Ranking lokat kwartalnych

kolorowe nożyczki
Scissors shears harcutting work tools icons flat set isolated vector illustration

Przez ostatni kwartał toczyła się istna rewolucja wśród lokat. Doszło nawet do spadku 0,60%.

Depozyty 3-miesięczne z najkorzystniejszymi stawkami znajdują się w trzech tabelach. Dwie pierwsze to lokaty na niższą kwotę – 10 000 zł. Jedna z nich z wyższymi stawkami i spełnieniem dodatkowych warunków, druga to lokaty bez ograniczeń. Ostatni ranking dotyczy lokat na 100 000 zł. Włączyliśmy również oferty z najwyższą stawką.

Lokaty kwartalne na 10 000 zł z dodatkowymi warunkami

Ranking lokat kwartalnych

tabela lokaty kwartalne
tabela lokat kwartalnych
Źródło: Bankier.pl, stan na 13.07.2020 r.

TOP 3

Lubię to Polecam” od Banku Millennium oraz Nest Lokata Witaj od Nest Banku wróciły na 1 pozycję.

Lubię to polecam przerwa była dłuższa, straciła bowiem status lidera w kwietniu br. po obniżce z 4 do 2,50 proc. w stosunku rocznym. Jest to oferta dla posiadaczy rachunku w banku Millennium. Warunki są dość standardowe bo jest program poleceń gdzie należy skutecznie polecić założenie konta swoim znajomym bądź bliskim oraz zrealizować płatność bezgotówkową kartą lub Blikiem na kwotę 360 zł w ciągu 30 dni od otwarcia konta przez osobę poleconą.

Miejsce drugie to Idea Bank oraz Lokata Happy, która obecnie oferuje 2,00 proc. rocznie.

W TOP3 jest również e-Lokata na Plusie od BOŚ Banku ze stawką w wysokości 1,25 proc. w skali roku. Podobnie jak w Idea Banku skorzystają z oferty tylko te osoby, które są nowymi klientami.

Najlepsze lokaty kwartalne na 10 000 zł bez dodatkowych warunków

Ranking lokat kwartalnych

tabelka lokat
Źródło: Bankier.pl, stan na 13.07.2020 r.

Lokaty na 10.000 to już niestety stawki poniżej 1%. Jak widzimy w zestawieniu najlepszą z nich jest Lokata standardowa od Inbanku.

Lokata NR 1 od Idea Banku proponuje niewiele mniej, bo 0,60 proc. w stosunku rocznym. Getin Noble Bank na trzecim miejscu – 0,40 proc. rocznie.

Lokaty kwartalne na 100 000 zł

Ranking lokat kwartalnych

tabela lokat
Źródło: Bankier.pl, stan na 13.07.2020 r.

Wpłata 100 000 zł niestety nie oznacza otrzymania lepszej propozycji na lokacie kwartalnej. Wręcz przeciwnie – maksymalna stawka jest niższa niż w przypadku ofert dla niższych wkładów i wynosi 1,70 proc. w skali roku i takim procentem może się pochwalić Lokat HAPPY PRO od Idea Banku, która jest niestety bądź ,,stety” propozycją tylko dla nowych klientów.

1,10 proc. w skali roku płaci Lokata Facto od BFF Banking Group, która wymaga założenia rachunku depozytowego. neoBank z energoLOKATĄ 3M PLUS zajmuje trzecią pozycję dzięki oprocentowaniu w wysokości 1 proc. w skali roku. To oferta dla nowych klientów, którzy muszą posiadać wcześniej konto osobiste lub portfel depozytowy z oferty tego banku.

Sytuacja na rynku

Od marca, kiedy Rada Polityki Pieniężnej obniżyła stopy procentowe NBP, lokaty terminowe to ciągłe obniżki i tak na przykład cięcia były nieuniknione w:

  • BFF Banking Group – obniżka na Lokacie Facto z 2 na 1,10 proc. w skali roku,
  • BOŚ Bank – obniżka oprocentowania na EKOlokacie z 0,50 na 0,20 proc. rocznie,
  • Idea Bank – cięcie na Lokacie Happy (z 2,40 na 2 proc. rocznie), Lokacie Happy Pro (z 1,90 na 1,70 proc. w skali roku) oraz Lokacie NR 1 (z 0,90 na 0,60 proc. w skali roku),
  • Getin Noble Bank – Lokata Tradycyjna ma teraz stawkę w wysokości 0,40 zamiast 0,60 proc. rocznie, a Lokata na Nowe Środki 0,60 zamiast 1 proc. w skali roku,
  • Inbank – aktualizacja stawki na Lokacie standardowej z 1,30 do 0,70 proc. w stosunku rocznym,
  • mBank – obniżka na Lokacie dla nowych klientów z 3 do 1 proc. rocznie,
  • PlusBank – zmiana stawki z 1,60 na 0,70 proc. rocznie na Lokacie „Nowa Kasa=Większy Zysk”,
  • Toyota Bank – nowa stawka na Lokacie Standardowej to 0,25 a nie 0,80 proc. w skali roku jak na początku czerwca.

Również Bank Pekao zakończył promocję Lokaty PeoPay na 3 proc.

Na dzień dzisiejszy Moje konto ma do zaoferowania 2% od PEKAO. SA, 1,85% OD INBANKU, IDEA BANK 1,80% I OD LOKAT FACTO 1,60% – SPRAWDŹ ANALIZY

Źródło: Bankier.pl

by
Dziennikarka z doświadczeniem. Absolwentka Uniwersytetu Warszawskiego, Akademii Wychowania Fizycznego, Olsztyńskiej szkoły Wyższej i Szkoły Muzycznej I i II st. Pedagog, nauczyciel, instruktor. Kocha dzieci, morze i zwierzęta.
Promocja zakończona sprawdź nową :250 zł na start za konto osobiste + 300 zł zwrotu za rachunki i 2% na lokacie. Konto PKO od 18 do 26 roku życia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

The maximum upload file size: 64 MB. You can upload: image, audio, video, document, spreadsheet, interactive, other. Drop file here

0 shares

Subskrybuj Nasz Biuletyn