących do PKO BP, a jedyną możliwością uniknięcia słonej prowizji jest sięgnięcie po gotówkę za pomocą Blika.

Podsumowując, jeśli chętnie korzystasz z karty i aplikacji mobilnych, możesz poważnie rozważyć wybór omawianego rachunku. Dla osób bardziej przywiązanych do gotówki, a także potrzebujących od czasu do czasu skorzystać z obsługi w oddziale, konto w PKO BP może okazać się dość drogim rozwiązaniem, związane z nim koszty mogą wynieść nawet kilkadziesiąt złotych miesięcznie.

Nasza opinia

Nazwa Konto za Zero nie do końca graniczy z prawdą, ponieważ bezpłatne są tylko podstawowe usługi związane z rachunkiem (np. jego prowadzenie, przelewy internetowe, korzystanie z Blika), natomiast korzystanie z karty debetowej, możliwe jest za zero złotych tylko w przypadku spełnienia warunku dotyczącego transakcji bezgotówkowych.

Znając plusy i minusy Konta za Zero z PKO BP, sam musisz sobie odpowiedzieć na pytanie, czy i w jakim zakresie spełnia ono Twoje oczekiwania.

Załóż konto online

Drukuj

by
Dziennikarka z doświadczeniem. Absolwentka Uniwersytetu Warszawskiego, Akademii Wychowania Fizycznego, Olsztyńskiej szkoły Wyższej i Szkoły Muzycznej I i II st. Pedagog, nauczyciel, instruktor. Kocha dzieci, morze i zwierzęta.
Konto z Lwem Konto Otwarte na Ciebie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

The maximum upload file size: 64 MB. You can upload: image, audio, video, document, spreadsheet, interactive, other. Drop file here

0 shares

Subskrybuj Nasz Biuletyn