Z dziećmi warto się liczyć!

chłopiec ogląda nową aplikację banku PKO BP

Informacje ogólne – Z dziećmi warto się liczyć

Dzięki korzystaniu z dziecięcej i młodzieżowej bankowości pod okiem rodziców, młodsze i starsze pociechy mogą wejść w świat finansów, uczyć się odpowiedzialności za posiadane pieniądze i zdobywać podstawy wiedzy zarządzania nimi. To umiejętności, które w dorosłym życiu będą procentować. Szczegóły i regulamin promocji: www.pkobp.pl/lpk/promocja-warto/.

Załóż konto

PKO Bank Polski był pierwszym bankiem na polskim rynku, który wyszedł z ofertą kont dla dzieci, w tym przeznaczonym specjalnie dla nich serwisem transakcyjnym i aplikacją mobilną. Serwis PKO Junior jest dostępny od lipca 2013 r. (aplikacja od maja 2016 r.) i był uruchomiony jako jeden z pierwszych na świecie serwisów bankowości internetowej dla najmłodszych i zarazem kompleksowy program edukacji finansowej. Uczenie dzieci zarządzania pieniędzmi jest łatwiejsze, gdy najmłodsi mają własne konto oraz serwis i aplikację PKO Junior lub starsi używają iPKO i aplikacji IKO.

– Kiedyś rodzice kupowali dzieciom świnki-skarbonki, by nauczyć je oszczędzania i umiejętnego gospodarowania pieniędzmi. Dziś, gdy dzieci i nastolatki są niemal „zrośnięte” ze smartfonem i komputerem, lepszymi do takiej edukacji narzędziami są: konto w banku, karta i aplikacja mobilna. Warto o tym pomyśleć, zwłaszcza, że teraz, oprócz wygody w zarządzaniu pieniędzmi i wartości edukacyjnej naszych kont, oferujemy jeszcze dodatkową korzyść finansową – 100 złotych w postaci karty podarunkowej. Można je dobrze wydać na rozwijanie dziecięcych pasji i zainteresowań

– podkreśla Paweł Placzke, Dyrektor Departamentu Produktów Klienta Indywidualnego.

Załóż konto

Z dziećmi warto się liczyć

Krok 1

  • jeśli Twoje dziecko nie skończyło jeszcze 13 r.ż. – złóż wniosek i zawrzyj umowę o PKO Konto Dziecka oraz (odrębnie) o kartę PKO Junior;
  • w przypadku, gdy Twoja pociecha jest w wieku 13 – 18 lat – wyraź zgodę na zawarcie przez małoletniego umowy o PKO Konto Pierwsze wraz z kartą debetową.

Możesz to zrobić w placówce, na stronie internetowej banku, jak i w serwisie iPKO.

Krok 2

Formularz rejestracji w promocji "Z dziećmi warto się liczyć"
  • wyraź zgodę przynajmniej na otrzymanie od banku informacji marketingowych za pomocą urządzeń elektronicznych. Jeśli jesteś już klientem PKO BP, a nie masz pewności, czy masz wyrażoną taką zgodę, przeczytaj, jak to sprawdzić.

Jak założyć konto – Z dziećmi warto się liczyć

Klienci PKO Banku Polskiego mogą założyć PKO Konto Dziecka przez bankowość internetową iPKO albo odwiedzając placówkę bankową. Można również złożyć wniosek internetowy o ROR wraz z Kontem Dziecka i zawrzeć umowę w obecności kuriera. Konto jest elementem kompleksowej oferty finansowo-edukacyjnej PKO Junior. 

Pozytywne aspekty konta – Z dziećmi warto się liczyć

Dziecko może zarządzać swoimi pieniędzmi poprzez serwis internetowy i aplikację mobilną PKO Junior, która jest dostępna dla telefonów z systemami Android i iOS. Dzięki tym narzędziom dziecko uczy się stawiać pierwsze kroki w bankowości pod okiem dorosłych: inicjuje polecenia przelewu w telefonie, zakłada wirtualne skarbonki. W serwisie iPKO rodzice mogą kontrolować finanse dziecka i zarządzać jego kartą.

Mogą też w PKO Junior wyznaczać dziecku ,,zadania” dotyczące np. planowania czy systematyczności, a potem przyznawać nagrody za ich wykonanie. Dla dzieci do 13. roku życia dostępna jest wygodna i bezpieczna karta debetowa PKO Junior, która można: płacić zbliżeniowo do 30 zł bez kodu PIN, płacić w internecie, bezpłatnie wypłacać pieniądze i doładowywać telefon w bankomatach PKO Banku Polskiego. Prowadzenie konta jest bezpłatne a szczegóły tej kompleksowej oferty są dostępne na stronie internetowej: www.pkobp.pl/klienci-indywidualni/dla-dzieci/oferta-pko-junior/.

Załóż konto

Inne propozycje Banku PKO BP

KONTO DLA DZIECKA OD 0DO 18 R.Ż. CZYTAJ DALEJ
CZYTAJ OPIS…
CZYTAJ …
CZYTAJ…
Drukuj

Źródło: Strona banku

by
Dziennikarka z doświadczeniem. Absolwentka Uniwersytetu Warszawskiego, Akademii Wychowania Fizycznego, Olsztyńskiej szkoły Wyższej i Szkoły Muzycznej I i II st. Pedagog, nauczyciel, instruktor. Kocha dzieci, morze i zwierzęta.
Promocja zakończona. Zawsze warto płacić kartą. 200 zł od BNP Paribas Lokaty Nest Bank

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

The maximum upload file size: 64 MB. You can upload: image, audio, video, document, spreadsheet, interactive, other. Drop file here

0 shares

Subskrybuj Nasz Biuletyn