Załóż firmę z mBank

Załóż firmę z mBankiem

Załóż firmę z mBank. Wypełniając jeden krótki i prosty wniosek, pełen podpowiedzi od ekspertów, możesz założyć firmę i konto – przez internet. Cały proces zakładania firmy odbywa się w porozumieniu z Ministerstwem Przedsiębiorczości i Technologii. Dodatkowo, składając wniosek, można bezpłatnie skonsultować się z księgową, która w razie potrzeby udzieli pomocy. A do tego rachunek firmowy za 0 zł przez 2 lata! Sprawdźmy to!

Spis treści:

 1. Informacje ogólne – Załóż firmę z mBankiem
 2. Opłaty za prowadzenie rachunku firmowego
 3. Jak wygląda proces akcji Załóż firmę z mBankiem
 4. Jakie decyzje musisz podjąć zanim zaczniesz wypełniać wniosek?
 5. Profil zaufany
 6. Czy musisz być klientem banku, aby skorzystać z usługi?
 7. Inne propozycje od mBanku
 8. O banku

Informacje ogólne – Załóż firmę z mBank

Kto może otworzyć firmę z mBankiem?

Osoba, która chce założyć jednoosobową działalność gospodarczą

Masz skończone 18 lat, posiadasz polskie obywatelstwo, dowód osobisty i jesteś rezydentem( czyli masz polski stały adres zamieszkania).

Opłaty za prowadzenie rachunku firmowego

0 zł :

 • za otwarcie i prowadzenie konta
 • za internetowe przelewy krajowe w PLN
 • za kartę debetową
 • za wypłatę gotówki z bankomatów mBanku, Planet Cash, Euronetu, Santander Bank Polska S.A.
 • za internetowe przelewy w EUR do krajów Unii Europejskiej oraz Islandii, Norwegii, Lichtensteinu i Szwajcarii
 • za wpłaty we wpłatomatach mBanku, Planet Cash, Cashline, Euronetu

To wszystko gwarantuje nam bank przez 2 lata!

Załóż firmę

Jak wygląda proces akcji Załóż firmę z mBankiem

Wniosek wypełnisz przez Internet na tej stronie banku. Cały proces nie zajmie Ci więcej niż 10 minut i jest bardzo prosty. Mało tego, oprócz tego, że możesz założyć firmę to również konto firmowe, zamówić kartę, terminal płatniczy i nawet księgowość. Po podpisaniu wszystkich wniosków dostaniesz sms ii e-mail z informacją o założeniu firmy oraz Regon i NIP.

Jedną rzeczą, którą musisz niestety zgłosić osobiście to formularz ZZA w ZUS, oraz formularz VAT-R w US , jeżeli chcesz być płatnikiem VAT.

Zakładałam niedawno firmę więc wiem, że ten proces odbywa się dokładnie tak jak to opisałam. Musisz obowiązkowo zgłosić się do ZUS (Zakład Ubezpieczeń Społecznych), ponieważ będziesz musiał płacić składki na ubezpieczenie. Z autopsji wiem że jest to ok 320 zł miesięcznie, ale jeżeli jesteś jeszcze gdzieś indziej ubezpieczony np masz stałą pracę. VAT nie jest obowiązkowy.

Podczas wypełniania wniosku możesz bezpłatnie skontaktować się z księgową z serwisu SuperKsięgowa.pl. Wystarczy, że na wniosku wybierzesz przycisk „Zamów rozmowę z księgową. Kliknij!” lub zadzwonisz pod numer tel.: 22 100 46 70. Infolinia dostępna jest od poniedziałku do piątku w godz. od 6:00 do 22:00 oraz w weekendy w godz. od 9:00 do 17:00.

Jakie decyzje musisz podjąć zanim zaczniesz wypełniać wniosek?

Poniżej znajduje się lista, dzięki której szybko sprawdzisz, czy podjąłeś już wszystkie decyzje, aby otworzyć firmę.
Lista do ściągnięcia

Profil zaufany

Jeśli nie masz jeszcze Profilu Zaufanego, będziesz mógł go założyć podczas procesu otwarcia firmy z mBankiem. Profil Zaufany to Twój cyfrowy podpis dla administracji publicznej. Jest on całkowicie bezpłatny. Pełni funkcję Twojego podpisu elektronicznego, którym możesz potwierdzać dokumenty wysyłane do urzędów.

Czy musisz być klientem banku, aby skorzystać z usługi?

Nie, firmę z mBankiem może otworzyć każdy i nie musisz być wcześniej klientem mBanku. Jeśli nie masz konta indywidualnego w mBanku, proces otwarcia firmy będzie jedynie trochę dłuższy, ponieważ musisz podpisać dokumenty, a my musimy zweryfikować Twoją tożsamość. Możesz zrobić to za pośrednictwem kuriera lub w placówce mBanku.

Załóż firmę

Masz już firmę?

Jeśli masz już swoją firmę to możesz założyć konto firmowe w mBanku.
mBank gwarantuje 0 zł za najważniejsze usługi w koncie firmowym przez 24 miesiące. OTWÓRZ KONTO

Inne propozycje od mBanku

mężczyzna z rodziną
PROMOCJA CZYTAJ DALEJ…
młoda kobieta pokazuje kartę bankową
PROMOCJA CZYTAJ DALEJ…
młodzież tańczy
CZYTAJ DALEJ…
napis konto oszczędnościowe mbank
KONTO OSZCZĘDNOŚCIOWE CZYTAJ DALEJ…
konto walutowe i flagi innych krajów
KONTO WALUTOWE CZYTAJ DALEJ…

Załóż firmę

O banku

logo mbanku
mBank SA (dawniej Bank Rozwoju Eksportu Spółka Akcyjna w skrócie BRE Bank SA) – bank uniwersalnyzałożony w 1986 jako Bank Rozwoju Eksportu, piąta pod względem wartości aktywów instytucja finansowa w Polsce. Oferuje bankowość detaliczną, inwestycyjną, rozwiązania dla przedsiębiorców oraz usługi bankowości prywatnej. Od 2007 operuje na trzech rynkach: w Polsce, Czechach i na Słowacji. Na koniec III kwartału 2016 mBank obsługiwał prawie 5,3 mln klientów detalicznych i 20,7 tys. klientów korporacyjnych. CZYTAJ DALEJ…
Drukuj

Załóż firmę

by
Dziennikarka z doświadczeniem. Absolwentka Uniwersytetu Warszawskiego, Akademii Wychowania Fizycznego, Olsztyńskiej szkoły Wyższej i Szkoły Muzycznej I i II st. Pedagog, nauczyciel, instruktor. Kocha dzieci, morze i zwierzęta.
Nest Lokata Witaj na 2,1% w Nest Banku Promocja zakończona. 350 zł od BNP Paribas za Konto Otwarte dla Ciebie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

The maximum upload file size: 64 MB. You can upload: image, audio, video, document, spreadsheet, interactive, other. Drop file here

0 shares

Subskrybuj Nasz Biuletyn