Wskazówki dotyczące naprawy pompy hydraulicznej

Niezależnie od tego, czy jesteś właścicielem małej firmy, czy dużego kompleksu przemysłowego, możesz rozważyć skontaktowanie się z firmą zajmującą się naprawą pomp hydraulicznych. Uszkodzona pompa hydrauliczna może powodować liczne problemy zarówno dla właściciela, jak i dla firmy, począwszy od niskiej wydajności, a skończywszy na hałasie i odgłosach zgrzytania lub tarcia. Ponadto ten problem może prowadzić do niepotrzebnego zużycia otaczających maszyn i ostatecznie będzie kosztować więcej pieniędzy na dłuższą metę. Jeśli jednak szukasz szybkiego rozwiązania, usługi firmy zajmującej się naprawą pomp hydraulicznych są świetnym wyborem.

Kawitacja
Jeśli masz problemy z pompą hydrauliczną, prawdopodobnie przyczyną jest kawitacja. Tego typu uszkodzenia powodują powstawanie pustych przestrzeni w oleju, co zmniejsza skuteczność smarowania. W rezultacie pompa może nie działać tak wydajnie, jak powinna, powodując dodatkowe zużycie. Co więcej, kawitacja jest trudna do naprawienia, gdy już wystąpiła, dlatego kluczowe znaczenie ma zapobieganie. Aby zapobiec tego typu uszkodzeniom, postępuj zgodnie z tymi prostymi wskazówkami.

Najpierw sprawdź poziomy płynów. Poziom płynu w końcówce ssącej pompy powinien być wyższy niż ciśnienie pary, w przeciwnym razie powietrze będzie infiltrować i tworzyć pęcherzyki gazu. Inną oznaką kawitacji są niespójne poziomy zbiornika ssącego. Ten problem dotyczy wysokości podnoszenia w pompie. Często jest to wynik połknięcia powietrza lub małego wirnika. Ponadto przewody ssące pompy mogą zawierać przeszkody, takie jak ostre kolanka, zawory i złączki. Płyn może również stracić ciśnienie w wyniku tarcia. W takim przypadku w wirniku pompy może wystąpić kawitacja. https://pompyhydrauliczne-czesci.pl

Proces naprawy pompy hydraulicznej
Odbudowa pompy hydraulicznej wymaga specjalistycznej wiedzy i umiejętności. Najpierw zdemontuj pompę i zidentyfikuj uszkodzone elementy. Po ustaleniu przyczyny pompa jest odbudowywana na części fabrycznie nowe lub regenerowane. W niektórych przypadkach zużyte części mogą zostać zaakceptowane do regeneracji. Ta przebudowana pompa przechodzi dynamiczne testy, aby upewnić się, że spełnia te same specyfikacje techniczne, co zupełnie nowa.

Aby sprawdzić stan pompy, technik powinien posłuchać odgłosów wydawanych przez sprzęt. Dźwięki te wskazują na awarie mechaniczne, które mogą obejmować kawitację, zużyte łożyska i nadmierne zużycie elementów wewnętrznych. Gdy części pompy ulegną uszkodzeniu, temperatura wzrośnie, płyn może nie płynąć prawidłowo, a pompa może działać nieefektywnie. Dlatego konieczna jest naprawa, aby zapobiec dalszym uszkodzeniom. https://serwis-hydro-sauer.pl/numery-katalogowe-czesci-serwisowych-do-produktow-danfoss/

Żywotność pompy hydraulicznej
Żywotność pompy hydraulicznej jest bezpośrednio związana z dwoma czynnikami: jej prędkością i ciśnieniem. Ciśnienie wydłuża żywotność pompy, ponieważ wywołuje obciążenia boczne na łożysku wału pompy. Obciążenia boczne są odwrotnie proporcjonalne do prędkości wału, a zmniejszenie ciśnienia skraca żywotność pompy ośmiokrotnie. Prędkość i ciśnienie pompy mają bezpośredni wpływ na jej żywotność i ważne jest utrzymanie właściwych warunków pracy w celu maksymalizacji wydajności pompy.

Oprócz rodzaju oleju hydraulicznego stosowanego w pompie hydraulicznej, ważnym czynnikiem jest czystość oleju. Stosowanie specjalnego oleju nie wpłynie na żywotność pompy, ale sprawi, że będzie pracowała płynniej. Czysty olej ma zasadnicze znaczenie dla trwałości elementów hydraulicznych, a pompa hydrauliczna nie jest wyjątkiem. Ten artykuł pomoże Ci określić, jak przedłużyć żywotność pompy hydraulicznej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *