Santander Bank Polska

logo Santander Bank Polska

Santander Bank Polska powstał w wyniku fuzji Banku Zachodniego S.A. z Wielkopolskim Bankiem Kredytowym S.A w 2001 roku. Od 1 kwietnia 2011 r. jest częścią Grupy Santander – jednej z największych w Europie i na świecie. W 2013 r. Santander Bank Polska połączył się z Kredyt Bankiem, stając się tym samym trzecim co do wielkości bankiem w Polsce pod względem aktywów i depozytów. Od 7 września 2018 r. bank funkcjonuje pod nazwą Santander Bank Polska i może się poszczycić jedną z największych w Polsce siecią placówek i oddziałów (blisko 1000).

Informacje o Santander Bank Polska

Prezes zarządu:

Michał Gajewski

Siedziba:

Warszawa 00-854, al. Jana Pawła II 17

Data założenia:

2001 r.

Infolinia – klienci indywidualni

1 9999

Kapitał zakładowy:

993 334 810 zł

Infolinia – mikro i małe firmy

1 9999

NIP:

896-000-56-73

Kod BIC/Swift:

WBKPPLPP

Propozycje Santander Bank Polska dla klientów indywidualnych

Klienci detaliczni mają do wyboru następujące konta osobiste: Konto Jakie Chcę, konto Select (przeznaczone dla osób zaliczonych do segmentu premium) oraz Konto Private Banking prowadzone na indywidualnych warunkach i dedykowane najzamożniejszym klientom. Warto jednak dodać, że Konto Jakie Chcę jest oferowane w dwóch wariantach: dla osób od 13. do 26. roku życia oraz starszych, przy czym obie wersje dość znacznie różnią się pod względem opłat.

Tym, co szczególnie wyróżnia Konto Jakie Chcę na rynku, jest możliwość samodzielnego określenia, w jaki sposób ma być pobierana opłata za obsługę karty. W zależności od swoich preferencji możemy zdecydować się na stałą opłatę (3 zł) lub też na warunkową prowizję (5 zł). W tym ostatnim przypadku, jeśli chcemy, by obsługa plastiku stała się bezpłatna, musimy wykonać min. 5 transakcji kartą na dowolną kwotę w miesiącu.

Dużym atutem Konta Jakie Chcę jest dostęp do nowoczesnych rozwiązań technologicznych. Bank oferuje swoim klientom szeroką gamę płatności mobilnych (Blik, Google Pay, Apple Pay, Garmin Pay, Fitbit Pay) i ułatwia płatności internetowe (portfel cyfrowy Masterpass i płatności pay-by-link).

Na uwagę zasługuje też system transakcyjny banku i przyjazna w obsłudze aplikacja mobilna, do której można zalogować się PIN-em lub odciskiem palca i zarządzać rachunkiem za pomocą smartfona. Na liście udogodnień dostępnych w bankowości elektronicznej są m.in. płatności zbliżeniowe, przelewy (złotowe, walutowe, natychmiastowe i na telefon) oraz możliwość korzystania z płatności BLIK.

Ponadto aplikacja Santander Mobile oferuje takie usługi, jak zakup biletów komunikacji miejskiej, opłacenie parkingu i taksówki, znalezienie najbliżej zlokalizowanego bankomatu i szybki dostęp do pozostałych produktów banku (lokat, kont oszczędnościowych, kont walutowych itp.).

Oferta dla klientów firmowych

Dla klientów biznesowych bank przygotował dwa rachunki. Konto Firmowe Godne Polecenia adresowane do szerokiego spektrum podmiotów (jednoosobowych działalności gospodarczych, spółek, fundacji, stowarzyszeń i spółdzielni) oraz Konto Firmowe Godne Polecenia Premium. Ten ostatni ROR dedykowany jest klientom, którym zależy na bardziej złożonych instrumentach finansowych.

W ramach obu rachunków możemy skorzystać z bogatego wachlarza dodatkowych produktów i usług, które poprawiają komfort prowadzenia własnej działalności gospodarczej. Warto tu wspomnieć o rozbudowanej ofercie kredytów i pożyczek, e-Księgowości dostępnej w aż 7 pakietach, bezpłatnej elektronicznej platformie wymiany walut eFX czy darmowym portalu Santander Trade wspierającym handel zagraniczny.

Sesje Elixir w Santander Bank Polska

Related Posts

by
Dziennikarka z doświadczeniem w roli rzecznika prasowego i specjalisty ds. public relations. Absolwentka Uniwersytetu Warszawskiego, Akademii Wychowania Fizycznego, Olsztyńskiej szkoły Wyższej i Szkoły Muzycznej I i II st. Pedagog, nauczyciel, instruktor. Kocha dzieci, morze i zwierzęta.
300 zł za Konto 360° i lokatę strukturyzowaną Banku Millennium eKonto w mBanku premia 160 zł i 2% do kwoty 10 000 zł do automatycznego oszczędzania na Moje cele

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


The maximum upload file size: 64 MB.
You can upload: image, audio, video, document, spreadsheet, interactive, other.

0 shares

Subskrybuj Nasz Biuletyn

Najnowsze posty